Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-04, 08:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Kto zostanie nowym dyrektorem opolskiego MZD i jaką politykę będzie prowadził?

Ulica Niemodlińska, kierowcy zapomnieli już o tym remoncie [fot. Sławomir Kieler]
Ulica Niemodlińska, kierowcy zapomnieli już o tym remoncie [fot. Sławomir Kieler]
Nadal nie wiadomo, kto będzie nowym dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. Prezydent miasta na życzenie dotychczasowego dyrektora Zbigniewa Bahryja, który złożył wypowiedzenie, zwolnił go z obowiązku świadczenia pracy i prócz wydania krótkiego komunikatu, nie udziela informacji w tej sprawie. Ekolog Jarosław Pilc, który w ostatnim czasie krytykował wycinkę drzew przez MZD, uważa, że to zagrywka personalna, która nie będzie miała wpływu na zmianę polityki antyśrodowiskowej jaką - w jego ocenie - prowadzi ratusz.
- Przypomnę, że i pan Bahryj, i prezydent Opola są laureatami nagrody "Złotej Piły". Dyrektor MZD ma na pewno znaczący udział w realizacji tej polityki, ale nie jest jej kreatorem. Główny udział ma tu prezydent Opola - mówi Pilc.

Podobnie na temat jakości prac prowadzonych przez MZD wypowiada się miejski radny Prawa i Sprawiedliwości Michał Nowak.

- Nie jest ciekawie, jeśli spojrzymy na ciągnący się w nieskończoność remont ulicy Niemodlińskiej, czy Krakowskiej. Więc jakieś problemy były - zaznacza radny.

Ulicę Niemodlińską oddano do użytku z opóźnieniem a mieszkańcy protestowali przeciw jakości wykonanych prac. W protesty zaangażowali się także działacze Nowoczesnej. Piotr Piaseczny, sekretarz regionalny tego ugrupowania, uważa, że odejście dyrektora
Zbigniewa Bahryja to efekt konfliktu na linii MZD - władze miasta.

- Podstawą do tych twierdzeń jest otoczenie rozstania. Dyrektor złożył wypowiedzenie, natomiast elementem, który wskazuje na pole konfliktu, jest punkt, w którym zwolniono go z obowiązku świadczenia pracy. Jeżeli jest to za ulicę Niemodlińską, to jest to za późno - podkreśla Piaseczny.

Zbigniew Bahryj odmówił nam nagrania komentarza w tej sprawie. Przypomniał tylko, że "odchodzi z MZD z powodów osobistych a z prezydentem Wiśniewskim współpracowało mu się bardzo dobrze".

W tej chwili obowiązki dyrektora MZD przejęła Teresa Sobel-Wiej, która pełniła funkcję wicedyrektora.
Politycy o odwołaniu Z Bahryja

Wiadomości z regionu

2020-01-28, godz. 07:15 Kolejny etap przebudowy nyskiego śródmieścia. Wkrótce drogowcy zamkną ulicę Kolejową Szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców w centrum Nysy. Niebawem wyłączona z ruchu zostanie ulica Kolejowa. » więcej 2020-01-27, godz. 20:40 Prudnik: zlikwidują szkoły, bo nie mają uczniów oraz nauczycieli Z zamiarem likwidacji trzech szkół średnich w Prudniku wystąpi tamtejsze starostwo. Nie ucierpią na tym uczniowie oraz nauczyciele. Placówki te od kilkunastu lat… » więcej 2020-01-27, godz. 20:07 "Konsolidacja UO i PMWSZ najbardziej pożądanym rozwiązaniem". Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego zachęca do połączenia… - Chcemy ustalić harmonogram działań dojścia do połączenia Uniwersytetu Opolskiego i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu - powiedziała Anna Budzanowska… » więcej 2020-01-27, godz. 20:00 Wiosną będzie zbyt mało wody w przyrodzie. Przyczyny? Brak śniegu, mało deszczu i wysoka temperatura - Wiosenny deficyt wody jest praktycznie pewny - tak ocenia obecną sytuację hydrologiczną dr Mariusz Głowacki z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Uniwersytetu… » więcej 2020-01-27, godz. 17:34 Uwaga pacjenci! Opolski NFZ zmienia adres Opolski oddział NFZ - w nowej siedzibie. Fundusz przenosi się z ulicy Głogowskiej w Opolu do biurowca przy ulicy Ozimskiej 72a. Nie oznacza to jednak, że swoich… » więcej 2020-01-27, godz. 17:10 Zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Biegli uznali, że matka Aleksandra J. była poczytalna Miała zabić czwórkę swoich nowo narodzonych dzieci, biegli uznali, że była wtedy poczytalna. Trwa proces Aleksandry J. oskarżonej o zabójstwo noworodków. Przypomnijmy… » więcej 2020-01-27, godz. 17:05 Przeżył piekło obozu Auschwitz-Birkenau. Grzegorz Tomaszewski uciekł z krematorium i przetrwał eksperymenty doktora Me… W Oświęcimiu trwają centralne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Biorą w nich udział… » więcej 2020-01-27, godz. 17:03 Opole ponownie będzie miało dwa kąpieliska w sezonie letnim. Będą poszerzone plaże i dodatkowe miejsca grillowe Bolko i Malina, podobnie jak ubiegłym roku, mają pełnić funkcję dwóch kąpielisk w Opolu w sezonie wakacyjnym. Silesia nadal będzie akwenem niedostępnym dla pływających… » więcej 2020-01-27, godz. 16:45 Pierwsze przypadki koronawirusa w Europie. Czy Opolanie powinni być zaniepokojeni? Koronawirus zabił w Chinach 80 osób, a liczba zakażonych rośnie. Czy w sytuacji otwartego ruchu turystycznego między Polską a Chinami i wymiany studentów nam również… » więcej 2020-01-27, godz. 16:15 Nyski PKS otrzymał 7 nowych autobusów. Pojazdy znacząco odmłodzą flotę przewoźnika 7 nowych autobusów o napędzie spalinowym zasiliło dziś (27.01) flotę nyskiego PKS-u. Już za kilka dni będzie można je zobaczyć na drogach powiatu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »