Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-09, 16:02 Autor: Daniel Klimczak

Premier RP odwiedził Namysłów. "W polityce najważniejsza jest wiarygodność" [FILM, ZDJĘCIA]

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Namysłowie
Mateusz Morawiecki gości na Opolszczyźnie. Wizytę w naszym regionie premier rozpoczął od Namysłowa. Szef rządu wskazał na niezbędne inwestycje w drogi Opolszczyzny.
- Droga 39 nie ma odpowiedniego mostu na północ. Obwodnica od strony południowo-zachodniej Namysłowa. Z dobrymi gospodarzami chcemy to zrobić - zapowiadał.

Mateusz Morawiecki przypomniał też niespełnione obietnice poprzedników składane w naszym regionie:

- Droga kolejowa Wrocław - Mikołajów, potem dalej Oleśnica - Namysłów i Kluczbork. Tu w 2015 roku była pani premier, pani Ewa Kopacz i obiecała wam to, prawda? I gdzie to jest? - pytał.

Jak dodał premier, obecny rząd "przywraca" tę linię, podobnie jak szlak z Namysłowa do Opola.

Nawiązując do niedawnych problemów mieszkańców podnamysłowskich wiosek, którzy zostali odcięci od świata, Mateusz Morawiecki gwarantował, że takie sytuacje nie będą się powtarzać:

- Miasta takie jak Namysłów nie będą odcięte, wykluczone komunikacyjnie. To jest nasze zobowiązanie - zapewniał. Premier wskazał też, że zaufanie jest dla niego ważną kwestią: - W polityce najważniejsza jest, jak w życiu - wiarygodność. Bo mówić można wiele, ale trzeba dotrzymywać słowa - dodał.

A rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymał obietnic - przekonywał prezes rady ministrów.

Na spotkaniu nie zabrakło też przeciwników rządu, którzy ubrani w koszulki z napisem "konstytucja" próbowali zagłuszać przemowę. Premier zwrócił się także do nich:

- Szanowni państwo, są również tutaj nasi przyjaciele z opozycji. Dziękujemy wam bardzo - pozdrawiał.

Na wiecu w Namysłowie Mateusz Morawiecki poruszył też kwestie podwyżki emerytur, poprawy dostępności do szybkiego internetu, czy tworzenia domów seniorów. Jak zauważył, ponad 80% działających w Polsce mediów należy do zagranicznych koncernów, których interesy nie zawsze są zgodne z działaniami rządu. Szef rządu zaapelował do obecnych, by przekonywali znajomych i rodziny do głosowania na PiS, co - jak mówił - pozwoli "przebić mur" i "zamknąć pewien rozdział".
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki

Wiadomości z regionu

2018-09-19, godz. 19:00 Prudnik: przywłaszczyła opłaty za ubezpieczenia. Wśród oszukanych są przedsiębiorcy Fikcyjne oferty ubezpieczeniowe sprzedawała Joanna K. w Prudniku. Pracownica tamtejszego punktu oferującego ubezpieczenia pozostaje pod 14 zarzutami przestęps ... » więcej 2018-09-19, godz. 18:20 Pilot śmigłowca, który rozbił się w Domecku ostatni meldunek złożył 11 minut przed wypadkiem 57-latek pilotujący śmigłowiec, który rozbił się 11 lipca w Domecku ostatni meldunek złożył około 10 minut przed wypadkiem. Lot trwał zaledwie 28 minut. To us ... » więcej 2018-09-19, godz. 18:00 Nowe urządzenia pomogą w leczeniu małych pacjentów w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu Nowoczesne kardiomonitory trafiły na oddział neonatologii szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe urządzenia - mikroskop klasy klinicznej oraz fiberoskop - przyje ... » więcej 2018-09-19, godz. 17:00 Policjanci z Grodkowa będą mieć lepsze warunki pracy. Trwa budowa nowego komisariatu Kilka lat temu samorząd przekazał nieodpłatnie grunty na rzecz Skarbu Państwa. Po przygotowaniu całej dokumentacji wraz z niezbędnymi pozwoleniami inwestycja ... » więcej 2018-09-19, godz. 16:15 Grodków ma 750 lat. Uroczysta sesja rady tym razem bez uchwał Grodków obchodzi w tym roku jubileusz 750-lecia. Z tej okazji w miejscowym kinie odbyła się dziś (19.09) uroczysta sesja rady miejskiej. » więcej 2018-09-19, godz. 16:00 Prudnik: w szkole rolniczej oszukiwano na zużyciu paliwa? Będzie zawiadomienie do prokuratury Stwierdzono kolejne nieprawidłowości w prudnickim Zespole Szkół Rolniczych. Wykrył je kontroler tamtejszego starostwa. Także w tym przypadku samorządowcy zami ... » więcej 2018-09-19, godz. 16:00 Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do Rady Miasta Opola. "Celem jest 12 lub 13 mandatów" Sylwia Borgul, Michał Nowak, Sławomir Batko i Arkadiusz Szymański. To 'jedynki' Prawa i Sprawiedliwości na listach wyborczych do Rady Miasta Opola. » więcej 2018-09-19, godz. 15:30 Prezydent Wiśniewski o nowej siedzibie CDO i dialogu z mieszkańcami - Jesteśmy gwarantami tego, że dialog z mieszkańcami będzie postępował - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podczas konferencji prasowej. Pojawil ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:00 Zabroniona agitacja? Robert Węgrzyn: nie naruszyłem prawa Robert Węgrzyn, kandydat na radnego sejmiku województwa opolskiego rozwieszał w Kędzierzynie-Koźlu bilbordy bez nazwy komitetu wyborczego, z którego startuje. ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:10 Prudnik: odpowiedzą za próbę zbiorowego gwałtu na mężczyźnie Długoletnie więzienie grozi sprawcom rozboju i usiłowania gwałtu w Prudniku. Podejrzani w tej sprawie to 33-letni Błażej Ł. i 47-letni Mariusz N. Przestępstw, ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »