Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-06, 08:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Z bezrobotnych zrobili ratowników, ale pracy nie ma. Bo Wodne oKKo w Kędzierzynie-Koźlu to wciąż plac budowy

Ratownik WOPR [fot. archiwum CRWiS Strzelec]
Ratownik WOPR [fot. archiwum CRWiS Strzelec]
Urząd pracy dał pieniądze na szkolenie, woprowcy przygotowali bezrobotnych do zdania egzaminu na ratownika wodnego. Od czerwca pięć osób miało rozpocząć pracę na nowym basenie Wodne oKKo w Kędzierzynie-Koźlu. Na razie ani nie ma pracy, ani nie ma basenu.
Kompleks basenów Wodne oKKo miał być gotowy z końcem ubiegłego roku, później termin uruchomienia przesunięto na 1 czerwca. W styczniu ruszyły więc poszukiwania kandydatów na ratowników, którzy mogliby dbać o bezpieczeństwo pływających.

- Przeszkoliliśmy sześć osób – mówi Tadeusz Witko, prezes WOPR Kędzierzyn-Koźle. - Jedna osoba znalazła już pracę w Krapkowicach, także zostało nam jeszcze pięć osób. Trzy osoby zatrudnia MOSiR od 11 sierpnia, dwie osoby zatrudnia WOPR. Te dwie osoby będą pracować na Dębowej, natomiast te trzy osoby będą zatrudnione na krytej pływalni w Kędzierzynie.

Dodajmy, że chodzi o "starą" pływalnię przy al. Jana Pawła II.

W związku z opóźnieniami na budowie, nowy termin oddania do użytku części letniej kompleksu basenów Wodne oKKo to sierpień tego roku, władze miasta nie precyzują, czy będzie to początek, czy koniec miesiąca.

Temat problemów z budową Wodnego oKKa wraca w piątkowym (06.07) wydaniu programu Reporterskie Tu i Teraz a także w sobotniej (07.07) Samorządowej Loży Radiowej, którą będziemy nadawać właśnie z Kędzierzyna-Koźla.
Tadeusz Witko

Wiadomości z regionu

2018-11-21, godz. 08:32 Nyski poseł ponownie ukarany przez sejmową Komisję Etyki. "Nie nazwałem wprost burmistrza durniem" Nyski poseł Janusz Sanocki ponownie ukarany przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej. Tym razem poszło o internetowe wpisy skierowane w stronę burmistrza Kordia ... » więcej 2018-11-21, godz. 06:00 W Namysłowie szukają seniorów. Chcą ich aktywizować w nowej placówce Dzienny Dom Senior+ to nowe miejsce na mapie powiatu namysłowskiego, w którym najstarsi mieszkańcy regionu będą mogli miło spędzać czas. Kończą się prace adap ... » więcej 2018-11-20, godz. 23:00 Nowy starosta powiatu głubczyckiego. Piotr Soczyński wybrany przez radnych Piotr Soczyński został nowym starostą głubczyckim. Wyboru dokonali w tajnym głosowaniu radni podczas I sesji rady powiatu. » więcej 2018-11-20, godz. 22:00 "Państwo zadziałało". Wojewoda opolski w Radiu Opole o sprawie KNF - Powołane przez premiera organy do wyjaśnienia sprawy rozpoczęły niezwłocznie pracę - powiedział w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak, odnosząc się ... » więcej 2018-11-20, godz. 20:30 Mural, superbabcia albo strefa rekreacji. Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Ozimka Stworzenie muralu nawiązującego do historii miasta, szkoła dla superbabć i superdziadków czy budowa stref rekreacji - 17 projektów walczy o pieniądze na reali ... » więcej 2018-11-20, godz. 20:30 Ruszył proces mężczyzny, który groził i pobił trzech mężczyzn przed barem. Wśród zarzutów posiadanie i handel narkotyk ... Pobił, znieważył i kierował groźby karalne w kierunku trzech mężczyzn. Dziś (20.11) przed Sądem Okręgowym w Opolu stanął oskarżony Kamil L. Do zdarzenia miało ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:50 Uwaga kierowcy! Sypnęło śniegiem i już są tego pierwsze efekty [Aktualizacja] W ciągu półtorej godziny doszło do trzech zdarzeń drogowych. Po godzinie 19:00 na obwodnicy Białej, na drodze wojewódzkiej 414 w kierunku na Łącznik samochód ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:00 Prezydium Rady Miasta Opola ma już ustalony skład Na dzisiejszej (20.11) inauguracyjnej sesji w opolskim ratuszu wybrano przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Obrady początkowo prowadził prof. Marek Mas ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:00 Strażacy szykują prezenty dla dzieci, które święta spędzą w szpitalu W remizie w Grodzisku pod Strzelcami Opolskimi stoją już stosy gier, książek, są paczki z pieluchami i kartony chusteczek dla niemowląt. Strażacy z tej jednos ... » więcej 2018-11-20, godz. 18:15 Nowe rozdanie w Radzie Miejskiej Prudnika. "Będę zabiegać o współpracę wszystkich radnych" Alicja Isalska z Prawa i Sprawiedliwości została nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Prudnika. Jej zastępcą wybrano Edwarda Mazura z komitetu wyborczego Nasz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »