Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-12, 16:38 Autor: Piotr Wójtowicz

Na ul. Niemodlińską w Opolu wracają drzewa

Drzewa wróciły na niemodlińską
Drzewa wróciły na niemodlińską
Miejski Zarząd Dróg w Opolu rozpoczął nasadzenia 100 drzew na całej długości ulicy. Zabieg ma związek z przebudową drogi i wcześniejszym wycięciem drzewostanu.
Dyrektor Zbigniew Bahryj tłumaczy, że drogę w niedalekiej przyszłości będą zacieniać lipy, platany i wierzby.

- Za kilka lat to będą potężne drzewa. One w tej chwili mają po kilka metrów wysokości i jak obserwujemy, w przypadku nasadzeń dużych drzew następuje bardzo szybki przyrost w kolejnych latach - wyjaśnia dyrektor MZD.

Jedną z takich lip posadzono przed domem ekologa z Opolskiego Alarmu Smogowego Grzegorza Ostromeckiego, który wcześniej protestował przeciw wycince.

- Pojawienie się drzew na Niemodlińskiej bardzo cieszy, ale zastanawia czas sadzenia. Dzieje się to w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej. To kolejna odsłona mydlenia oczu zielonym Opolem - podkreśla Grzegorz Ostromecki.

Natomiast Zbigniew Bahryj odnosząc się do czasu sadzenia drzew podkreśla, że październik to najlepszy miesiąc na tego typu prace.

- Drzewa lepiej sadzić przed zimą ponieważ teraz mają lepsze warunki do ukorzenienia się - tłumaczy.

Nasadzenia kosztowały około 100 tysięcy złotych a wykonawca dał 3 letnią gwarancję na usługę.

- Jeżeli drzewa uschną będzie musiał posadzić nowe - zapewnia Zbigniew Bahryj.

Oprócz ulicy Niemodlińskiej nowe drzewa mają pojawić się także na ul. Prószkowskiej i ul. Damrota.
Grzegorz Ostromecki, Zbigniew Bahryj
Zbigniew Bahryj

Wiadomości z regionu

2019-02-23, godz. 08:52 W najbliższym tygodniu będzie trudniej o wymianę dowodu osobistego w starej wersji Mniej czasu na złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego w starej formie. Utrudnienia, które wynikają z wprowadzenia e-dowodów, dotyczą nadchodzącego tygod ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Po 75 latach szukają śladów pradziadka w strzeleckim więzieniu Dwie studentki dziennikarstwa z Belgii - Linte Provost i Michelle Paas - odwiedziły Strzelce Opolskie. Kręcą film o poszukiwaniach śladów pradziadka jednej z ... » więcej 2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »