Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-31, 15:45 Autor: Katarzyna Zawadzka

Firmy budowlane objęły patronatem klasy, gdzie kształcą fachowców

Firmy budowlane objęły patronatem klasy, które kształcą fachowców [fot. Katarzyna Zawadzka]
Firmy budowlane objęły patronatem klasy, które kształcą fachowców [fot. Katarzyna Zawadzka]
Budowniczy, murarz oraz tynkarz - to fachowcy rozchwytywani dziś nie tylko na polskim rynku pracy. Z tego powodu opolskie firmy chętnie współpracują z Zespołem Szkół Budowlanych w Opolu. Dziś (31.10) Opex i Energopol Trade objęły swoim patronatem kolejne klasy technikum i szkoły branżowej przy ul. Niemodlińskiej 40.
- Dla uczniów oznacza to większe możliwości rozwoju: wyjazdy zawodoznawcze, staże zawodowe czy zajęcia praktyczne - mówi dyrektor placówki Violetta Szczepkowska.

-Wszystkie wyjazdy zawodoznawcze odbywają się u nas na koszt pracowników, uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów. W pierwszym etapie oglądają ten zakład pracy, mają możliwość pojechania na budowę, tam też inżynierowie tłumaczą, na czym polega ta praca. Natomiast na zajęciach praktycznych uczniowie z nauczycielem przedmiotów zawodowych lub praktycznej nauki zawodu jadą ubrani w roboczą odzież i wykonują zlecone prace - dodaje.

Aleksandra Grzon z firmy Opex podkreśla, że zapotrzebowanie na fachowców jest ogromne.

- Cały czas mamy deficyt w branży budowlanej, jeśli chodzi o pracowników dobrze wykwalifikowanych i takich, którzy mają już pewne doświadczenie - mówi Grzon. - To wcale nie jest oczywiste, bo często trafiają się ludzie, którzy nie mają żadnej wiedzy i doświadczenia, więc trzeba ich przyuczać. Tutaj natomiast wiemy, że ci uczniowie będą na pewno wiedzieli, z czym mają do czynienia, jeśli trafią na taką budowę - dodaje.

Dodajmy, że w Zespole Szkół Budowlanych im. Jana Pawła II w Opolu działa technikum kształcące w 6 zawodach oraz szkoła branżowa I stopnia kształcąca w 5 zawodach.
Violetta Szczepkowska
Aleksandra Grzon

Wiadomości z regionu

2019-02-18, godz. 11:15 Dzięki czujnikowi tlenku węgla prawdopodobnie nie doszło do tragedii O dużym szczęściu może mówić jedna rodzin w Namysłowie. W miniony weekend w jednym z mieszkań przy ulicy Chrobrego odezwał się czujnik czadu. Lokatorzy natych ... » więcej 2019-02-18, godz. 11:15 Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin - to nowy pomysł na zagospodarowanie dawnego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Dawny szpital miejski przy ul. Piramowicza w Kędzierzynie-Koźlu przeszedł gruntowny remont. Powstaje tam Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin. Inwestore ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:54 Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Arrivę w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Nadal nie wiadomo, kto będzie woził pasażerów w gminach wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Operująca tam Arriva będzie świadczyć usługi tylko do cz ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:39 Dzieci w Opolu pamiętają o Irenie Sendlerowej - Irena Sendlerowa miała wielkie serce, którym się dzieliła, pomagała słabszym, miała cechy bohaterki, nie pozostawała obojętna wobec tego, co się działo - pr ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:30 Senator PiS Jerzy Czerwiński: Chcemy upamiętnić poległych w Marszu Śmierci Pamiątkowa tablica ma przypominać o ofiarach Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. Zostanie ona odsłonięta 22 lutego, w rocznicę tego tragicznego wydarzania. ... » więcej 2019-02-18, godz. 09:53 Zabójca burmistrza Dietera Przewdzinga nadal nieznany Zginął na kilka dni przed 70-tymi urodzinami, do dziś jego zabójca jest nieznany i pozostaje na wolności. Mija 5 lat od śmierci burmistrza Zdzieszowic Dietera ... » więcej 2019-02-18, godz. 08:00 Strażacy z Ciska coraz szybciej wyjeżdżają do akcji Coraz mniej czasu potrzebują strażacy-ochotnicy z gminy Cisek, żeby wyjechać do akcji, gdy w ich remizie zawyje syrena. To jedna z pozytywnych informacji, któ ... » więcej 2019-02-18, godz. 07:30 Opolscy seniorzy walczą o tytuł miss i mistera 60+ internetu Opolanie mogą głosować na swoich faworytów w konkursie Miss i Mister 60+ Opola. O tytuł najlepszych seniorów internetu rywalizuje 14 pań i 10 panów. Głosowani ... » więcej 2019-02-18, godz. 07:00 Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Prokuratorzy, asystenci sędziego, referendarze, psycholodzy oraz kuratorzy sądowi, a także adwokaci oraz radcowie prawni włączają się w akcję 'Tygodnia Pomocy ... » więcej 2019-02-17, godz. 22:13 Pogarsza się jakość powietrza na Opolszczyźnie Najgorzej oddycha się w tej chwili w Prudniku - tu normy dotyczące pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 na godzinę 22:00 są przekroczone pięciokrotnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »