Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-09, 16:02 Autor: Daniel Klimczak

Premier RP odwiedził Namysłów. "W polityce najważniejsza jest wiarygodność" [FILM, ZDJĘCIA]

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Namysłowie
Mateusz Morawiecki gości na Opolszczyźnie. Wizytę w naszym regionie premier rozpoczął od Namysłowa. Szef rządu wskazał na niezbędne inwestycje w drogi Opolszczyzny.
- Droga 39 nie ma odpowiedniego mostu na północ. Obwodnica od strony południowo-zachodniej Namysłowa. Z dobrymi gospodarzami chcemy to zrobić - zapowiadał.

Mateusz Morawiecki przypomniał też niespełnione obietnice poprzedników składane w naszym regionie:

- Droga kolejowa Wrocław - Mikołajów, potem dalej Oleśnica - Namysłów i Kluczbork. Tu w 2015 roku była pani premier, pani Ewa Kopacz i obiecała wam to, prawda? I gdzie to jest? - pytał.

Jak dodał premier, obecny rząd "przywraca" tę linię, podobnie jak szlak z Namysłowa do Opola.

Nawiązując do niedawnych problemów mieszkańców podnamysłowskich wiosek, którzy zostali odcięci od świata, Mateusz Morawiecki gwarantował, że takie sytuacje nie będą się powtarzać:

- Miasta takie jak Namysłów nie będą odcięte, wykluczone komunikacyjnie. To jest nasze zobowiązanie - zapewniał. Premier wskazał też, że zaufanie jest dla niego ważną kwestią: - W polityce najważniejsza jest, jak w życiu - wiarygodność. Bo mówić można wiele, ale trzeba dotrzymywać słowa - dodał.

A rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymał obietnic - przekonywał prezes rady ministrów.

Na spotkaniu nie zabrakło też przeciwników rządu, którzy ubrani w koszulki z napisem "konstytucja" próbowali zagłuszać przemowę. Premier zwrócił się także do nich:

- Szanowni państwo, są również tutaj nasi przyjaciele z opozycji. Dziękujemy wam bardzo - pozdrawiał.

Na wiecu w Namysłowie Mateusz Morawiecki poruszył też kwestie podwyżki emerytur, poprawy dostępności do szybkiego internetu, czy tworzenia domów seniorów. Jak zauważył, ponad 80% działających w Polsce mediów należy do zagranicznych koncernów, których interesy nie zawsze są zgodne z działaniami rządu. Szef rządu zaapelował do obecnych, by przekonywali znajomych i rodziny do głosowania na PiS, co - jak mówił - pozwoli "przebić mur" i "zamknąć pewien rozdział".
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 19:00 Zimowe przytulisko "Stajenka" już działa. "Aby ci ludzie stali się potrzebnymi" W Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi zaczęła działać „Stajenka”, zimowe przytulisko dla bezdomnych. Zlokalizowane jest w jednym z budynków Wspólnoty Pomocy W ... » więcej 2018-11-18, godz. 17:25 Stanisław Rakoczy kandydatem PSL do Zarządu Województwa Opolskiego, choć nie zdobył mandatu radnego Stanisław Rakoczy został kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do Zarządu Województwa Opolskiego. Prezes opolskich struktur ludowców zyskał jednogłośną re ... » więcej 2018-11-18, godz. 15:45 Ubodzy i potrzebujący spotkali się na Rynku w Opolu. "Można porozmawiać i zjeść coś ciepłego" Ciepły posiłek, wymiana doświadczeń, występy sceniczne i serdeczna atmosfera. Tak wyglądają obchody Światowego Dnia Ubogich na Rynku w Opolu. Do ogrzewanego n ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:30 O młodych w Kościele rozmawiają na Górze św. Anny Na Górze św. Anny trwa XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Udział w nim biorą przedstawiciele wszystkich diecezji, co jest nowością, nie tylko są to k ... » więcej 2018-11-18, godz. 13:00 Grodków stawia na basen i rozbudowę kanalizacji. Czas na najważniejsze inwestycje w gminie Samorząd Grodkowa w nowej kadencji chce postawić na kilka ważnych inwestycji, które będą miały wpływ na dalszy rozwój samorządu. Burmistrz Marek Antoniewicz, ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Wybory uzupełniające w Turawie i Głogówku w styczniu i lutym przyszłego roku Wybory uzupełniające, odbędą się w dwóch okręgach w gminie Turawa. Zainteresowane komitety wyborcze muszą się więc zarejestrować do 26 listopada. Ruszy wtedy ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim powstanie, ale dopiero za kilka miesięcy Na początku 2018 roku gmina otrzymała 1,5 mln złotych wsparcia z Aglomeracji Opolskiej na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego. Rok wcześniej samorząd p ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:30 W Niemodlinie wręczono nagrody Karpika. Satyra wiecznie żywa Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik” zachęcił do udziału rysowników z 22 krajów na świecie w tym z Japonii, Czech i z Tajlandii. Podczas urocz ... » więcej 2018-11-18, godz. 06:30 Dobroczyńcy bawili się na balu Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym Kilkadziesiąt par uczestniczyło w IV balu charytatywnym Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Nie zabrakło koncertów, auk ... » więcej 2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »