Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-16, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Kandydaci Zjednoczonej Prawicy w Krapkowicach mają poparcie wiceministra Ociepy

M. Markowski, M. Ociepa, J. Zimoch i M. Karwecka [fot. Witold Wośtak]
M. Markowski, M. Ociepa, J. Zimoch i M. Karwecka [fot. Witold Wośtak]
Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa oficjalnie poparł kandydatów Zjednoczonej Prawicy do krapkowickiej rady miejskiej oraz rady powiatu.
Wiceprezes partii Porozumienie mówił podczas konferencji prasowej na rynku, że w powiecie potrzeba nowego otwarcia i ludzi łączących zapał z profesjonalizmem. - W całym kraju promujemy hasło "Dotrzymujemy słowa" - dodaje Ociepa.

- Tak właśnie jest, bo dotrzymaliśmy słowa w rządzie. Spełniamy nasze obietnice na szczeblu centralnym i jesteśmy gotowi spełnić je również w samorządzie. Dla Krapkowic i całego powiatu krapkowickiego kluczowe jest połączenie potencjału rozwojowego samorządu z ofertą licznych programów rządowych. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć efekt synergii.

Marko Markowski, lider listy Prawa i Sprawiedliwości do rady powiatu, wskazuje na dwie sztandarowe inwestycje, obiecane również przez premiera.

- To przede wszystkim przeprawa mostowa na Odrze między drogą wojewódzką 423 a drogą krajową 45, wraz z obwodnicą. Ta droga jest niezmiernie potrzebna. Poza tym nie można zapominać o zabezpieczeniu przeciwpowodziowym, bo w 2010 roku kolejny raz Krapkowice zostały dotknięte powodzią. Mamy zapowiedź budowy zbiornika retencyjnego w Krapkowicach, który jest mieszkańcom niezwykle potrzebny.

Maria Karwecka chce w radzie miejskiej doprowadzić do przebudowy basenu w Otmęcie. - Ta przebudowa miała być przeprowadzona w latach 2002-2006, ale nie pozyskano wtedy odpowiednich pieniędzy. W najbliższym czasie będę nad tym usilnie pracować

- Moim flagowym projektem jest przystosowanie Krapkowic do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. Chodzi o to, żeby miasto było lepiej oświetlone. Bardzo ważne jest także ułatwienie poruszania się osobom na wózkach inwalidzkich - dodaje Jan Zimoch, drugi kandydat do rady miejskiej.

Marko Markowski zwraca także uwagę, że w Krapkowicach nie ma publicznego żłobka, co należy jak najszybciej zmienić.
Marcin Ociepa
Marko Markowski
Maria Karwecka i Jan Zimoch

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 10:50 Reorganizacji szkół w Komprachcicach w tym roku nie będzie. W 2020 - niewykluczone 4,3 miliona złotych będzie musiała dołożyć do oświaty w tym roku szkolnym gmina Komprachcice. Jak wyliczał 'Poglądach i osądach' wójt Leonard Pietruszka, gmin ... » więcej 2019-02-21, godz. 10:33 "Byłem na spacerze i pies może to potwierdzić". Co Opolanie robią na zwolnieniu lekarskim? Udział w maratonie, podróże po Europie czy malowanie mieszkania z chorym kręgosłupem - ZUS sprawdził, co ubezpieczeni robią na zwolnieniu lekarskim. W opolski ... » więcej 2019-02-20, godz. 21:27 Samobójstwo w gminie Popielów? Śledczy badają okoliczności śmierci mieszkańca powiatu nyskiego Zwłoki 34-letniego mężczyzny znaleziono w okolicach mostu nad Odrą w jednej z miejscowości w gminie Popielów. To mieszkaniec powiatu nyskiego. » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 TOZ w Opolu walczy o psa Dino. Będzie interweniować u prokuratora generalnego Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie składa broni w walce o owczarka Dino. Wolontariusze zapowiadają, że będą interweniować u prokuratora generalne ... » więcej 2019-02-20, godz. 20:45 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej. "Miałem prawo do zadawania pytań" - To nie jest kwestia konfliktu, a raczej pewnej sytuacji, w której zadaje się konkretne pytania, do czego, jako senator uczelni miałem prawo - mówi prof. Paw ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »