Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-06, 10:45 Autor: Justyna Maćkowiak

Nowy burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom jest jednym z najmłodszych włodarzy w Polsce

Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Nie wiem, czy wiek jest atutem, czy nie, na pewno będę korzystał z doświadczenia pracowników urzędu - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" burmistrz elekt Ujazdu Hubert Ibrom. 27-letni przyszły włodarz miasta jest jednym z najmłodszych burmistrzów w Polsce, ale pewne doświadczenie samorządowe już ma.
- Jestem młody, ale moja wcześniejsza aktywność była na dość wysokim poziomie - zarówno samorządowym, jak i społecznym. Od drugiego roku studiów pracuję w zawodzie, ponad pięć lat na stanowisku kierownika transportu międzynarodowego w dużej firmie. W ostatniej kadencji byłem radnym powiatu strzeleckiego. Cztery lata temu mało kto wierzył, że uda się 23-latkowi dostać się do Rady Powiatu Strzeleckiego, startowałem z ostatniego miejsca, a uzyskałem piąty wynik w powiecie.

Hubert Ibrom z wykształcenia jest inżynierem logistyki, absolwentem Politechniki Śląskiej. W wyborczej dogrywce pokonał Sebastiana Golca, a warto przypomnieć, że dotychczasowy burmistrz Tadeusz Kauch, który rządził gminą przez 20 lat, nie startował w wyborach. - Korzystając z okazji chciałbym życzyć dużo zdrowia burmistrzowi Kauchowi, bo po raz kolejny trafił do szpitala. Rządził gminą przez 20 lat, ma niesamowite doświadczenie. Zawsze jest grupa niezadowolonych, ale według mnie wszyscy jesteśmy dumni spoglądając na ostatnie lata funkcjonowania gminy. Żyjemy w gminie Ujazd, która jest marką w województwie opolskim. Za hasłem gmina Ujazd idzie strefa aktywności gospodarczej, tym samym burmistrz Tadeusz Kauch. Mam nadzieję, że pod koniec kolejnej kadencji, albo nawet wcześniej, będziemy mówić strefa aktywności Olszowa - Sieroniowice, bo łączymy dwa zjazdy z autostrady.

Jednym z priorytetów pięcioletnich rządów Huberta Ibroma ma być skuteczne ściąganie inwestorów, wzmacnianie strefy ekonomicznej, poprawa rozwiązań komunikacyjnych, rewitalizacja rynku w Ujeździe, a gminą chce rządzić ewolucyjnie, nie zaś na zasadzie rewolucji.

W 15-osobowej Radzie Gminy Ujazd Mniejszość Niemiecka, z której list startował Hubert Ibrom, będzie mieć trzech radnych.
Hubert Ibrom cz. 1
Hubert Ibrom cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-12-12, godz. 22:00 13 tysięcy głosów poparcia nie pomogło. Opolski NFZ nie ma pieniędzy na neurochirurgię i OIOM w Kluczborku Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie ma pieniędzy na kontrakt dla kluczborskiego szpitala Vital Medic. Placówka od kilku miesięcy walczy, aby podpi ... » więcej 2018-12-12, godz. 21:00 "Świeć się na święta" - ruszyła akcja opolskiej policji. "Piesi mogą w każdej chwili wejść na jezdnię" Na placu Wolności w Opolu policjanci rozdawali przechodniom odblaski, a także przypominali o prawidłowym zachowaniu wszystkich uczestników ruchu drogowego po ... » więcej 2018-12-12, godz. 19:30 W opolskiej Betanii zapachniało świętami. Pacjenci wraz młodzieżą dekorowali świąteczne pierniki Uczniowie klasy gastronomicznej z Zespołu Szkół nr 4 w Opolu upiekli dla pacjentów Betanii dwa kartony pierników. Dziś (12.12) młodzież dostarczyła je senioro ... » więcej 2018-12-12, godz. 19:25 Pożar hali magazynowej. 16 zastępów straży w akcji 16 zastępów straży pożarnej zostało zaalarmowanych z powodu pożaru hali magazynowej w jednym z zakładów przy ul. Portowej w Kędzierzynie-Koźlu. Ogień pojawił ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:46 Wójtowie pięciu gmin: musimy zapewnić transport mieszkańcom Wójtowie pięciu gmin wiejskich z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego spotkali się z przedstawicielami PKS Racibórz. Rozmowy dotyczyły zapewnienia transportu mi ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:45 Dachowanie na autostradzie. Jedna osoba ranna Na 202 kilometrze autostrady doszło do dachowania samochodu osobowego. Jak podaje dyżurny GDDKiA, jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2018-12-12, godz. 18:45 Nie żyje mężczyzna. Spłonął przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu Przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu spłonął mężczyzna. Do tego tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (12.12) przed godziną 16.00 na tyłach Instytutu Sztuk ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:30 Wigilijne spotkanie seniorów w Domu Dziennego Pobytu "Nad Odrą" Karp pieczony z warzywami ze swojskim chlebem i śląska makówka - tego nie zabrakło dziś (12.12) na stołach w Domu Dziennego Pobytu 'Nad Odrą'. Do wigilijnego ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:15 Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS Certyfikat ten potwierdza wysokie standardy jakości usług ośrodków leczenia raka piersi. - Uzyskanie tego certyfikatu jest gwarancją, że skoordynowana opieka ... » więcej 2018-12-12, godz. 17:30 Tragedia na Wrocławskiej w Opolu. To było samopodpalenie? Do tragicznego zdarzenia doszło po południu w Opolu w pobliżu szkoły podstawowej nr 8 w Opolu. Nie żyje mężczyzna, który prawdopodobnie sam się podpalił. Na m ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »