Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-09, 20:34 Autor: Daniel Klimczak

"Z dobrym gospodarzem dokończymy budowę obwodnicy". Kluczbork był ostatnim punktem na mapie wizyty szefa rządu w regionie [ZDJĘCIA]

Mateusz Morawiecki w Kluczborku [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki w Kluczborku [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki w Kluczborku [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki w Kluczborku [fot. Daniel Klimczak]
Kluczbork był ostatnim miastem Opolszczyzny, które odwiedził w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.
Szef rządu nawiązał do przeszłości miasta, nazywając Kluczbork kolejową potęgą. Zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość odbuduje linię kolejową do Wrocławia:

- Podjęliśmy decyzję, że będziemy remontować, odbudowywać drogę Kluczbork - Namysłów - Oleśnica - Wrocław. Możecie nas trzymać za słowo - zapowiedział.

Premier wytknął także obecnym władzom samorządowym brak skuteczności w przyciąganiu inwestorów:

- Nie ma odpowiednich zachęt, nie ma odpowiedniej infrastruktury kolejowej i drogowej i my to chcemy zmienić - dodał.

Prezes Rady Ministrów odniósł się też do kwestii obwodnicy miasta. Wskazując na obiegającego się o funkcję burmistrza Stanisława Konarskiego zaznaczył, że we współpracy z "dobrym gospodarzem" jej budowa zostanie dokończona:

- Wiem, z jakim trudem tutaj jest przez państwa budowana. Jeszcze spory kawałek brakuje. Z dobrym gospodarzem będziemy na pewno starali się jak najszybciej wesprzeć, dokończenie budowy - zapewniał.

Zdaniem Morawieckiego, środki na sport w Kluczborku nie są dysponowane tak jak powinny:

- Więcej się płaci na działaczy sportowych niż dla dzieci i młodzieży - przekonywał.

Szef rządu zapowiedział zwiększenie wydatków na boiska oraz zatrudnianie trenerów w każdej szkole.

Premier zauważył też, że Kluczbork słynie z produkcji miodu. Zwrócił także uwagę na znaczenie w historii Polski bitwy pod Byczyną. Podobnie jak w odwiedzonych wcześniej pozostałych miastach regionu, Mateusz Morawiecki zapowiedział stworzenie domów opieki dla seniorów oraz podłączenie wszystkich szkół do sieci szybkiego internetu.
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki

Wiadomości z regionu

2018-09-19, godz. 20:30 Najmłodsi nysanie oddychają czystym powietrzem w przedszkolach 70 oczyszczaczy powietrza trafiło do wszystkich publicznych żłobków i przedszkoli na terenie gminy Nysa. » więcej 2018-09-19, godz. 20:30 OHP ma już 60 lat i uczy ponad 60 zawodów! "Organizacja przeszła wiele zmian" Uczą pracy w 60 zawodach, umożliwiają kształcenie w szkołach dla dorosłych i realizują projekty unijne. Ochotnicze Hufce Pracy mają już 60 lat. Dzisiaj (19.09 ... » więcej 2018-09-19, godz. 19:00 Prudnik: przywłaszczyła opłaty za ubezpieczenia. Wśród oszukanych są przedsiębiorcy Fikcyjne oferty ubezpieczeniowe sprzedawała Joanna K. w Prudniku. Pracownica tamtejszego punktu oferującego ubezpieczenia pozostaje pod 14 zarzutami przestęps ... » więcej 2018-09-19, godz. 18:20 Pilot śmigłowca, który rozbił się w Domecku ostatni meldunek złożył 11 minut przed wypadkiem 57-latek pilotujący śmigłowiec, który rozbił się 11 lipca w Domecku ostatni meldunek złożył około 10 minut przed wypadkiem. Lot trwał zaledwie 28 minut. To us ... » więcej 2018-09-19, godz. 18:00 Nowe urządzenia pomogą w leczeniu małych pacjentów w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu Nowoczesne kardiomonitory trafiły na oddział neonatologii szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe urządzenia - mikroskop klasy klinicznej oraz fiberoskop - przyje ... » więcej 2018-09-19, godz. 17:00 Policjanci z Grodkowa będą mieć lepsze warunki pracy. Trwa budowa nowego komisariatu Kilka lat temu samorząd przekazał nieodpłatnie grunty na rzecz Skarbu Państwa. Po przygotowaniu całej dokumentacji wraz z niezbędnymi pozwoleniami inwestycja ... » więcej 2018-09-19, godz. 16:15 Grodków ma 750 lat. Uroczysta sesja rady tym razem bez uchwał Grodków obchodzi w tym roku jubileusz 750-lecia. Z tej okazji w miejscowym kinie odbyła się dziś (19.09) uroczysta sesja rady miejskiej. » więcej 2018-09-19, godz. 16:00 Prudnik: w szkole rolniczej oszukiwano na zużyciu paliwa? Będzie zawiadomienie do prokuratury Stwierdzono kolejne nieprawidłowości w prudnickim Zespole Szkół Rolniczych. Wykrył je kontroler tamtejszego starostwa. Także w tym przypadku samorządowcy zami ... » więcej 2018-09-19, godz. 16:00 Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do Rady Miasta Opola. "Celem jest 12 lub 13 mandatów" Sylwia Borgul, Michał Nowak, Sławomir Batko i Arkadiusz Szymański. To 'jedynki' Prawa i Sprawiedliwości na listach wyborczych do Rady Miasta Opola. » więcej 2018-09-19, godz. 15:30 Prezydent Wiśniewski o nowej siedzibie CDO i dialogu z mieszkańcami - Jesteśmy gwarantami tego, że dialog z mieszkańcami będzie postępował - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podczas konferencji prasowej. Pojawil ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »