Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-14, 13:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Mieszkańcy i przedsiębiorcy z Niemodlińskiej narzekają na brak lewoskrętów

Ulica Niemodlińska [fot. Sławomir Kieler]
Ulica Niemodlińska [fot. Sławomir Kieler]
Mieszkańcy i przedsiębiorcy z ulicy Niemodlińskiej w Opolu mają problem, aby wjechać na swoją posesję. Problem polega na tym, że po remoncie wprowadzono zakaz skrętu w lewo. Kierowcy narzekają, że muszą nadrabiać drogi albo zawracać na najbliższych skrzyżowaniach. Przedsiębiorcy przekonują natomiast, że odeszli od nich klienci.
W jednym ze sklepów spożywczych ekspedientka tłumaczy nam, że jedna z klientek dzwoniła w tej sprawie do Miejskiego Zarządu Dróg a tam ja poinformowano, iż Niemodlińska to trasa szybkiego ruchu. - Przecież Niemodlińska to środek dzielnicy, gdzie jest ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę - podkreśla. Spotkana przez nas mieszkanka dodaje, że gdy jedzie od strony centrum to nie może szybciej skręcić w lewo do swojej posesji, tylko musi dojechać do najbliższego skrzyżowania i zawracać. Podobne opinie słyszymy w jednym z gabinetów fryzjerskich. - Po remoncie musimy liczyć głównie na stałych klientów ponieważ nikt kto tędy przejeżdża się nie zatrzyma. Z jednej strony uniemożliwiono lewoskręt a z drugiej budując ścieżki rowerowe zlikwidowano miejsca parkingowe - podkreślają.

Wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Piotr Rybczyński wyjaśnia, że wprowadzenie podwójnej ciągłej na Niemodlińskiej między Koszyka a Wojska Polskiego jest przemyślane przez inżynierów ruchu. Jak dodaje, ulice wyremontowano po to, by zwiększyć przepustowość trasy i poprawić bezpieczeństwo, natomiast wprowadzenie możliwości skrętu w lewo będzie komplikować ruch na trasie.

- W mieście mamy kilka osi po których przebiega ruch i tam powinny być pewne ograniczenia dlatego, że natężenie na tych drogach sięga 20 tysięcy pojazdów na dobę i nie wszędzie, pełna swoboda w ruchu drogowym jest możliwa - wyjaśnia Piotr Rybczyński.

Ale warto zaznaczyć, że na innym odcinku ulicy Niemodlińskiej, czyli od skrzyżowania z Wojska Polskiego w stronę Komprachcic jest możliwość skrętu w lewo. Jak usłyszeliśmy w MZD w tym miejscu także w przyszłości zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo.
Mieszkańcy i przedsiębiorcy z ulicy Niemodlińskiej
Piotr Rybczyński wicedyrektor MZD

Wiadomości z regionu

2020-01-26, godz. 15:45 Pierwszy "Bieg Morsa" w Opolu Dobra rozgrzewka, zajęcie odpowiednich miejsc i strat. Na kąpielisku Bolko w Opolu odbył się po raz pierwszy Bieg Morsa o Puchar Zakładu Komunalnego w Opolu. Wystartowało… » więcej 2020-01-26, godz. 15:15 Najbliższa "Środa z profilaktyką" pod znakiem aktywności fizycznej Kolejna z serii akcja opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pod nazwą „Środa z Profilaktyką” poświęcona będzie aktywności fizycznej. » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 "Trzeba mówić sobie, że się wygra". Kolarze z całej Polski zjechali do Falmirowic Ponad 100 zawodników stanęło na starcie Ogólnopolskiego Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym w Falmirowicach. Podczas 30. już edycji wyścigu odbywają się także Mistrzostwa… » więcej 2020-01-26, godz. 13:00 Jechał bez przerwy blisko 15 godzin, kartę kierowcy schował do kieszeni. Interwencja WITD na opolskiej autostradzie Kierowcę lawety, wiozącego 3 samochody osobowe zatrzymał do kontroli na opolskim odcinku autostrady A4 patrol inspekcji transportu drogowego delegatury śląskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Nie tylko estetyka i funkcjonalność, ale również dbałość o artystów. Rozpoczął się drugi etap remontu komprachcickiej sali… Wymieniona podłoga i okna, remont sanitariatów i nowy system ogrzewania. Rozpoczął się drugi etap przebudowy sali widowiskowej z zapleczem w Samorządowym Ośrodku… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Trwa remont rynku w Strzeleczkach. To już ostatni etap Trwa czwarty - ostatni - etap remontu rynku w Strzeleczkach. Od kilku lat zabytkowe centrum miejscowości zyskiwało powoli nowe oblicze. Wyremontowana została już… » więcej 2020-01-26, godz. 09:45 Samorząd dla zwierząt. Swoje M w Opolu mają m.in. ptaki, jeże i wiewiórki Budki dla wiewiórek, domki zimowe dla jeży oraz karmniki dla ptaków - to najnowsze zakupy opolskiego ratusza poczynione z myślą o zwierzętach zamieszkujących stolicę… » więcej 2020-01-26, godz. 08:27 W Cisku zmierzą prędkość i natężenie ruchu Gmina Cisek zakupiła elektroniczną tablicę, która mierzy prędkość przejeżdżających samochodów oraz natężenie ruchu. Urządzenie na razie stanęło między Ciskiem… » więcej 2020-01-26, godz. 07:00 Rodziny katyńskie w Opolu chcą postawić pomnik upamiętniający zamordowanych przez NKWD Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Opolu podjęło inicjatywę budowy pomnika upamiętniającego ofiary zamordowane przez NKWD w 1940 z rozkazu Związku Radzieckiego… » więcej 2020-01-25, godz. 21:45 Polska wygrała z Czechami. Za nami 16. Opolska Gala Żużla na Lodzie [FILM, ZDJĘCIA] Pierwszy w historii mecz międzypaństwowy, prezentacja drużyny Kolejarza Opole, turniej miniżużla i wypełnione niemal po brzegi trybuny opolskiego Toropolu. Tak… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »