Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-01, 17:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Basen miał być na Dzień Dziecka, ale na razie jest plac budowy

Basen miał być na dzień dziecka, ale na razie jest plac budowy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Basen miał być na dzień dziecka, ale na razie jest plac budowy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Basen miał być na dzień dziecka, ale na razie jest plac budowy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Basen miał być na dzień dziecka, ale na razie jest plac budowy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Na dzień dziecka miał być otwarty nowy kompleks basenów w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczasem zamiast szukających ochłody mieszkańców, na basenie nadal kręcą się budowlańcy. I nic nie wskazuje na to, żeby mieli szybko skończyć prace.
Termin oddania do użytku kompleksu rekreacyjnego „Wodne oKKo” był już dwukrotnie przesuwany. Pierwszy wskazywał na koniec roku 2017, drugi – właśnie na 1 czerwca.

- Jest wniosek wykonawcy o przedłużenie terminu, my go teraz rozpatrujemy. Jeżeli będzie przekroczenie terminu, nie będzie aneksu, to oczywiście będziemy naliczać kary. Niestety, to jest tego typu robota, że wiele rzeczy jeszcze teraz wyskakuje. Jeśli chodzi o kwestie techniczne to uważam, że jest to możliwe w przeciągu miesiąca czy dwóch zamknięcie tej części otwartej - mówi Artur Maruszczak, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla.

Mieszkańcy miasta liczyli na to, że 1 czerwca choć część basenów będzie otwarta.

- Nie ma basenu. Chciałam iść, ale nie ma… - martwi się 3-letnia Oliwia.

- Dzieci się nastawiły, chcieliśmy iść, żona wzięła nawet wolne w pracy. Nie chcę tutaj być zły ani na kogoś narzekać, ale mogli się lepiej postarać, chyba można było dać więcej z siebie – uważa pan Jan, ojciec Oliwii.

Nowy termin oddania do użytku części zewnętrznej to koniec miesiąca. Na część wewnętrzną trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Budowa kompleksu basenów "Wodne oKKo" kosztuje 20,5 mln zł.
Artur Maruszczak
Oliwia i pan Jan

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 22:00 "Każda kropla krwi na wagę złota" - spotkanie honorowych krwiodawców w Kędzierzynie-Koźlu. Po raz dziewiętnasty honorowi krwiodawcy z Opolszczyzny spotkali się w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi, działający przy ... » więcej 2018-11-18, godz. 21:00 Opolscy politycy skomentowali sejmikowe porozumienie koalicyjne Koalicja zawiązana w Sejmiku Województwa Opolskiego była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy skomentowali utrzymanie się dotychczasow ... » więcej 2018-11-18, godz. 20:30 Pierwszy raz przeszli "Obuwniczym Szlakiem" w gminie Krapkowice. Wzorem były wrocławskie krasnale Pierwszą wycieczkę 'Obuwniczym Szlakiem' zorganizowano dziś (18.11) w Krapkowicach. Na razie w mieście oraz Żużeli i Rogowie Opolskim jest łącznie osiem rzeźb ... » więcej 2018-11-18, godz. 19:00 Zimowe przytulisko "Stajenka" już działa. "Aby ci ludzie stali się potrzebnymi" W Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi zaczęła działać „Stajenka”, zimowe przytulisko dla bezdomnych. Zlokalizowane jest w jednym z budynków Wspólnoty Pomocy W ... » więcej 2018-11-18, godz. 17:25 Stanisław Rakoczy kandydatem PSL do Zarządu Województwa Opolskiego, choć nie zdobył mandatu radnego Stanisław Rakoczy został kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do Zarządu Województwa Opolskiego. Prezes opolskich struktur ludowców zyskał jednogłośną re ... » więcej 2018-11-18, godz. 15:45 Ubodzy i potrzebujący spotkali się na Rynku w Opolu. "Można porozmawiać i zjeść coś ciepłego" Ciepły posiłek, wymiana doświadczeń, występy sceniczne i serdeczna atmosfera. Tak wyglądają obchody Światowego Dnia Ubogich na Rynku w Opolu. Do ogrzewanego n ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:30 O młodych w Kościele rozmawiają na Górze św. Anny Na Górze św. Anny trwa XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Udział w nim biorą przedstawiciele wszystkich diecezji, co jest nowością, nie tylko są to k ... » więcej 2018-11-18, godz. 13:00 Grodków stawia na basen i rozbudowę kanalizacji. Czas na najważniejsze inwestycje w gminie Samorząd Grodkowa w nowej kadencji chce postawić na kilka ważnych inwestycji, które będą miały wpływ na dalszy rozwój samorządu. Burmistrz Marek Antoniewicz, ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Wybory uzupełniające w Turawie i Głogówku w styczniu i lutym przyszłego roku Wybory uzupełniające, odbędą się w dwóch okręgach w gminie Turawa. Zainteresowane komitety wyborcze muszą się więc zarejestrować do 26 listopada. Ruszy wtedy ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim powstanie, ale dopiero za kilka miesięcy Na początku 2018 roku gmina otrzymała 1,5 mln złotych wsparcia z Aglomeracji Opolskiej na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego. Rok wcześniej samorząd p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »