Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-31, 15:45 Autor: Katarzyna Zawadzka

Firmy budowlane objęły patronatem klasy, gdzie kształcą fachowców

Firmy budowlane objęły patronatem klasy, które kształcą fachowców [fot. Katarzyna Zawadzka]
Firmy budowlane objęły patronatem klasy, które kształcą fachowców [fot. Katarzyna Zawadzka]
Budowniczy, murarz oraz tynkarz - to fachowcy rozchwytywani dziś nie tylko na polskim rynku pracy. Z tego powodu opolskie firmy chętnie współpracują z Zespołem Szkół Budowlanych w Opolu. Dziś (31.10) Opex i Energopol Trade objęły swoim patronatem kolejne klasy technikum i szkoły branżowej przy ul. Niemodlińskiej 40.
- Dla uczniów oznacza to większe możliwości rozwoju: wyjazdy zawodoznawcze, staże zawodowe czy zajęcia praktyczne - mówi dyrektor placówki Violetta Szczepkowska.

-Wszystkie wyjazdy zawodoznawcze odbywają się u nas na koszt pracowników, uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów. W pierwszym etapie oglądają ten zakład pracy, mają możliwość pojechania na budowę, tam też inżynierowie tłumaczą, na czym polega ta praca. Natomiast na zajęciach praktycznych uczniowie z nauczycielem przedmiotów zawodowych lub praktycznej nauki zawodu jadą ubrani w roboczą odzież i wykonują zlecone prace - dodaje.

Aleksandra Grzon z firmy Opex podkreśla, że zapotrzebowanie na fachowców jest ogromne.

- Cały czas mamy deficyt w branży budowlanej, jeśli chodzi o pracowników dobrze wykwalifikowanych i takich, którzy mają już pewne doświadczenie - mówi Grzon. - To wcale nie jest oczywiste, bo często trafiają się ludzie, którzy nie mają żadnej wiedzy i doświadczenia, więc trzeba ich przyuczać. Tutaj natomiast wiemy, że ci uczniowie będą na pewno wiedzieli, z czym mają do czynienia, jeśli trafią na taką budowę - dodaje.

Dodajmy, że w Zespole Szkół Budowlanych im. Jana Pawła II w Opolu działa technikum kształcące w 6 zawodach oraz szkoła branżowa I stopnia kształcąca w 5 zawodach.
Violetta Szczepkowska
Aleksandra Grzon

Wiadomości z regionu

2019-12-12, godz. 11:00 Kolejna szkoła z Opola dostała sprzęt w akcji urzędu marszałkowskiego "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery" Sprzęt w ramach akcji 'Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery' trafił do Publicznej Szkoły Podstawowej numer 11 w Opolu. » więcej 2019-12-12, godz. 09:56 Pociągi jeżdżą normalnie. Badanie przyczyn wczorajszej awarii na dworcu w Opolu trwa - Ruch pociągów na dworcu kolejowym w Opolu odbywa się bez problemów - informuje Ireneusz Cieślik z Przewozów Regionalnych. Do późnych godzin wieczornych trwała… » więcej 2019-12-12, godz. 09:15 Supermarkety rezygnują ze sprzedaży żywych karpi, cierpią na tym hodowcy Po apelach organizacji ekologicznych, większość marketów rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia, mimo, że prawo taką sprzedaż dopuszcza i określa zasady transportu… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 W Kędzierzynie-Koźlu będzie bezpieczniej na dwóch przejściach dla pieszych Dwa kolejne inteligentne przejścia dla pieszych powstaną w Kędzierzynie-Koźlu w bliskim sąsiedztwie szkół podstawowych. W trosce o poprawę bezpieczeństwa pieszych… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 W Paczkowie już po raz 6. odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy. To także okazja do wsparcia Polaków mieszkających na … Mieszkańcy Paczkowa wspierają Polaków na Wschodzie. Miasto dołączyło do organizowanej przez Radio Opole akcji, w ramach której dary trafią przed Bożym Narodzeniem… » więcej 2019-12-12, godz. 05:00 Opole: czy i kiedy wejdzie w życie uchwała o przyjmowaniu do żłobków zaszczepionych dzieci? Wojewoda znalazł uchybienia Przyjęta przez opolskich radnych uchwała może nie wejść w życie od stycznia 2020 roku. Na możliwe opóźnienie wskazywał na antenie Radia Opole opolski radny niezależny… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Mieszkańcy Brzegu poznali warianty przebiegu obwodnicy miasta. "Brzeg potrzebuje tej drogi" Spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu upłynęło znacznie spokojniej niż wczorajsze konsultacje w Lubszy. Wśród przybyłych… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Tegoroczne wsparcie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych wykorzystane, trwają przygotowania do przyszłorocznych inw… - Zamykamy bieżący rok i działamy już w sprawie inwestycji przyszłorocznych - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' wojewoda opolski Adrian Czubak o Funduszu… » więcej 2019-12-11, godz. 21:30 Służby mundurowe województwa opolskiego podzieliły się opłatkiem. "Dziś życzymy sobie spokoju dla nas wszystkich" Jak najmniej interwencji i tyle samo wyjazdów do zdarzeń, co powrotów - tego życzyli sobie dziś (11.12) przedstawiciele kilkunastu służb mundurowych, które działają… » więcej 2019-12-11, godz. 21:00 Jak powiedzieć pacjentowi, że umiera? Jak rozmawiać z rodziną chorego? Warsztaty w urzędzie marszałkowskim Próba zrozumienia drugiej strony, niewyłączanie emocji, spokój i miejsce odpowiednie do rozmowy. Komunikowanie się z rodziną pacjenta umierającego było tematem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »