Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-05, 20:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: nowy burmistrz chce, aby mieszkańcy realizowali swoje pomysły

Grzegorz Zawiślak z posłem Pawłem Grabowski podczas kampanii wyborczej w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Grzegorz Zawiślak z posłem Pawłem Grabowski podczas kampanii wyborczej w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Z przewagą ponad 2600 głosów burmistrzem Prudnika został Grzegorz Zawiślak. Ten 42–letni przedsiębiorca związany z Kukiz'15 popierany jest przez Stowarzyszenia Prudniczanie. Z dotychczasowym burmistrzem wygrał także pierwszą turę głosowania.
- W trakcie kampanii wyborczej nagle zmarł mój ojciec i ten sukces chcę dedykować także jemu - mówi Grzegorz Zawiślak. – Serce włożę w to, żeby to miasto było dobrze zarządzane, aby ludzie mogli realizować swoje pomysły. Cieszę się, że mi zaufano. Dwie trzecie głosujących dokonało takiego wyboru i to jest bardzo duży kredyt zaufania.

- Te wybory to było coś nowego – komentuje Franciszek Fejdych z Platformy Obywatelskiej, który burmistrzem Prudnika był przez trzy ostatnie kadencje. – Pojawiły się nowe akcenty, nowy sposób wyrażania myśli. Były też nowe emocje, których w przyszłości nie życzę Prudnikowi i jego mieszkańcom. Są to rzeczy skrajnie negatywne. Mam nadzieję, że to była pierwsza i ostatnia kampania, w której tak prowadzono debaty, rozmowy i spotkania również w mediach społecznościowych.

W drugiej turze wyborów Franciszek Fejdych otrzymał 3285 głosów.
Grzegorz Zawiślak
Franciszek Fejdych

Wiadomości z regionu

2018-12-17, godz. 18:00 Rodzina opolskich żyraf rośnie w siłę. Na świat przyszła samiczka W opolskim ogrodzie zoologicznym urodziła się wczoraj (16.12) kolejna żyrafka. Jest to jedenaste zwierzę tego gatunku, które przyszło na świat w zoo w Opolu, ... » więcej 2018-12-17, godz. 17:45 Zabójstwo na Armii Krajowej w Opolu. Główny oskarżony twierdzi, że świadek go pomówił Przed Sądem Okręgowym odbyła się kolejna rozprawa w sprawie głośnego zabójstwa Amadeusza K. w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Opolu. Miłoszowi Cz., oskarż ... » więcej 2018-12-17, godz. 16:45 Pijani kierowcy dali o sobie znać w Zdzieszowicach. Trzy zatrzymania w ciągu minionego weekendu Pijani kierowcy na drogach powiatu krapkowickiego. Rekordzista miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie. » więcej 2018-12-17, godz. 16:30 W Szczepanowicach powstaje największa szopka w regionie Po raz 20. w Opolu Szczepanowicach trwa budowa plenerowej szopki. Na placu parafialnym budowane są pomieszczenia dla koni, kóz, osiołków, owiec i ptactwa. Kol ... » więcej 2018-12-17, godz. 15:32 Pracownicy wymiaru sprawiedliwości ponownie protestowali przed opolskimi sądami. Chcą podwyżek Około 70 pracowników opolskiego sądu okręgowego, przy wsparciu sędziów, w samo południe zorganizowało kilkunastominutowy protest. Protokolanci, asystenci sędz ... » więcej 2018-12-17, godz. 15:13 Opolscy policjanci, władze wojewódzkie i samorządowe uczestniczyły dziś we wspólnym spotkaniu wigilijnym Nadinspektor Jarosław Kaleta życzył swoim podwładnym spokojnej, bezpiecznej i satysfakcjonującej służby. » więcej 2018-12-17, godz. 14:45 Opolanie podarowali paczki najuboższym mieszkańcom miasta Wierni z parafii św. Jacka w Opolu podarowali świąteczne paczki najuboższym mieszkańcom miasta. Część artykułów spożywczych i ubrań kupili sami, resztę zebral ... » więcej 2018-12-17, godz. 13:30 Karpia na świątecznych stołach nie zabraknie. Hodowcy chcą przekonać klientów do jedzenia tych ryb przez cały rok Karpia w wannie już nie trzymamy. Coraz więcej osób rezygnuje też z noszenia żywych ryb w reklamówce do domu. - Klienci wolą produkt gotowy do spożycia, czyli ... » więcej 2018-12-17, godz. 12:15 Zima w lasach pokaże, czy w naszym regionie pojawiły się wilki - twierdzą leśnicy Opolscy leśnicy uspokajają - nie ma pewności, że wilki pojawiły się na terenie województwa opolskiego. - Najbliższe zimowe miesiące pozwolą ustalić, czy te zw ... » więcej 2018-12-17, godz. 11:30 Zwłoki 4 noworodków w Ciecierzynie, matka i ojciec z zarzutami 4 zabójstwa noworodków na przestrzeni 5 lat - Prokuratura Okręgowa w Opolu potwierdziła, że na terenie posesji w Ciecierzynie pod Byczyną ujawniono zwłoki kol ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »