Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-14, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Wiceminister Ociepa wezwał marszałka Bułę do debaty o rozwoju województwa

Marcin Ociepa [fot. Witold Wośtak]
Marcin Ociepa [fot. Witold Wośtak]
Marcin Ociepa wzywa marszałka Andrzeja Bułę do debaty o przyszłości województwa opolskiego. Wiceminister przedsiębiorczości i technologii, zarazem lider listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku w okręgu numer 1, uważa, że marszałek wciąż nie przedstawił swojej wizji.
Ociepa ma koncepcję: wzrost gospodarczy Opolszczyzny, rozwój uczelni wyższych i wykorzystanie potencjału Odry.

- To będzie bardzo ważna pięcioletnia kadencja - ocenia wiceminister. - Chodzi o 5 lat nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej i 5 lat potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców nie tylko Opola, ale całego regionu. Wciąż wiele gmin pozostaje wykluczonych komunikacyjnie i społecznie. Do tego zapaść gospodarcza. Województwo to nie tylko Opole – dzisiaj musimy mieć gospodarza, który to rozumie.

Na konferencji prasowej Ociepa poinformował, że Opolszczyzna rozwija się wolniej niż większość województw.

- Sięgam po twarde dane. Produkt Krajowy Brutto województwa opolskiego jest na dziesiątym miejscu w kraju. Jeżeli my najlepiej w kraju pozyskujemy fundusze europejskie, ludzi odpowiedzialnych za zdobywanie pieniędzy trzeba zostawić w pracy, hołubić i nagradzać. Trzeba natomiast zmienić osoby decydujące o wydatkowaniu tych pieniędzy, bo one nie przekładają się na wzrost gospodarczy.

Marcin Ociepa jest gotów spotkać się z Andrzejem Bułą w dowolnym miejscu i czasie. Przekonywał przy tym, że na dzisiaj nie ma woli, ani ambicji pełnienia funkcji marszałka po wyborach samorządowych.
Marcin Ociepa 1
Marcin Ociepa 2

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:45 Kwiatki, chwasty i zdrowa żywność. Za nami I Festiwal Bioróżnorodności Proste sposoby na zdrowe żywienie rodziny, zielony balkon urządzony z lokalnego kwiatka i chwasty na talerzu - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszono ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:00 Prawie tysiąc mieszkańców regionu dostało 500 plus dla osób niesamodzielnych od ZUS Opolski ZUS wydał ponad 940 decyzji o przyznaniu dodatku uzupełniającego dla osób niesamodzielnych w ramach programu 500 plus. Z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 "Trzeba wierzyć, że można osiągać sukcesy i trzeba wierzyć w siebie". Bartłomiej Bonk gościem Ogólnopolskiego Tygodnia ... Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery, podczas którego doradcy zawodowi i ciekawi goście pomagają młodzieży w doborze przyszłego zawodu. Wydarzenie ma inspirowa ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 W USK w Opolu przeprowadzono nowatorską operację tętniaka aorty W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy, bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono operację tętniaka aorty brzusznej, który objął tęt ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:30 Opole: Marcin Ociepa zapewnia, że pamięta o wyborczych obietnicach Marcin Ociepa zapewnia, że po wygranych wyborach parlamentarnych nie zapomniał o swoich obietnicach złożonych podczas kampanii. Obecny wiceminister przedsiębi ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Konsultacje, diety i karty EKUZ. "Środa z profilaktyką" jutro (23.10) w przychodni Centrum w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje 'Środę z profilaktyką' w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania. Chętni dowiedzą si ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:00 Nietypowa, powyborcza konferencja prasowa Mniejszości Niemieckiej 'Afera UW' - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj (22.10) dość nietypowa konferencja Mniejszości Niemieckiej. Rozszerzenie tytułu to 'Afera Udane Wybory'. Prze ... » więcej 2019-10-22, godz. 14:15 Pechowe miejsce. To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny Drugi raz w tym miesiącu kierowca jadący z nadmierną prędkością wypadł na łuku z drogi wojewódzkiej 423 w Rozwadzy koło Zdzieszowic i zakończył podróż w ogród ... » więcej 2019-10-22, godz. 13:45 W Kamieniu Śląskim debatują o 15-leciu Polski w Unii Europejskiej Powrót do Europy. 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej - taki jest temat 24. Seminarium Śląskiego, które dzisiaj (22.10) rozpoczęło się w Kamieniu Śl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »