Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-31, 15:45 Autor: Katarzyna Zawadzka

Firmy budowlane objęły patronatem klasy, gdzie kształcą fachowców

Firmy budowlane objęły patronatem klasy, które kształcą fachowców [fot. Katarzyna Zawadzka]
Firmy budowlane objęły patronatem klasy, które kształcą fachowców [fot. Katarzyna Zawadzka]
Budowniczy, murarz oraz tynkarz - to fachowcy rozchwytywani dziś nie tylko na polskim rynku pracy. Z tego powodu opolskie firmy chętnie współpracują z Zespołem Szkół Budowlanych w Opolu. Dziś (31.10) Opex i Energopol Trade objęły swoim patronatem kolejne klasy technikum i szkoły branżowej przy ul. Niemodlińskiej 40.
- Dla uczniów oznacza to większe możliwości rozwoju: wyjazdy zawodoznawcze, staże zawodowe czy zajęcia praktyczne - mówi dyrektor placówki Violetta Szczepkowska.

-Wszystkie wyjazdy zawodoznawcze odbywają się u nas na koszt pracowników, uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów. W pierwszym etapie oglądają ten zakład pracy, mają możliwość pojechania na budowę, tam też inżynierowie tłumaczą, na czym polega ta praca. Natomiast na zajęciach praktycznych uczniowie z nauczycielem przedmiotów zawodowych lub praktycznej nauki zawodu jadą ubrani w roboczą odzież i wykonują zlecone prace - dodaje.

Aleksandra Grzon z firmy Opex podkreśla, że zapotrzebowanie na fachowców jest ogromne.

- Cały czas mamy deficyt w branży budowlanej, jeśli chodzi o pracowników dobrze wykwalifikowanych i takich, którzy mają już pewne doświadczenie - mówi Grzon. - To wcale nie jest oczywiste, bo często trafiają się ludzie, którzy nie mają żadnej wiedzy i doświadczenia, więc trzeba ich przyuczać. Tutaj natomiast wiemy, że ci uczniowie będą na pewno wiedzieli, z czym mają do czynienia, jeśli trafią na taką budowę - dodaje.

Dodajmy, że w Zespole Szkół Budowlanych im. Jana Pawła II w Opolu działa technikum kształcące w 6 zawodach oraz szkoła branżowa I stopnia kształcąca w 5 zawodach.
Violetta Szczepkowska
Aleksandra Grzon

Wiadomości z regionu

2020-10-30, godz. 18:00 Opole: po zamknięciu cmentarzy zmiana w kursowaniu autobusów w okresie Wszystkich Świętych W związku z zamknięciem cmentarzy w ramach wprowadzenia kolejnych ograniczeń wynikających z aktualnej sytuacji epidemicznej MZK w Opolu informuje, że planowane… » więcej 2020-10-30, godz. 17:15 Staranowała płot w Bogacicy. Miała prawie 3 promile Mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie prowadziła samochód i uderzyła w płot w Bogacicy. Do tego zdarzenia doszło około godz. 13.00 na ulicy 1 Ma… » więcej 2020-10-30, godz. 16:35 Cmentarze zamknięte na trzy dni. "Czekaliśmy z decyzją, licząc na spadek liczby nowych infekcji COVID-19" - Tradycja jest mniej ważna od życia - tak premier Mateusz Morawiecki uzasadnił decyzję o zamknięciu cmentarzy w całej Polsce. Na nekropolie nie wejdziemy… » więcej 2020-10-30, godz. 16:10 25-latek z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego jeździł pod wpływem alkoholu i ze sfałszowanym dokumentem prawa ja… Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 25-latka, który pod wpływem alkoholu kierował fiatem po drogach powiatu. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, a dokument… » więcej 2020-10-30, godz. 16:00 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu od poniedziałku placówką covidową. "20 miejsc respiratorowych na chwilę obecną jest… Pacjenci przebywający na oddziałach SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, których stan zdrowia wymaga kontynuowania leczenia zostaną do niedzieli (1.11) przeniesieni… » więcej 2020-10-30, godz. 15:10 W opolskim USK zmieniono organizację wejścia do lecznicy. Nie zmienią się natomiast środki bezpieczeństwa Zmieniła się organizacja wejścia do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Procedura dotycząca wstępnej diagnozy naszego stanu zdrowia pod kątem… » więcej 2020-10-30, godz. 15:00 Handel przy cmentarzach nie zmienił się znacznie z powodu epidemii. "Praca jest spokojniejsza", ale "towar ubywa wol… Na opolskich nekropoliach trwają ostatnie przygotowania do dnia Wszystkich Świętych. Jak oceniają ten czas handlujący przy cmentarzach? » więcej 2020-10-30, godz. 14:00 Sobota i niedziela z bezpłatnymi kursami autobusowymi do cmentarza w Kluczborku. "Dajmy szansę zwłaszcza seniorom" Autobus Komunikacji Gminnej w Kluczborku będzie kursować jutro (31.10) i w niedzielę (31.10) na cmentarz przy ulicy Opolskiej. » więcej 2020-10-30, godz. 13:00 Przy Wodnym oKKu w Kędzierzynie-Koźlu powstanie punkt wymazowy drive-thru Nowy punkt wymazowy drive-thru powstanie przy Wodnym Okku na osiedlu Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Informację o tworzeniu kolejnego miejsca do pobierania wymazów… » więcej 2020-10-30, godz. 13:00 Opole: rady dzielnic czeka zmiana w statucie Radni Opola większością głosów zdecydowali o zmianie statutu dzielnic. Wprowadzono między innym zapis umożliwiający mieszkańcom powołanie rady dzielnic… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***