Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-27, 20:30 Autor: Witold Wośtak

"Polska nie może dać zepchnąć się do unijnego kąta". Ryszard Czarnecki gościł w Grodkowie [FILM, ZDJĘCIA]

"Polska nie może dać zepchnąć się do unijnego kąta". Ryszard Czarnecki gościł w Grodkowie
Ryszard Czarnecki przyjechał na spotkanie z mieszkańcami Grodkowa w ramach akcji "Polska jest jedna".
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości mówił przede wszystkim o polityce Polski w strukturach Unii Europejskiej, a później odpowiadał na pytania uczestników.

- Możemy różnić się w niektórych sprawach, bo to normalna rzecz w demokracji. Troska o ojczyznę jest na szczęście wspólna - mówi Czarnecki. - Był bardzo wysoki poziom pytań i sugestii. Nie widzieliśmy wyłącznie oklasków – były też pretensje, ale to normalne. Jesteśmy nie tylko po to, żeby gadać, ale musimy również słuchać. Czuję się dobrze na spotkaniach z rodakami, bo myślimy o polskiej przyszłości. Osobiście mam poczucie czerpania energii od tych ludzi, żeby później mieć siłę do bronienia polskich interesów.

Zdaniem Katarzyny Czochary, szefowej opolskich struktur PiS, pełna sala to dowód, jak bardzo potrzebne i ważne są takie spotkania. - Daje dowód, jak ważne są rozmowy na temat Polski, spraw i problemów nurtujących nasze społeczeństwo. W zależności od miejsca spotkania są różne problemy lokalne. Bardzo często uczestnicy rozmawiają nie tylko o sprawach ogólnopolskich, ale również o kwestiach miejscowych. W tym właśnie punkcie spotkania różnią się.

Z kolei Maciej Stefański, starosta brzeski, widzi w akcji "Polska jest jedna" realizację zapowiedzi polityków PiS o wsłuchiwaniu się w potrzeby ludzi. - Politycy spotykają się, wsłuchują się i rzeczywiście sprawy gminy czy powiatu docierają dzięki temu wyżej. Znam posła Czarneckiego dość długo i wiem, że ma wszechstronną wiedzę o polityce. Szczególnie dobrze zna problemy Polski. Dla niego bardzo ważna jest ojczyzna i dlatego przyjechał też do nas.

Przypomnijmy, że parlamentarzyści PiS odwiedzili w ramach akcji między innymi Kluczbork, Namysłów, Kędzierzyn-Koźle czy Krapkowice. Podobne spotkania potrwają do połowy lipca.
Z Ryszardem Czarneckim rozmawia Witold Wośtak
Z Katarzyną Czocharą rozmawia Witold Wośtak
Z Maciejem Stefańskim rozmawia Witold Wośtak

Wiadomości z regionu

2019-06-19, godz. 16:00 Dzień otwarty organizuje w najbliższą sobotę (22.06) schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnej wizyty u weterynarza, ale przede wszystkim poznać czworonożnych mieszkańców schroniska. Kto wie, może ktoś ... » więcej 2019-06-19, godz. 15:30 9 kąpielisk figuruje od dziś w zestawieniu opolskiego sanepidu We wszystkich woda aktualnie nadaje się do kąpieli. Zgodnie z informacją służb sanitarnych do 31 sierpnia można korzystać z kąpielisk: nad Jeziorem Nyskim, w ... » więcej 2019-06-19, godz. 14:35 Niski poziom Odry odsłonił wrak "Malucha" na dnie. Strażacy wyciągnęli pozostałości samochodu [ZDJĘCIA] Wrak Fiata 126P wyciągnęli strażacy z Odry na wysokości Parku Nadodrzańskiego w Opolu. Wewnątrz było pusto. » więcej 2019-06-19, godz. 14:30 Uwaga kierowcy! Drogowcy pracują na Krapkowickiej w Gogolinie Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jadący dzisiaj drogą wojewódzką 409 między centrum Gogolina a Krapkowicami. Drogowcy wykorzystując zamknięty przejaz ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:16 Nareszcie wakacje! W Głubczycach odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego [ZDJĘCIA, FILM] Za nimi 10 miesięcy wytężonej nauki. Teraz czas na zasłużone - wyjątkowo długie w tym roku - wakacje. Blisko 100 tysięcy opolskich uczniów rozpoczęło letni wy ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:15 Nadszedł czas letniej kanikuły. Uczniowie PSP numer 2 w Opolu odebrali świadectwa Białe koszule, świadectwa i radość uczniów z rozpoczętych wakacji. Tak wyglądało zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej numer 2 im. Polski ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:00 Szykują się kolejne zmiany w otoczeniu niemodlińskiego zamku. Park zostanie połączony z Gospodarstwem Rybackim Ma być wygodnie i zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych. W parku Zamku Książęcego w Niemodlinie mają powstać alejki. To inwestycja, która będzie kontynu ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 60 zarzutów już na koncie. "Sprawa oszustów jest rozwojowa" [FILM] Łącznie 60 zarzutów usłyszały trzy osoby zatrzymane do śledztwa ws. firmy, oszukującej rolników. Przypomnijmy - jak już informowaliśmy na naszej antenie - męż ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 Szkoła w Dobrzeniu Małym poddana została termomodernizacji. Inwestycję trzeba zakończyć w sierpniu Trwa termomodernizacja Zespołu Szkół w Dobrzeniu Małym. Pracami objęty jest nie tylko budynek, w którym prowadzone są lekcje, ale również sala gimnastyczna. » więcej 2019-06-19, godz. 11:00 "To był trudny rok szkolny". Komentują: Opolski Kurator Oświaty i naczelnik oświaty w Opolu - To był trudny i intensywny rok szkolny, było dużo zadań do realizacji - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' kurator oświaty Michał Siek, podsumow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »