Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-14, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Wiceminister Ociepa wezwał marszałka Bułę do debaty o rozwoju województwa

Marcin Ociepa [fot. Witold Wośtak]
Marcin Ociepa [fot. Witold Wośtak]
Marcin Ociepa wzywa marszałka Andrzeja Bułę do debaty o przyszłości województwa opolskiego. Wiceminister przedsiębiorczości i technologii, zarazem lider listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku w okręgu numer 1, uważa, że marszałek wciąż nie przedstawił swojej wizji.
Ociepa ma koncepcję: wzrost gospodarczy Opolszczyzny, rozwój uczelni wyższych i wykorzystanie potencjału Odry.

- To będzie bardzo ważna pięcioletnia kadencja - ocenia wiceminister. - Chodzi o 5 lat nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej i 5 lat potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców nie tylko Opola, ale całego regionu. Wciąż wiele gmin pozostaje wykluczonych komunikacyjnie i społecznie. Do tego zapaść gospodarcza. Województwo to nie tylko Opole – dzisiaj musimy mieć gospodarza, który to rozumie.

Na konferencji prasowej Ociepa poinformował, że Opolszczyzna rozwija się wolniej niż większość województw.

- Sięgam po twarde dane. Produkt Krajowy Brutto województwa opolskiego jest na dziesiątym miejscu w kraju. Jeżeli my najlepiej w kraju pozyskujemy fundusze europejskie, ludzi odpowiedzialnych za zdobywanie pieniędzy trzeba zostawić w pracy, hołubić i nagradzać. Trzeba natomiast zmienić osoby decydujące o wydatkowaniu tych pieniędzy, bo one nie przekładają się na wzrost gospodarczy.

Marcin Ociepa jest gotów spotkać się z Andrzejem Bułą w dowolnym miejscu i czasie. Przekonywał przy tym, że na dzisiaj nie ma woli, ani ambicji pełnienia funkcji marszałka po wyborach samorządowych.
Marcin Ociepa 1
Marcin Ociepa 2

Wiadomości z regionu

2019-03-24, godz. 16:57 Opolskie morsy oficjalnie zakończyły sezon na lodowate kąpiele. Do morsowania wrócą w listopadzie Chociaż kąpieli w przeręblu nie było dużo, dla opolskich morsów sezon był bardzo udany. To za sprawią wielu nowych osób, które dołączyły do grona amatorów kąp ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:31 Marcin Ociepa zaprezentował "Strategię dla rozwoju" dla województwa opolskiego. Towarzyszył mu wicepremier Jarosław Go ... Silna rodzina, nowoczesna gospodarka, udrożnienie Odry - to pięć priorytetów Marcina Ociepy, który dziś (24.03) podczas konwencji programowej zaprezentował sw ... » więcej 2019-03-24, godz. 15:00 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi? Do poniedziałku można wypełniać specjalne ankiety Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-24, godz. 11:54 Ratownicy testowali karetki na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim Karetki zakupione przez Krapkowickie Centrum Zdrowia w Krapkowicach przeszły testy na torze wyścigowym Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. » więcej 2019-03-24, godz. 11:52 Dystrybutor substancji zalegającej na polach w Strzelcach Opolskich wyjaśniał mieszkańcom czym są tajemnicze hałdy W związku z doniesieniami o szkodliwości pryzm znajdujących się w Strzelcach Opolskich na polach za Osiedlem Piastów Śląskich, wytwórcy carbotery (produktu ub ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:23 Dobrzeń Wielki chce odzyskać utracone sołectwa. Będzie wniosek do MSWiA Radni Dobrzenia Wielkiego na najbliższej sesji (28.03) po raz trzeci podejmą uchwałę i będą wnioskować do MSWiA za pośrednictwem wojewody opolskiego o odwróce ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:25 Co czwarte pozwolenie na pracę w naszym regionie jest uchylane. Cudzoziemcy rezygnują z przyjazdu lub z pracy 1/4 pozwoleń na pracę dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej wydanych przez Opolski Urząd Wojewódzki w ciągu roku jest uchylanych. Dzieje się tak w przypadk ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:23 Dziś po raz drugi obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów - Data nie jest przypadkowa - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Janusz Oszytko z Delegatury IPN w Opolu. W tym roku przypada 75. rocznica zamordo ... » więcej 2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »