Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-06, 21:15 Autor: Jacek Pelczar

Senator Grzegorz Peczkis podsumowuje działania Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich wyborach

Grzegorz Peczkis [fot. Jacek Pelczar]
Grzegorz Peczkis [fot. Jacek Pelczar]
Na zorganizowanej dziś konferencji prasowej senator PiS Grzegorz Peczkis podsumowywał wybory samorządowe. Choć w Kędzierzynie-Koźlu PiS nie udało się zdobyć większość w radzie miasta, ani powiatu, to władze partii nie postrzegają tego jako porażkę. Wręcz przeciwnie, są zadowolone z tego jak została przeprowadzona kampania na całej Opolszczyźnie.
– Opolszczyzna była jedynym terenem, który władze Prawa i Sprawiedliwości wyróżniły pozytywnie za przeprowadzone działania. Miało to według mnie związek z tym, że jeżeli ktoś ogląda statystyki, to w Kędzierzynie-Koźlu myśmy podwoili, dosłownie podwoili, liczbę ogólną radnych Prawa i Sprawiedliwości – poinformował Grzegorz Peczkis, senator Prawa i Sprawiedliwości.

Również wybory prezydenckie w Kędzierzynie-Koźlu, chociaż przegrane spotkały się z aprobatą klubu Prawa i Sprawiedliwości. Chociaż nie udało się wygrać, był to jeden z wyższych wyników, jakie kandydat tego ugrupowania zdobył w mieście.

– Jeżeli chodzi o naszego kandydata na urząd prezydenta, prawdą jest to, że to najwyższy wynik i to ponad dwukrotnie, jaki nasi kandydaci dotychczas uzyskiwali na urząd prezydenta Kędzierzyna-Koźla. Sukcesem byłoby gdybyśmy mieli prezydenta. To byłby pełny sukces, ale nie niepokoi nas wynik. Wynik jest stabilny – komentował senator Peczkis.

Prawo i Sprawiedliwość w radzie powiatu ma 4 mandaty, w radzie miasta 5. Andrzej Chrzanowski, kandydat PiS na urząd prezydenta Kędzierzyna-Koźla zdobył w wyborach samorządowych 4257 głosów.
Grzegorz Peczkis
Grzegorz Peczkis

Wiadomości z regionu

2019-07-15, godz. 21:32 Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce obcują z naukami ścisłymi Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce mogli dziś (15.07) dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, czy poznać zjawiska zachodzące w naszym codziennym życ ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:45 Janusz Sanocki najprawdopodobniej nie wystartuje w jesiennych wyborach. "Nie chcę się wikłać w partie, bo one ogranicz ... Kończąca się kadencja posła niezrzeszonego Janusza Sanockiego będzie najprawdopodobniej jego ostatnią. Polityk obwinia o to obwiązującą w Polsce ordynację wyb ... » więcej 2019-07-15, godz. 19:45 Studenci z zagranicy goszczą w Opolu na Summer Studies Blisko 70 studentów z Tajwanu, Chin, Kazachstanu, czy Zimbabwe przyjechało do Opola na Letni Uniwersytet 2019. Młodzi ludzie na Uniwersytecie Opolskim przez 4 ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:30 Bus programu Rodzina 500 Plus w kursie po Opolszczyźnie Korfantów, Nysa, Łambinowice i Pakosławice - w tych 4 miejscowościach gościł dziś (15.07) opolski bus Rodzina 500 plus. To inicjatywa, która ma przybliżyć mie ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:00 Przeszła trzy operacje w pierwszych dniach życia. Lekarze z Wrocławia uratowali życie dziecku urodzonemu w Nysie To pierwszy taki zabieg w Polsce. Wrocławscy lekarze przeprowadzili trzy operacje w pierwszych dniach życia noworodka. Dziewczynka, która urodziła się w Nysie ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Poseł Kamil Bortniczuk ruszył w kurs po Opolszczyźnie Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk rozpoczął wizyty w terenie w ramach akcji 'Poznaj swojego posła'. Objazd Opolszczyzny parlamentarzysta rozpoczął od gminy ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:45 Drogowe zamieszanie w centrum Opola Ulica Kośnego w Opolu przez kilka tygodni będzie jednokierunkową, od Katowickiej do parkingu przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. O zmianach w organizacji ru ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:05 Zamiast ogródków działkowych będą tereny inwestycyjne [INTERWENCJA] Przeciw likwidacji ogrodów działkowych protestują ich użytkownicy w Prudniku. Ziemię tą gmina chce przeznaczyć pod inwestycje, bo w mieście brakuje gruntów na ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:00 Sobota w sklepie i na badaniach. NFZ organizuje Dzień Otwarty w Centrum Handlowym Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-15, godz. 15:07 Szykuje się przeprowadzka opolskiego NFZ. Koniec funduszu... na peryferiach Po 21 latach Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu przenosi siedzibę z ul. Głogowskiej na Ozimską 72a. Od kwietnia przyszłego roku pacjenci będą przyjmowani w biur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »