Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-30, 19:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ciepła zima nie zwalnia z działań. Straż Miejska regularnie sprawdza miejsca pobytu bezdomnych

W takich miejscach schronienie znajdują bezdomni w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
W takich miejscach schronienie znajdują bezdomni w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
- Wysokie, jak na tę porę roku, temperatury nie zwalniają nas z działań kontrolnych - mówi Beata Szpakowska, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Opolu pytana o pomoc osobom bezdomnym na terenie stolicy regionu. Jak zauważa - tej zimy, choć nie ma dużych mrozów, wiele osób, które nie mają stałego miejsca zamieszkania, prosi o pomoc w przeniesieniu do ośrodków czy noclegowni.
- Nasi strażnicy, ci z drugiej i trzeciej zmiany, czyli wieczornych i nocnych, każdego dnia kontrolują miejsca pobytu bezdomnych - zapewnia Szpakowska.

- Mamy takiego pana, który mieszka we wraku samochodu. Co noc jest kontolowany, czy coś mu nie trzeba pomóc. Współpracujemy też z PCK, które nas tutaj wspomaga, dostarczyło nam koce, czy jakieś ciepłe śpiwory dla tych osób bezdomnych i jeśli jest potrzeba to tutaj te osoby w to wyposażamy.

Dodajmy, że w Opolu osoby bezdomne mogą skorzystać z pomocy takich organizacji jak Caritas, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Miejski Ośrodek Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym.
Beata Szpakowska

Wiadomości z regionu

2019-02-17, godz. 15:00 Mija 96 lat od powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Siedzibą było Opole [ZDJĘCIA] W Opolu uroczyście świętowano 96. rocznicę powołania do życia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Swoją siedzibę miała ona właśnie w stolicy regionu. Uro ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:00 Świetlica w Kotlarni będzie miała profesjonalne zaplecze kuchenne Rozpoczął się remont świetlicy w Kotlarni w gminie Bierawa. Nie jest to duża inwestycja, ale długo oczekiwana przez mieszkańców. » więcej 2019-02-17, godz. 14:30 Bez prawa jazdy wsiadł za kierownicę ciężarówki. Wiózł żywy inwentarz Kierowcę bez uprawnień zatrzymali mundurowi Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna zdecydował się na kurs ciężarówką załadowaną żywymi zwierzę ... » więcej 2019-02-17, godz. 13:45 Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Pomagajmy kotom, zwłaszcza w czasie zimy W Opolu nie mamy kotów bezdomnych, bo te prawie zawsze trafiają do schroniska. Mamy za to koty wolno żyjące. » więcej 2019-02-17, godz. 13:15 Chłopczyk przygnieciony konarem doznał poważnego urazu mózgu. "Jest w stanie skrajnie ciężkim" Stan 5-latka, który w piątkowe popołudnie został przygnieciony przez drzewo jest bardzo ciężki. Chłopczyk przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej dl ... » więcej 2019-02-17, godz. 12:00 Miłośnicy żagli poszukiwani. Trwa nabór do II Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego "Dar Opola" Jeszcze do 24 lutego trwa nabór kandydatur do II Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego 'Dar Opola'. To inicjatywa Opolskiego Stowarzyszenia Muzycznego 'Pieśni sp ... » więcej 2019-02-17, godz. 10:08 Tablice upamiętnią 120 lat posługi zakonnic w Branicach W czasie uroczystej mszy w bazylice w Branicach biskup opolski Andrzej Czaja odsłoni tablice upamiętniające 120 lat posługi Sióstr Maryi Niepokalanej w tym wł ... » więcej 2019-02-17, godz. 09:16 Jechał non stop blisko 400 kilometrów, tachograf nie był aktywny Mandatem wysokości 2 tysięcy złotych ukarany został serbski kierowca zatrzymany przez inspektorów z opolskiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drog ... » więcej 2019-02-17, godz. 08:30 Rodłacy świętują. 96 lat temu powołano w Opolu I Dzielnicę Związku Polaków w Niemczech Uroczystości upamiętniające 96. rocznicę powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech odbędą się w stolicy województwa. Rozpocznie je o godzinie 10:30 ms ... » więcej 2019-02-16, godz. 20:10 Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla "buźkami" monitorują jakość powietrza W Kędzierzynie-Koźlu nawet dzieci wiedzą, jak rozpoznać, czy powietrze jest dobrej jakości, czy zanieczyszcza je smog. W placówkach oświatowych, zaczynając od ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »