Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-07, 12:03 Autor: Wiktoria Palarczyk

Na naukę zawsze jest czas. Ruszyła opolska akcja "Bezpiecznie nad wodą" [ZDJĘCIA]

"Bezpiecznie nad wodą" [fot. Wiktoria Palarczyk]
"Bezpiecznie nad wodą" [fot. Wiktoria Palarczyk]
"Bezpiecznie nad wodą" [fot. Wiktoria Palarczyk]
"Bezpiecznie nad wodą" [fot. Wiktoria Palarczyk]
Na akwenie Bolko w Opolu zainaugurowano wakacyjny cykl pod hasłem "Bezpiecznie nad wodą". Na odwiedzających miejsce czeka mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy ratownictwa wodnego, konkursy i testy, zabawy z nagrodami, nurkowanie z instruktorem, a nawet poszukiwanie skarbów.
- Są wakacje, więc nikt nie chce się edukować, dlatego robimy to w formie zabawy - mówi Anna Papużka ze Straży Miejskiej w Opolu.

- Pomimo dużej liczby ratowników na akwenie, to rodzic jest najważniejszym opiekunem. Dziś chcemy na to zwrócić uwagę. Rozdawaliśmy opaski niezgubki, na których rodzic podczas wyjazdu może napisać numer kontaktowy i dać bransoletkę dziecku. Często się zdarzają takie sytuacje, więc warto być czujnym - dodaje Papużka.

- Moją 3-latkę ciężko upilnować, więc muszę mieć oczy dookoła głowy. Tutaj się czuję bezpiecznie, jest dużo ratowników. Jestem pierwszy raz, ale to fajne miejsce, więc jeszcze tutaj wrócę - mówi Kasia.

- Podoba mi się tutaj, można fajnie spędzić czas. Zobaczyć wóz strażacki, ponurkować i różne inne ciekawe rzeczy zrobić - zaznacza 8-letnia Hania.

- Chcemy pokazać mieszkańcom Opola bezpieczeństwo zarówno w wodzie, jak i nad wodą. Jak należy się zachowywać, czego unikać, żeby nie było później żadnych nieszczęśliwych wypadków - dodaje Leszek Gawroński, kierownik Centrum Nurkowego WOPR Opole.

Akcja "Bezpiecznie nad wodą" na kąpielisku Bolko potrwa do godziny 14.00. Jutro (08.07) przeniesie się na basen "Błękitna Fala". Kolejne edycje zaplanowano na 29 lipca - na Bolko i 19 sierpnia na basenie przy Placu Róż.
"Bezpiecznie nad wodą"

Wiadomości z regionu

2018-12-09, godz. 20:43 Pieszy został potrącony na pasach Do zdarzenia doszło na ul. Prószkowskiej w Opolu. » więcej 2018-12-09, godz. 20:30 Opolscy górnicy swoje święto obchodzą przy kartach Barbórka przy skacie. W ten sposób opolscy górnicy obchodzą swoje święto. Przez cały dzień w restauracji Salomon w Opolu przy 28 stolikach rywalizuje 109 zawo ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:45 Ma 30 lat i jest najmłodszym starostą w województwie Tomasz Wiciak dwa tygodnie temu został nowym wicestarostą namysłowskim. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego jest najmłodszym, funkcyjnym samorządowcem powi ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:00 Diecezja opolska ma blisko 60 nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej Biskup Andrzej Czaja ustanowił w katedrze opolskiej 58 osób nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej. Ich zadaniem jest pomoc w rozdzielaniu komunii świętej ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:12 Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [ZDJĘCIA] Narobili sporo dymu i hałasu, ale przywieźli też ze sobą ogromne worki prezentów. Ponad 40 biało-czerwonych postaci na motorach wjechało na głuchołaski rynek, ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:10 Marsz Mikołajów w Opolu, czyli miłość, dobroć i dobroczynność dla innych Piąty raz przez Opole przeszedł marsz Mikołajów. Ta charytatywna akcja polega na tym, że osoby w przebraniu Mikołaja zbierają datki, które mają pomóc potrzebu ... » więcej 2018-12-09, godz. 16:45 W Kolonowskiem stawiają na edukację ekologiczną najmłodszych Ekologiczne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców i dziadków rozpoczynają się w gminie Kolonowskie. Nie będzie to jednak robienie ozdób czy t ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:44 W Niedzielnej Loży Radiowej o tym, czy warto stawiać na węgiel Czy Polska powinna odejść do węgla - to jeden z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. W programie poruszyliśmy temat związany z trwającym w Katowicach Szczytem K ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:16 Trzy miejsca w gminie Dąbrowa mogą odzyskać dawny blask We współpracy z Opolem chcą zagospodarować trzy miejsca i dostosować je do potrzeb środowiska i mieszkańców. Gmina Dąbrowa wraz ze stolicą województwa chce st ... » więcej 2018-12-09, godz. 14:20 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Mimo represji za opór przeciw władzy nie żałują 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego obchodzono w Opolu. W Muzeum Śląska Opolskiego zebrało się kilkadziesiąt osób, a wśród nich ci, którzy za protesty p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »