Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-06, 10:45 Autor: Justyna Maćkowiak

Nowy burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom jest jednym z najmłodszych włodarzy w Polsce

Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Nie wiem, czy wiek jest atutem, czy nie, na pewno będę korzystał z doświadczenia pracowników urzędu - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" burmistrz elekt Ujazdu Hubert Ibrom. 27-letni przyszły włodarz miasta jest jednym z najmłodszych burmistrzów w Polsce, ale pewne doświadczenie samorządowe już ma.
- Jestem młody, ale moja wcześniejsza aktywność była na dość wysokim poziomie - zarówno samorządowym, jak i społecznym. Od drugiego roku studiów pracuję w zawodzie, ponad pięć lat na stanowisku kierownika transportu międzynarodowego w dużej firmie. W ostatniej kadencji byłem radnym powiatu strzeleckiego. Cztery lata temu mało kto wierzył, że uda się 23-latkowi dostać się do Rady Powiatu Strzeleckiego, startowałem z ostatniego miejsca, a uzyskałem piąty wynik w powiecie.

Hubert Ibrom z wykształcenia jest inżynierem logistyki, absolwentem Politechniki Śląskiej. W wyborczej dogrywce pokonał Sebastiana Golca, a warto przypomnieć, że dotychczasowy burmistrz Tadeusz Kauch, który rządził gminą przez 20 lat, nie startował w wyborach. - Korzystając z okazji chciałbym życzyć dużo zdrowia burmistrzowi Kauchowi, bo po raz kolejny trafił do szpitala. Rządził gminą przez 20 lat, ma niesamowite doświadczenie. Zawsze jest grupa niezadowolonych, ale według mnie wszyscy jesteśmy dumni spoglądając na ostatnie lata funkcjonowania gminy. Żyjemy w gminie Ujazd, która jest marką w województwie opolskim. Za hasłem gmina Ujazd idzie strefa aktywności gospodarczej, tym samym burmistrz Tadeusz Kauch. Mam nadzieję, że pod koniec kolejnej kadencji, albo nawet wcześniej, będziemy mówić strefa aktywności Olszowa - Sieroniowice, bo łączymy dwa zjazdy z autostrady.

Jednym z priorytetów pięcioletnich rządów Huberta Ibroma ma być skuteczne ściąganie inwestorów, wzmacnianie strefy ekonomicznej, poprawa rozwiązań komunikacyjnych, rewitalizacja rynku w Ujeździe, a gminą chce rządzić ewolucyjnie, nie zaś na zasadzie rewolucji.

W 15-osobowej Radzie Gminy Ujazd Mniejszość Niemiecka, z której list startował Hubert Ibrom, będzie mieć trzech radnych.
Hubert Ibrom cz. 1
Hubert Ibrom cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 20:30 Oględziny wykażą stan uszkodzeń Impulsa, który brał udział w wypadku pod Brzegiem. Za szkody zapłaci ubezpieczyciel Pociąg Przewozów Regionalnych, który uległ wypadkowi na przejeździe pod Brzegiem, dotarł już do stacji w Brzegu. Ruch na magistrali kolejowej między Opolem a ... » więcej 2019-10-15, godz. 19:45 Wypchnął kolegę przez okno, ten zmarł. Oskarżony usłyszał wyrok Sąd Okręgowy w Opolu skazał Adama M. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego kolegi. W styczniu tego roku oskarżony pokłócił się w trakcie imprezy ze Zdzisła ... » więcej 2019-10-15, godz. 18:30 Czujny sąsiad uratował 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znalazła policja Dzięki zainteresowaniu sąsiadów i reakcji byczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować 59-letniego mieszkańca gminy Byczyna. » więcej 2019-10-15, godz. 17:15 Uczniowie Zespołu Szkól w Paczkowie opanowali miasto. Zorganizowano tam II Hugonalia [ZDJĘCIA] Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie w nietypowy sposób świętują dziś (15.10) dzień swojego patrona. » więcej 2019-10-15, godz. 16:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:04 Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu Po wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Wrocławskiej w Brzegu ruch pociągów został wstrzymany. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przypom ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:00 Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Wiosny Roberta Biedronia. Liderka opolskiej listy Lewicy pod ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »