Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-07, 12:03 Autor: Wiktoria Palarczyk

Na naukę zawsze jest czas. Ruszyła opolska akcja "Bezpiecznie nad wodą" [ZDJĘCIA]

"Bezpiecznie nad wodą" [fot. Wiktoria Palarczyk]
"Bezpiecznie nad wodą" [fot. Wiktoria Palarczyk]
"Bezpiecznie nad wodą" [fot. Wiktoria Palarczyk]
"Bezpiecznie nad wodą" [fot. Wiktoria Palarczyk]
Na akwenie Bolko w Opolu zainaugurowano wakacyjny cykl pod hasłem "Bezpiecznie nad wodą". Na odwiedzających miejsce czeka mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy ratownictwa wodnego, konkursy i testy, zabawy z nagrodami, nurkowanie z instruktorem, a nawet poszukiwanie skarbów.
- Są wakacje, więc nikt nie chce się edukować, dlatego robimy to w formie zabawy - mówi Anna Papużka ze Straży Miejskiej w Opolu.

- Pomimo dużej liczby ratowników na akwenie, to rodzic jest najważniejszym opiekunem. Dziś chcemy na to zwrócić uwagę. Rozdawaliśmy opaski niezgubki, na których rodzic podczas wyjazdu może napisać numer kontaktowy i dać bransoletkę dziecku. Często się zdarzają takie sytuacje, więc warto być czujnym - dodaje Papużka.

- Moją 3-latkę ciężko upilnować, więc muszę mieć oczy dookoła głowy. Tutaj się czuję bezpiecznie, jest dużo ratowników. Jestem pierwszy raz, ale to fajne miejsce, więc jeszcze tutaj wrócę - mówi Kasia.

- Podoba mi się tutaj, można fajnie spędzić czas. Zobaczyć wóz strażacki, ponurkować i różne inne ciekawe rzeczy zrobić - zaznacza 8-letnia Hania.

- Chcemy pokazać mieszkańcom Opola bezpieczeństwo zarówno w wodzie, jak i nad wodą. Jak należy się zachowywać, czego unikać, żeby nie było później żadnych nieszczęśliwych wypadków - dodaje Leszek Gawroński, kierownik Centrum Nurkowego WOPR Opole.

Akcja "Bezpiecznie nad wodą" na kąpielisku Bolko potrwa do godziny 14.00. Jutro (08.07) przeniesie się na basen "Błękitna Fala". Kolejne edycje zaplanowano na 29 lipca - na Bolko i 19 sierpnia na basenie przy Placu Róż.
"Bezpiecznie nad wodą"

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 07:58 Opole: nie chciał potrącić sarny i wjechał do rowu Do tego zdarzenia doszło około godziny 5.30 na ulicy Strzeleckiej w Opolu, na wysokości 'Niedźwiednika'. » więcej 2019-10-22, godz. 07:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a dzisiaj (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej wars ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:30 Niedoszacowanie subwencji oświatowej rujnuje budżety powiatów Wzrost nakładów na oświatę powoduje niedobory finansowe w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Być może w grudniu starostwo nie opłaci nauczycielom ZUS-u. Ma to ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Sprawne światła zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła ogólnopolska kampania Ruszyła ogólnopolska kampania 'Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo'. Opolska policja przypomina, że posiadanie sprawnych świateł w samochodzie wpływa na bezp ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Głuchołazy: Policja ustali, czy wyginiecie pszczół było umyślnym działaniem człowieka 20 rodzin pszczelich najprawdopodobniej wytruto przy ul. Kolonii Jagiellońskiej w Głuchołazach. Pszczelarze wykluczyli, aby przyczyną tego były rolnicze oprys ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 W Otmuchowie działa OSA. "Strefa będzie służyć wszystkim mieszkańcom" Mieszkańcy Otmuchowa zyskali kolejne miejsce, w którym mogą bezpłatnie zadbać o kondycje fizyczną. Otwarta Strefa Aktywności pojawiła się na placu obok przeds ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »