Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-13, 21:46 Autor: Jan Poniatyszyn

Wszystkim powinno powodzić się podobnie. Marszałek Terlecki z wizytą na Opolszczyźnie [FILM, ZDJĘCIA]

Spotkanie z Ryszardem Terleckim w Prudniku "Polska jest jedna" (13.05.2018)
Tematyka społeczna i gospodarcza zdominowała spotkanie marszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego w Prudniku. Przedstawił on m.in. program prospołeczny rządu Prawa i Sprawiedliwości. Mówił też o jego sukcesach, ale i o tym, czego nie udało się zrealizować. Nawiązał również do sytuacji miasta.
- Objeżdżamy kraj pod hasłem „Polska jest Jedna” i w takich miejscach, jak Prudnik jest szczególny sens o tym mówić – powiedział Ryszard Terlecki. – W Polsce liczy się nie tylko Warszawa, Kraków i Poznań, ale liczą się także takie miasta i jeszcze mniejsze miejscowości. Polacy, którzy tu mieszkają muszą mieć to poczucie, że choć w Warszawie są wyższe zarobki, choć nieco może wyższy poziom życia to jednak w całej Polsce wszystkim powinno powodzić się podobnie.

- Przyjazd Marszałka Sejmu do Prudnika ma duże znaczenie – ocenia Katarzyna Czochara, lider Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie. – Takie spotkania mają zdiagnozować problematykę poszczególnych powiatów. Uważamy, że powiat prudnicki zasługuje na dobrą zmianę i tą zmianę chcemy również realizować. Mamy przygotowanych wiele rozwiązań skierowanych przede wszystkim dla ludzi, aby również tutaj żyło się lepiej i bezpieczniej.

Podczas spotkania z Ryszardem Terleckim wypełniona była sala koncertowa prudnickiej szkoły muzycznej. Z widowni padały pytania dotyczące podatków, wymiaru sprawiedliwości, repolonizacji mediów, nagród wypłaconych rządzącym oraz problemów niepełnosprawnych i rodzin zastępczych. Z różnymi odczuciami mieszkańcy Prudnika wychodzili z tego spotkania.

- Marszałek na tyle potrafi ująć wiele rzeczy w słowa, że był przekonywujący – uważa młody mężczyzna. – Zdarzało się, że omijał niektóre pytania udzielając takich politycznych odpowiedzi.

- Bardzo interesowała mnie sprawa procedowania skargi nadzwyczajnej – mówi działaczka Solidarności w Prudniku. – Było zamieszanie między Unią Europejską, a naszym Sejmem. Wyjaśnienia pana marszałka mnie usatysfakcjonowały.

- Takie spotkania z przedstawicielami PiS są bardzo ważne – ocenia wicewojewoda opolski Violetta Porowska. – Obserwuję reakcje uczestników i muszę powiedzieć, że jest bardzo serdeczna. Najważniejsze jest to, że ludzie przychodzą z konkretnymi problemami. Mają taką wiarę, że jeżeli powiedzą o swoich sprawach, to w jakiś sposób zostaną one ruszone, załatwione i już nie będzie z nimi problemu. Też jest bardzo dużo takich opinii mówiących, jak ludzie odbierają rzeczywistość. To po prostu jest dialog i rozmowa.

Prudnickie spotkanie z marszałkiem Terleckim trwało półtorej godziny. Wcześnie gościł on w Nysie.
Ryszard Terlecki
Katarzyna Czochara
Uczestnicy spotkania
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-11-13, godz. 21:00 Degustacja tradycyjnych potraw w nowoczesnym wydaniu. Wystartował "Opolski Bifyj" Uroczystą kolacją degustacyjną na zamku w Mosznej zainaugurowano III edycję festiwalu 'Opolski Bifryj'. Pięciu szefów kuchni przygotowało w sumie pięć tradycyjnych… » więcej 2019-11-13, godz. 20:45 Brzeg szuka pieniędzy na zagospodarowanie wieży ciśnień. Ma już plany na ten obiekt Władze Brzegu wciąż szukają pieniędzy na remont wieży ciśnień przy ulicy Rybackiej. Według planów magistratu, w przyszłości będzie mogło tam powstać na przykład… » więcej 2019-11-13, godz. 20:30 Podzielmy się nie tylko dobrem materialnym. W niedzielę (17.11) Światowy Dzień Ubogich w Opolu Słowa papieża Franciszka 'Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie' i hasło 'Podziel się ciepłem', to będą motywy przewodnie 3. Światowego Dnia Ubogich w… » więcej 2019-11-13, godz. 19:45 Więcej chętnych na radnych wśród młodzieży, niż dorosłych Po raz pierwszy w historii Walce mają młodzieżową radę gminy. To organ doradczy dla rajców gminnych, choć niewykluczone, że za kilka lat ta młodzież zastąpi obecnie… » więcej 2019-11-13, godz. 18:15 Radny Sławomir Batko pyta Urząd Miasta Opola o kostkę z ulicy Krakowskiej - Co się stało ze starą kostką z ulicy Krakowskieje - pyta opolski radny PiS Sławomir Batko w imieniu mieszkańców. Według radnego kostka była w dobrym stanie i… » więcej 2019-11-13, godz. 18:00 Były reprezentant Polski w piłce nożnej skazany za nielegalne składowanie śmieci Sąd odwoławczy w Opolu prawomocnie skazał piłkarza Mariusza Ś., byłego reprezentanta Polski i gracza Ruchu Chorzów, za nielegalne składowanie blisko 300 ton śmieci… » więcej 2019-11-13, godz. 17:47 DK 46 zablokowana po wypadku [AKTUALIZACJA] Uwaga na utrudnienia na drodze krajowej nr 46. Między Wrzoskami a Dąbrową w okolicach rozjazdu na Brzeg i Nysę doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów … » więcej 2019-11-13, godz. 17:45 PIP o wypadku uczniów w Brzegu: Doszło do wybuchu gazu, są wątpliwości czy chłopcy pracowali we właściwym zakładzie Wybuch ulatniającego się gazu był przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj (12.11) na terenie jednego z warsztatów samochodowych w Brzegu. Tak wynika ze wstępnych… » więcej 2019-11-13, godz. 17:04 Jedni owoce, inni sześć łyżeczek cukru. Opolscy studenci mogli się przebadać pod kątem cukrzycy Jest jedną z chorób cywilizacyjnych, a liczba zachorowań na nią na całym świecie rośnie w lawinowym tempie. Cukrzyca, to jedna z najniebezpieczniejszych chorób… » więcej 2019-11-13, godz. 15:45 Prace ekshumacyjne w grobie powstańczym pod Górą św. Anny [ZDJĘCIA] Historycy z Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzili prace badawcze w starej mogile powstańczej na zboczu Góry św. Anny. Zarośnięte miejsce było od dawna zapomniane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »