Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-04, 08:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Kto zostanie nowym dyrektorem opolskiego MZD i jaką politykę będzie prowadził?

Ulica Niemodlińska, kierowcy zapomnieli już o tym remoncie [fot. Sławomir Kieler]
Ulica Niemodlińska, kierowcy zapomnieli już o tym remoncie [fot. Sławomir Kieler]
Nadal nie wiadomo, kto będzie nowym dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. Prezydent miasta na życzenie dotychczasowego dyrektora Zbigniewa Bahryja, który złożył wypowiedzenie, zwolnił go z obowiązku świadczenia pracy i prócz wydania krótkiego komunikatu, nie udziela informacji w tej sprawie. Ekolog Jarosław Pilc, który w ostatnim czasie krytykował wycinkę drzew przez MZD, uważa, że to zagrywka personalna, która nie będzie miała wpływu na zmianę polityki antyśrodowiskowej jaką - w jego ocenie - prowadzi ratusz.
- Przypomnę, że i pan Bahryj, i prezydent Opola są laureatami nagrody "Złotej Piły". Dyrektor MZD ma na pewno znaczący udział w realizacji tej polityki, ale nie jest jej kreatorem. Główny udział ma tu prezydent Opola - mówi Pilc.

Podobnie na temat jakości prac prowadzonych przez MZD wypowiada się miejski radny Prawa i Sprawiedliwości Michał Nowak.

- Nie jest ciekawie, jeśli spojrzymy na ciągnący się w nieskończoność remont ulicy Niemodlińskiej, czy Krakowskiej. Więc jakieś problemy były - zaznacza radny.

Ulicę Niemodlińską oddano do użytku z opóźnieniem a mieszkańcy protestowali przeciw jakości wykonanych prac. W protesty zaangażowali się także działacze Nowoczesnej. Piotr Piaseczny, sekretarz regionalny tego ugrupowania, uważa, że odejście dyrektora
Zbigniewa Bahryja to efekt konfliktu na linii MZD - władze miasta.

- Podstawą do tych twierdzeń jest otoczenie rozstania. Dyrektor złożył wypowiedzenie, natomiast elementem, który wskazuje na pole konfliktu, jest punkt, w którym zwolniono go z obowiązku świadczenia pracy. Jeżeli jest to za ulicę Niemodlińską, to jest to za późno - podkreśla Piaseczny.

Zbigniew Bahryj odmówił nam nagrania komentarza w tej sprawie. Przypomniał tylko, że "odchodzi z MZD z powodów osobistych a z prezydentem Wiśniewskim współpracowało mu się bardzo dobrze".

W tej chwili obowiązki dyrektora MZD przejęła Teresa Sobel-Wiej, która pełniła funkcję wicedyrektora.
Politycy o odwołaniu Z Bahryja

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 21:05 Odra w jednym z opolskich przedszkoli? "Będzie dezynfekcja budynku" O podejrzeniu zachorowania dziecka na odrę dyrekcję przedszkola nr 23 w Opolu poinformowali rodzice. W związku z tym podjęto decyzję o dezynfekcji obiektu i d ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 Darmowe porady prawne nie ściągają tłumów do sądu W Prudniku umiarkowane jest zainteresowanie sądową akcją koordynowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Również na Opolszczyźnie organizowany jest „Tydzień ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 "Cały czas jesteśmy zdani na szacunki". W Racławicach Śląskich upamiętnią ofiary Marszów Śmierci - Mówimy o trzech grupach osób. Trudno określić, ile z nich nie przeżyło tych marszów, cały czas jesteśmy zdani jedynie na szacunki - przyznał w Loży Radiowej ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Mieszkaniec Dąbrowy Namysłowskiej zabił swojego psa siekierą. Oprawca był kompletnie pijany Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 60-letniego mieszkańca Dąbrowy Namysłowskiej, który zamordował swojego czworonoga i zakopał go na posesji. Do zdarzenia ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:00 Do szkoły w Starym Koźlu wprowadzą się przedszkolaki Od września część budynku szkoły podstawowej w Starym Koźlu zajmą przedszkolaki. Obiekt będzie przebudowany tak, żeby uczniowie nie mieszali się z maluszkami. ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Prudnik nie będzie już dzielić się dochodami z płatnych parkingów Strefę płatnego parkowania w Prudniku przejęła gmina. Od dziesięciu lat zarządzała nią wyłoniona w przetargu prywatna firma. Teraz będzie się tym zajmował Zak ... » więcej 2019-02-21, godz. 18:45 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Opolu Uczniowie, nauczyciele i wykładowcy akademiccy spotkali się w Opolu by świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Akcję zorganizował Regionalny Zespół ... » więcej 2019-02-21, godz. 17:45 Opole jest gotowe na podwójny rocznik uczniów. To prawie 4 tysiące osób W Opolu wiosną prawie 4 tysiące absolwentów ósmych klas szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjów weźmie udział w rekrutacji do szkół średnich. Wydział oś ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:15 PKP: będą cięcia pielęgnacyjne. Mieszkańcy Gogolina: dalej będziemy bronić Karlika Wokół dębu Karlik, który rośnie w centrum Gogolina, pojawił się metalowy płot. Mieszkańcy obawiają się, że to wstęp do wycięcia drzewa przez kolejarzy. Zaczęl ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:45 Wymienią połowę lamp w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 2,5 tysiąca opraw lamp ulicznych w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wymienionych. Zniknie też pół tysiąca starych słupów, które zostaną zastąpione nowymi, ba ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »