Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-14, 13:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Mieszkańcy i przedsiębiorcy z Niemodlińskiej narzekają na brak lewoskrętów

Ulica Niemodlińska [fot. Sławomir Kieler]
Ulica Niemodlińska [fot. Sławomir Kieler]
Mieszkańcy i przedsiębiorcy z ulicy Niemodlińskiej w Opolu mają problem, aby wjechać na swoją posesję. Problem polega na tym, że po remoncie wprowadzono zakaz skrętu w lewo. Kierowcy narzekają, że muszą nadrabiać drogi albo zawracać na najbliższych skrzyżowaniach. Przedsiębiorcy przekonują natomiast, że odeszli od nich klienci.
W jednym ze sklepów spożywczych ekspedientka tłumaczy nam, że jedna z klientek dzwoniła w tej sprawie do Miejskiego Zarządu Dróg a tam ja poinformowano, iż Niemodlińska to trasa szybkiego ruchu. - Przecież Niemodlińska to środek dzielnicy, gdzie jest ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę - podkreśla. Spotkana przez nas mieszkanka dodaje, że gdy jedzie od strony centrum to nie może szybciej skręcić w lewo do swojej posesji, tylko musi dojechać do najbliższego skrzyżowania i zawracać. Podobne opinie słyszymy w jednym z gabinetów fryzjerskich. - Po remoncie musimy liczyć głównie na stałych klientów ponieważ nikt kto tędy przejeżdża się nie zatrzyma. Z jednej strony uniemożliwiono lewoskręt a z drugiej budując ścieżki rowerowe zlikwidowano miejsca parkingowe - podkreślają.

Wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Piotr Rybczyński wyjaśnia, że wprowadzenie podwójnej ciągłej na Niemodlińskiej między Koszyka a Wojska Polskiego jest przemyślane przez inżynierów ruchu. Jak dodaje, ulice wyremontowano po to, by zwiększyć przepustowość trasy i poprawić bezpieczeństwo, natomiast wprowadzenie możliwości skrętu w lewo będzie komplikować ruch na trasie.

- W mieście mamy kilka osi po których przebiega ruch i tam powinny być pewne ograniczenia dlatego, że natężenie na tych drogach sięga 20 tysięcy pojazdów na dobę i nie wszędzie, pełna swoboda w ruchu drogowym jest możliwa - wyjaśnia Piotr Rybczyński.

Ale warto zaznaczyć, że na innym odcinku ulicy Niemodlińskiej, czyli od skrzyżowania z Wojska Polskiego w stronę Komprachcic jest możliwość skrętu w lewo. Jak usłyszeliśmy w MZD w tym miejscu także w przyszłości zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo.
Mieszkańcy i przedsiębiorcy z ulicy Niemodlińskiej
Piotr Rybczyński wicedyrektor MZD

Wiadomości z regionu

2019-06-18, godz. 21:08 Strażacy z całego regionu rywalizowali w Brzegu podczas Wojewódzkich Zawodów w Sporcie Pożarniczym [ZDJĘCIA] 83 zawodowych strażaków ze wszystkich powiatów Opolszczyzny rywalizowało w Wojewódzkich Zawodach w Sporcie Pożarniczym, które odbyły się w Brzegu. » więcej 2019-06-18, godz. 20:00 Po raz pierwszy od 80 lat komora śluzy Sławięcice jest sucha - trwa wielki remont [ZDJĘCIA] Ważące ponad 60 ton drzwi będą wymienione na nowe, zabytkowe mechanizmy zostają, ale będą sterowane elektronicznie, nie ręcznie. Po raz pierwszy od czasu budo ... » więcej 2019-06-18, godz. 19:46 "Przez trzy lata byli najmłodszym rocznikiem w szkole". Absolwenci PG IX w Opolu już dziś (18.06) odebrali świadectwa Gimnazja kończą swoją historię. 60 tegorocznych absolwentów opolskiej 9. odebrało już dziś (18.06) świadectwa ukończenia szkoły, pożegnało swoich nauczycieli ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:15 Barbara Herok z Malni Sołtyską Roku 2018 Barbara Herok, sołtyska Malni w gminie Gogolin, otrzymała tytuł „Sołtysa Roku 2018”. Przyznało go Wielkopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. Konkurs dla najlepszy ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:13 Opolscy logistycy świętują 20-lecie. Przypominać będzie o tym nowy pomnik 10. Opolska Brygada Logistyczna ma 20 lat. Pierwszym akordem świętowania było dzisiejsze (18.06) odsłonięcie pomnika w jednostce. » więcej 2019-06-18, godz. 17:30 Zabójstwo przy Armii Krajowej w Opolu. Miłosz Cz. prawomocnie skazany na 25 lat więzienia Sąd Apelacyjny we Wrocławiu prawomocnie skazał Miłosza Cz. na 25 lat więzienia za zabójstwo Amadeusza K., w kwietniu ubiegłego roku. Do zdarzenia doszło pod m ... » więcej 2019-06-18, godz. 16:46 Wypadek koło Dębiny. Wśród poszkodowanych jest dziecko Zablokowana jest droga z Prudnika do Dębiny. Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, tuz po godzinie 16:00 doszło do zd ... » więcej 2019-06-18, godz. 16:30 W urzędzie wojewódzkim podsumowali programy profilaktyczne dot. dopalaczy i internetu. "Lepiej, jak o tym powie młodzi ... „Cyberbezpieczny uczeń' i „Pomyśl zanim spróbujesz” - w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podsumowano kilkuletnie działanie programów profilaktycznych w regionie. » więcej 2019-06-18, godz. 15:30 Multimedialna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym ma działać na wyobraźnię kierowców Opolscy policjanci zaprezentowali nowe narzędzie, obrazujące poważne wypadki drogowe. Mowa o multimedialnej mapie miejsc wypadków ze skutkiem śmiertelnym i ma ... » więcej 2019-06-18, godz. 15:00 Samorządy mają problem z zakupem leków dla podległych instytucji. Ministerstwo doprecyzuje nowy przepis Problemy z zakupem leków dla domów dziecka i domów pomocy społecznej ma Starostwo Powiatowe w Kluczborku. 6 czerwca weszła w życie nowelizacja prawa farmaceut ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »