Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-01, 17:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Basen miał być na Dzień Dziecka, ale na razie jest plac budowy

Basen miał być na dzień dziecka, ale na razie jest plac budowy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Basen miał być na dzień dziecka, ale na razie jest plac budowy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Basen miał być na dzień dziecka, ale na razie jest plac budowy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Basen miał być na dzień dziecka, ale na razie jest plac budowy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Na dzień dziecka miał być otwarty nowy kompleks basenów w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczasem zamiast szukających ochłody mieszkańców, na basenie nadal kręcą się budowlańcy. I nic nie wskazuje na to, żeby mieli szybko skończyć prace.
Termin oddania do użytku kompleksu rekreacyjnego „Wodne oKKo” był już dwukrotnie przesuwany. Pierwszy wskazywał na koniec roku 2017, drugi – właśnie na 1 czerwca.

- Jest wniosek wykonawcy o przedłużenie terminu, my go teraz rozpatrujemy. Jeżeli będzie przekroczenie terminu, nie będzie aneksu, to oczywiście będziemy naliczać kary. Niestety, to jest tego typu robota, że wiele rzeczy jeszcze teraz wyskakuje. Jeśli chodzi o kwestie techniczne to uważam, że jest to możliwe w przeciągu miesiąca czy dwóch zamknięcie tej części otwartej - mówi Artur Maruszczak, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla.

Mieszkańcy miasta liczyli na to, że 1 czerwca choć część basenów będzie otwarta.

- Nie ma basenu. Chciałam iść, ale nie ma… - martwi się 3-letnia Oliwia.

- Dzieci się nastawiły, chcieliśmy iść, żona wzięła nawet wolne w pracy. Nie chcę tutaj być zły ani na kogoś narzekać, ale mogli się lepiej postarać, chyba można było dać więcej z siebie – uważa pan Jan, ojciec Oliwii.

Nowy termin oddania do użytku części zewnętrznej to koniec miesiąca. Na część wewnętrzną trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Budowa kompleksu basenów "Wodne oKKo" kosztuje 20,5 mln zł.
Artur Maruszczak
Oliwia i pan Jan

Wiadomości z regionu

2018-09-21, godz. 17:15 Największy brzeski park odzyskał dawny blask. Wszystko dzięki unijnej dotacji Dziś (21.09) uroczyście otwarto Park Wolności po gruntownej modernizacji. W ostatnim czasie na największych miejskich terenach zielonych odrestaurowano większ ... » więcej 2018-09-21, godz. 17:00 Prezydent Opola podsumował swoje działania, jakie podjął na rzecz poprawy jakości powietrza Arkadiusz Wiśniewski w obecności swoich kandydatów na radnych podkreślił, że dobrze przyjmowany jest program „Czyste powietrze - oddech dla Opola', który umoż ... » więcej 2018-09-21, godz. 17:00 Borys Budka i Kamila Gasiuk-Pihowicz poparli kandydatkę na prezydenta Opola z ramienia Koalicji Obywatelskiej Posłowie Borys Budka z PO i Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej poparli dziś (21.09) kandydatkę na prezydenta Opola Barbarę Kamińską. Poparcia udzielili takż ... » więcej 2018-09-21, godz. 16:30 Opolski MDK ma nowy plac zabaw. Są też urządzenia dla seniorów i niepełnosprawnych 40 urządzeń i kilka stref wydzielonych dla maluchów, starszaków i seniorów - przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu powstał (21.09) nowy, półhektarowy plac za ... » więcej 2018-09-21, godz. 16:00 Kolejne oszustwo na policjanta w Kluczborku. Małżeństwo straciło 14 tysięcy złotych Ponad 14 tysięcy złotych straciło starsze małżeństwo z Kluczborka, które wczoraj (20.09) padło ofiarą oszustów działających metodą 'na policjanta'. To kolejny ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:15 Plac manewrowy, symulatory dachowania i miasteczko rowerowe. Dzień otwartych drzwi w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowe ... Tym razem kontakt z egzaminatorami na prawo jazdy nikogo nie stresował. Opolski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego otworzył swoje drzwi, by promować bezpiecze ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:00 Wojewoda i marszałek kłócą się w sprawie budowy polderu Żelazna Konflikt na linii wojewoda - marszałek. Poszło o budowę polderu Żelazna. Inwestycję miał zrealizować samorząd regionu, jednak na przełomie roku politykę przec ... » więcej 2018-09-21, godz. 14:30 Prokuratura wyjaśnia zarzuty, które Janusz Sanocki kieruje w stronę burmistrza Nysy Wczoraj (20.09) poseł niezrzeszony Janusz Sanocki złożył w nyskiej prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Parlamentarzysta zarzuca burmistrzow ... » więcej 2018-09-21, godz. 14:15 Na podwójnym gazie wyprzedzał na autostradzie i uderzył w TIR-a Nawet dwa lata więzienia grożą 59-latkowi, który pod wpływem alkoholu jechał autostradą i uderzył w ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w czwartek (20.09) po godz ... » więcej 2018-09-21, godz. 13:45 Opolszczyzna ma trzech nowych konsultantów w ochronie zdrowia. Powołania w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim Lista konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia powiększyła się. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim zaprezentowano dziś (21.09) trzech nowych konsultantów w d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »