Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-03, 09:00 Autor: Katarzyna Doros

2 miliony złotych na opiekę nad bezdomnymi, którzy wychodzą ze szpitala. To nowy projekt w Opolu

Bezdomny [fot. Agnieszka Stefaniak]
Bezdomny [fot. Agnieszka Stefaniak]
Osoby bezdomne, które opuszczają szpital, ale wymagają dalszej opieki od nowego roku mogą korzystać z usług opiekuńczych realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym w Opolu. To założenie projektu, na który Opole zdobyło ponad 2 miliony złotych unijnego wsparcia.
- Takie usługi trudno byłoby świadczyć pod mostem lub w pustostanie, dlatego wyposażyliśmy ośrodek w 25 stosownych łóżek i szafki - mówi Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu. - Zatrudniliśmy pracowników do sprawowania opieki nad tymi osobami i rzeczywiście te warunki pracy są dobre. W ramach tego projektu również są tam dostarczane codziennie ciepłe posiłki, więc te osoby są tam bardzo dobrze zaopiekowane. Tych miejsc stworzyliśmy 25 i już wydaliśmy 23 decyzje kierujące do Ośrodka Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym w Opolu.

Ci, których stan zdrowia, mimo pomocy, nie poprawi się, będą kierowani ostatecznie do domów pomocy społecznej w Opolu. - Na miejsce w DPS-ie czeka się jednak kilka miesięcy, dlatego takie miejsca w Opolu, jak to schronisko z usługami opiekuńczymi, pozwoli bezdomnym przeczekać w bezpiecznych warunkach - dodaje Małgorzata Kozak.
Małgorzata Kozak

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 10:35 Niebo na wyciągnięcie ręki. Mobilny Planetobus zaparkował w Głogówku Mobilne 'laboratorium astronomiczne' odwiedziło Zespół Szkół w Głogówku. Planetobus, dzięki któremu dzieci i dorośli mogą odkrywać tajniki kosmosu, to wspólny ... » więcej 2019-09-21, godz. 09:00 W poszukiwaniu przodków. 6 Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu W brzeskiej konferencji genealogicznej uczestniczą m.in. genealodzy, szukający przodków profesjonalnie. » więcej 2019-09-21, godz. 08:00 Panie z Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu reprezentowały Opolszczyznę na forum pod patronatem Agaty Kornhau ... My, kobiety, nie lubimy być bierne - mówiła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda w czasie otwarcia I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Na spotkaniu ty ... » więcej 2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii to sąd" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej 2019-09-20, godz. 17:30 "Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg? - Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi - tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) po ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:45 Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu. "Dosyć polityki bierności" 'Węgiel tylko na biegunkę', 'Planeta ważniejsza jest od pieniędzy' czy 'Młodzież w Opolu nie zgadza się z biernością rządu wobec zmian klimatycznych' - z taki ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Kamil Bortniczuk odwiedzają dzisiaj (20.09) kilka miast Opolszczyzny. W Głubczycach spotkali się z mieszkańcami na targowis ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »