Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-12, 16:38 Autor: Piotr Wójtowicz

Na ul. Niemodlińską w Opolu wracają drzewa

Drzewa wróciły na niemodlińską
Drzewa wróciły na niemodlińską
Miejski Zarząd Dróg w Opolu rozpoczął nasadzenia 100 drzew na całej długości ulicy. Zabieg ma związek z przebudową drogi i wcześniejszym wycięciem drzewostanu.
Dyrektor Zbigniew Bahryj tłumaczy, że drogę w niedalekiej przyszłości będą zacieniać lipy, platany i wierzby.

- Za kilka lat to będą potężne drzewa. One w tej chwili mają po kilka metrów wysokości i jak obserwujemy, w przypadku nasadzeń dużych drzew następuje bardzo szybki przyrost w kolejnych latach - wyjaśnia dyrektor MZD.

Jedną z takich lip posadzono przed domem ekologa z Opolskiego Alarmu Smogowego Grzegorza Ostromeckiego, który wcześniej protestował przeciw wycince.

- Pojawienie się drzew na Niemodlińskiej bardzo cieszy, ale zastanawia czas sadzenia. Dzieje się to w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej. To kolejna odsłona mydlenia oczu zielonym Opolem - podkreśla Grzegorz Ostromecki.

Natomiast Zbigniew Bahryj odnosząc się do czasu sadzenia drzew podkreśla, że październik to najlepszy miesiąc na tego typu prace.

- Drzewa lepiej sadzić przed zimą ponieważ teraz mają lepsze warunki do ukorzenienia się - tłumaczy.

Nasadzenia kosztowały około 100 tysięcy złotych a wykonawca dał 3 letnią gwarancję na usługę.

- Jeżeli drzewa uschną będzie musiał posadzić nowe - zapewnia Zbigniew Bahryj.

Oprócz ulicy Niemodlińskiej nowe drzewa mają pojawić się także na ul. Prószkowskiej i ul. Damrota.
Grzegorz Ostromecki, Zbigniew Bahryj
Zbigniew Bahryj

Wiadomości z regionu

2020-01-17, godz. 20:30 Brzeg także zachęca do zbierania nakrętek. Mają w tym pomóc trzy kosze w kształcie serca Brzeg także zachęca do aktywnego wspierania potrzebujących. Dziś (17.01) oficjalnie oddano do użytku kosz w kształcie serca, który od teraz można napełniać plastikowymi… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Odbiór odpadów medycznych ponad dwa razy droższy niż przed rokiem Kolejna odsłona podwyżki cen za odbiór śmieci. Od stycznia za utylizację kilograma tzw. odpadów medycznych Uniwersytecki Szpital Kliniczny płaci zewnętrznej firmie… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Mimo ciepłej zimy służby monitorują sytuację osób bezdomnych Tylko od początku roku służby mundurowe w Opolu przeprowadziły 60 kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mimo, że w tym roku mamy wyjątkowo… » więcej 2020-01-17, godz. 17:37 To 79-latek zajechał drogę karetce pogotowia [FILM] Do zdarzenia doszło wczoraj (16.01) w godzinach porannych na trasie z Opola do Prudnika. Film ze zdarzenia trafił na platformę piracidrogowi.pl. » więcej 2020-01-17, godz. 17:08 Nyski sąd rozpatrzy oskarżenie przeciwko policjantowi, który ponad 5 lat temu strzelał pod nyską wieżą ciśnień Sąd Rejonowy w Nysie będzie badał sprawę z oskarżenia prywatnego przeciwko policjantowi, który w grudniu 2014 roku strzelał do samochodu prowadzonego przez 22-letniego… » więcej 2020-01-17, godz. 16:45 "Dzieci były w tym domu przedmiotami trzeciej kategorii". Wysokie wyroki ws. rodziny z Krapkowic, która zgotowała małym… Wysokie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. W opolskim sądzie okręgowym zapadł wyrok w bulwersującej sprawie z Krapkowic. Według prokuratury, matka, jej konkubent… » więcej 2020-01-17, godz. 16:30 W Paczkowie powstało pierwsze mieszkanie wspomagane. Miasto zapowiada kolejne inicjatywy tego typu W Paczkowie przekazano do użytku pierwsze mieszkanie wspomagane. To rozwiązanie mające na celu poprawę opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. » więcej 2020-01-17, godz. 16:00 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania „Motocyklowe Kolędowanie” organizowane jest w Prudniku-Lesie. Ta niedzielna impreza na terenie Sanktuarium św. Józefa odbędzie się już po raz 14. Towarzyszy jej… » więcej 2020-01-17, godz. 14:45 Pieniądze na badania mieszkańców Kędzierzyna-Koźla przyznane 46 tysięcy złotych na realizację dwóch programów profilaktycznych otrzyma z kasy opolskiego NFZ samorząd Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-01-17, godz. 14:00 Pół miliona złotych strat. Mieszkaniec Prudnika usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia 10 lat więzienia grozi 37-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do jednej z firm w Prudniku i kradzież elementów miedzianych z turbin prądotwórczych. Pokrzywdzony… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »