Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-06, 08:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Z bezrobotnych zrobili ratowników, ale pracy nie ma. Bo Wodne oKKo w Kędzierzynie-Koźlu to wciąż plac budowy

Ratownik WOPR [fot. archiwum CRWiS Strzelec]
Ratownik WOPR [fot. archiwum CRWiS Strzelec]
Urząd pracy dał pieniądze na szkolenie, woprowcy przygotowali bezrobotnych do zdania egzaminu na ratownika wodnego. Od czerwca pięć osób miało rozpocząć pracę na nowym basenie Wodne oKKo w Kędzierzynie-Koźlu. Na razie ani nie ma pracy, ani nie ma basenu.
Kompleks basenów Wodne oKKo miał być gotowy z końcem ubiegłego roku, później termin uruchomienia przesunięto na 1 czerwca. W styczniu ruszyły więc poszukiwania kandydatów na ratowników, którzy mogliby dbać o bezpieczeństwo pływających.

- Przeszkoliliśmy sześć osób – mówi Tadeusz Witko, prezes WOPR Kędzierzyn-Koźle. - Jedna osoba znalazła już pracę w Krapkowicach, także zostało nam jeszcze pięć osób. Trzy osoby zatrudnia MOSiR od 11 sierpnia, dwie osoby zatrudnia WOPR. Te dwie osoby będą pracować na Dębowej, natomiast te trzy osoby będą zatrudnione na krytej pływalni w Kędzierzynie.

Dodajmy, że chodzi o "starą" pływalnię przy al. Jana Pawła II.

W związku z opóźnieniami na budowie, nowy termin oddania do użytku części letniej kompleksu basenów Wodne oKKo to sierpień tego roku, władze miasta nie precyzują, czy będzie to początek, czy koniec miesiąca.

Temat problemów z budową Wodnego oKKa wraca w piątkowym (06.07) wydaniu programu Reporterskie Tu i Teraz a także w sobotniej (07.07) Samorządowej Loży Radiowej, którą będziemy nadawać właśnie z Kędzierzyna-Koźla.
Tadeusz Witko

Wiadomości z regionu

2018-07-17, godz. 10:45 Zwłoki kobiety wyłowiono z Białej Głuchołaskiej. Sprawę bada prokuratura Z Białej Głuchołaskiej wyłowiono zwłoki kobiety. Dyżurny policji wczoraj (16.07) po godzinie 18.00 otrzymał zgłoszenie o znalezionych w rzece ludzkich zwłokac ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:30 Jest nadzieja dla zabytkowej lokomotywy z Opola. Miasto czeka na wyniki ekspertyzy Kiedyś atrakcja turystyczna, dziś rdzewiejący problem. Wiele jednak wskazuje na to, że w najbliższych dniach wyjaśni się los zabytkowej lokomotywy, która od l ... » więcej 2018-07-17, godz. 08:15 Karetki do wymiany. Głubczycki ZOZ kupił dwa nowe wozy Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach będzie miał w taborze dwie nowe karetki. Auta już zostały kupione. Pierwszy jest aktualnie doposa ... » więcej 2018-07-17, godz. 08:00 Kłopoty z dokończeniem budowy chodnika w Miejscu Kłodnickim Kilkanaście metrów kostki zabrakło, żeby do końca zbudować chodnik w Miejscu Kłodnickim, jednym z osiedli Kędzierzyna-Koźla. Mieszkańcy najpierw sami nie wier ... » więcej 2018-07-17, godz. 07:30 Na Górze św. Anny rozpoczęło się XXII Święto Młodzieży Prawie 700 młodych ludzi z całego kraju przyjechało na Górę św. Anny, żeby wziąć udział w Święcie Młodzieży. Te pięciodniowe rekolekcje połączone z koncertami ... » więcej 2018-07-16, godz. 22:00 "Kurier" bez prawa jazdy pędził po prudnickich drogach Jechał 98km/h w terenie zabudowanym, do tego bez prawa jazdy. Policjanci zatrzymali drogowego pirata w sobotę w Łące Prudnickiej. » więcej 2018-07-16, godz. 21:00 Sala narad w KWP ma swojego patrona. To twórca pierwszej polskiej centrali kryminalistycznej Centralna sala narad w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu nosi od dziś (16.07) imię inspektora Wiktora Ludwikowskiego, który przed 100 laty, po odzyskaniu ... » więcej 2018-07-16, godz. 20:03 Wybuch butli z gazem w Starym Lesie. 39-latek ciężko poparzony W Starym Lesie, koło Głuchołaz, doszło do wybuchu butli z gazem. W wyniku eksplozji i pożaru budynku mieszkalnego ranny został mężczyzna. LPR przetransportowa ... » więcej 2018-07-16, godz. 19:00 "Trefne" auto WOPR w Nysie? Sprawą zajmuje się prokuratura Czy nyski WOPR kupił kradziony samochód? Sprawę bada prokuratura. Samochód zwrócił uwagę policji już w maju. Wtedy został zarekwirowany, po przeprowadzeniu cz ... » więcej 2018-07-16, godz. 19:00 Woda w gminie Leśnica już wolna od bakterii z grupy coli Mieszkańcy Leśnicy i Lichynii mogą już spokojnie korzystać z wody w kranach. Najnowsze badanie przeprowadzone przez strzelecki sanepid wykazało, że woda z uję ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »