Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-13, 21:46 Autor: Jan Poniatyszyn

Wszystkim powinno powodzić się podobnie. Marszałek Terlecki z wizytą na Opolszczyźnie [FILM, ZDJĘCIA]

Spotkanie z Ryszardem Terleckim w Prudniku "Polska jest jedna" (13.05.2018)
Tematyka społeczna i gospodarcza zdominowała spotkanie marszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego w Prudniku. Przedstawił on m.in. program prospołeczny rządu Prawa i Sprawiedliwości. Mówił też o jego sukcesach, ale i o tym, czego nie udało się zrealizować. Nawiązał również do sytuacji miasta.
- Objeżdżamy kraj pod hasłem „Polska jest Jedna” i w takich miejscach, jak Prudnik jest szczególny sens o tym mówić – powiedział Ryszard Terlecki. – W Polsce liczy się nie tylko Warszawa, Kraków i Poznań, ale liczą się także takie miasta i jeszcze mniejsze miejscowości. Polacy, którzy tu mieszkają muszą mieć to poczucie, że choć w Warszawie są wyższe zarobki, choć nieco może wyższy poziom życia to jednak w całej Polsce wszystkim powinno powodzić się podobnie.

- Przyjazd Marszałka Sejmu do Prudnika ma duże znaczenie – ocenia Katarzyna Czochara, lider Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie. – Takie spotkania mają zdiagnozować problematykę poszczególnych powiatów. Uważamy, że powiat prudnicki zasługuje na dobrą zmianę i tą zmianę chcemy również realizować. Mamy przygotowanych wiele rozwiązań skierowanych przede wszystkim dla ludzi, aby również tutaj żyło się lepiej i bezpieczniej.

Podczas spotkania z Ryszardem Terleckim wypełniona była sala koncertowa prudnickiej szkoły muzycznej. Z widowni padały pytania dotyczące podatków, wymiaru sprawiedliwości, repolonizacji mediów, nagród wypłaconych rządzącym oraz problemów niepełnosprawnych i rodzin zastępczych. Z różnymi odczuciami mieszkańcy Prudnika wychodzili z tego spotkania.

- Marszałek na tyle potrafi ująć wiele rzeczy w słowa, że był przekonywujący – uważa młody mężczyzna. – Zdarzało się, że omijał niektóre pytania udzielając takich politycznych odpowiedzi.

- Bardzo interesowała mnie sprawa procedowania skargi nadzwyczajnej – mówi działaczka Solidarności w Prudniku. – Było zamieszanie między Unią Europejską, a naszym Sejmem. Wyjaśnienia pana marszałka mnie usatysfakcjonowały.

- Takie spotkania z przedstawicielami PiS są bardzo ważne – ocenia wicewojewoda opolski Violetta Porowska. – Obserwuję reakcje uczestników i muszę powiedzieć, że jest bardzo serdeczna. Najważniejsze jest to, że ludzie przychodzą z konkretnymi problemami. Mają taką wiarę, że jeżeli powiedzą o swoich sprawach, to w jakiś sposób zostaną one ruszone, załatwione i już nie będzie z nimi problemu. Też jest bardzo dużo takich opinii mówiących, jak ludzie odbierają rzeczywistość. To po prostu jest dialog i rozmowa.

Prudnickie spotkanie z marszałkiem Terleckim trwało półtorej godziny. Wcześnie gościł on w Nysie.
Ryszard Terlecki
Katarzyna Czochara
Uczestnicy spotkania
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-02-16, godz. 20:10 Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla "buźkami" monitorują jakość powietrza W Kędzierzynie-Koźlu nawet dzieci wiedzą, jak rozpoznać, czy powietrze jest dobrej jakości, czy zanieczyszcza je smog. W placówkach oświatowych, zaczynając od ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:59 Opolscy strażacy ratowali turystów uwięzionych na wyciągu w czeskim ośrodku narciarskim Filipovice Służby ratunkowe naszych południowych sąsiadów o pomoc poprosiły Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Głuchołaz. W akcji brał też udział helikop ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:40 Dwa autobusy i osobówka zderzyły się na DK 40 w Łące Prudnickiej. Cztery osoby są poszkodowane Mogą być jeszcze utrudnienia na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Łąka Prudnicka. Około 17:40 na trasie z Prudnika do Głuchołaz doszło do zderzenia trzech ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:41 5-letni chłopiec przygnieciony przez konar drzewa w lesie koło Niemodlina. Jego stan jest ciężki Chłopiec w ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie - poinformował Radio Opole Darius ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:21 Bezpłatnie zaczipuj i wysterylizuj psa. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają okazję za darmo zaczipować swojego psa. W ten sposób właściciele czworonogów mogą być spokojniejsi, że ich pupil wróci do do ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:10 Malują dziecięce przychodnie. "Największą nagrodą jest dla nas ich uśmiech" Zwierzęce, barwne postaci pojawiły się na ścianach przychodni dziecięcych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Od samego rana grupa Murki, specjalnie ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:41 Od poniedziałku w Dobrzeniu Wielkim ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic gminy 18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezale ... » więcej 2019-02-16, godz. 12:01 Dachowanie w Przysieczy Do wypadku doszło w Przysieczy. Dachował tam samochód osobowy marki Mercedes. » więcej 2019-02-16, godz. 11:19 Sprawdzali, gdzie w Kędzierzynie-Koźlu żyją bezdomni Prawie stu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, to osoby bezdomne. Pracownicy opieki społecznej, strażnicy miejscy i policjanci wiedzą dokładnie, gdzie bezdomni prz ... » więcej 2019-02-16, godz. 08:12 Nowe jednostki i huczne rozpoczęcie sezonu - to plany Mariny Ujazd na ten rok Nowe łodzie, w tym jedna przerobiona na muzeum, pojawią się w tym roku na Kanale Gliwickim. Wejść na ich pokład będzie można w Marinie Ujazd. Właściciele mari ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »