Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-05, 16:54 Autor: Witold Wośtak

Wicepremier Beata Szydło z wizytą na Opolszczyźnie. "Polska jest jedna" [FILM, ZDJĘCIA]

Spotkanie Beaty Szydło z mieszkańcami Krapkowic
Beata Szydło spotkała się w południe z mieszkańcami Krapkowic. W ramach akcji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "Polska jest jedna" wicepremier do spraw społecznych mówiła między innymi na temat funduszu przebudowy dróg lokalnych i znaczenia zbliżających się wyborów samorządowych oraz programu Dostępność+.
- Mamy też propozycję dla młodych par, które chcą jednocześnie studiować i mieć dzieci - zaznacza wicepremier. - Żeby nie mieli obaw, co do przyszłości, jeżeli studiują i mają potomstwo. Mam na myśli możliwość odpowiedniej organizacji toku studiów, wybór indywidualnego toku studiów, czy nawet tak prozaiczną rzecz, jak zamieszkanie z dziećmi w akademiku. Nie trzeba będzie martwić się przerwaniem studiów.

W drugiej części wicepremier Szydło odpowiadała na pytania uczestników.

Katarzyna Czochara, szefowa opolskich struktur PiS, przypomina, że cel akcji "Polska jest jedna" to dialog społeczny. - Przede wszystkim chodzi o poznawanie problematyki dotykającej poszczególne części naszego województwa. Jeżeli pojawią się ważne głosy oddolne, one zostaną wzięte pod uwagę. Po każdym spotkaniu są sporządzane notatki i na tej podstawie powstaje konkretny dokument.

Marko Markowski, lider krapkowickiego PiS, dodaje, że miejscowym problemem jest chęć emigracji młodych ludzi po ukończeniu nauki, a spotkanie to dobra okazja do rozpoznania tematu.

- Warto dodać, że to kolejna wielka wizyta w Krapkowicach, bo niedawno był u nas prezydent Andrzej Duda. Dla tutejszych struktur Prawa i Sprawiedliwości to wielki zaszczyt i wsparcie, ale też poszerzenie się o wyborców. Spotkanie jest przecież jednym z cyklu siedmiuset zapowiedzianych na konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Przed rozpoczęciem spotkania zapytaliśmy uczestników, czego oczekują od wizyty Beaty Szydło.

Jeden z mężczyzn chciałby móc porozmawiać przez chwilę z wicepremier i bezpośrednio podziękować za piękny, jego zdaniem, wkład w rozwój Polski. Inna mieszkanka była na spotkaniu z wdzięczności. Mimo, że nie był to dla niej dogodny termin, chciała przyjść, bo jest zachwycona pracą Szydło. Kolejny z uczestników życzy Prawu i Sprawiedliwości wygranej w kilku kolejnych wyborach, bo jego zdaniem, wtedy w Polsce będzie dobrze.

W następny weekend akcja "Polska jest jedna" zawita do powiatów prudnickiego i nyskiego.
Beata Szydło
Katarzyna Czochara
Marko Markowski
Uczestnicy

Wiadomości z regionu

2018-11-21, godz. 18:43 Mundurowi zachęcają. Trwa kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" W różnych częściach miasta zachęcają do wstąpienia w szeregi armii. W ramach ogólnopolskiej akcji 'Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej' mundurowi pojawili się ... » więcej 2018-11-21, godz. 17:45 Mariusz Migała pokieruje radą miejską w Głuchołazach. Wybór był pełen emocji Mariusz Migała z Koalicji Obywatelskiej został nowym przewodniczącym rady miejskiej w Głuchołazach. » więcej 2018-11-21, godz. 16:45 Stanisław Rakoczy w zarządzie województwa. Antoni Konopka i Norbert Krajczy radnymi PSL Stanisław Rakoczy został członkiem zarządu województwa. Szef PSL w regionie nie dostał się do sejmiku województwa, ale do zarządu zarekomendował go marszałek ... » więcej 2018-11-21, godz. 16:44 Konrad Gęsiarz nowym starostą namysłowskim. Był jedynym kandydatem na to stanowisko Dotychczasowy wicestarosta będzie teraz szefem powiatu namysłowskiego. Na dzisiejszej inauguracyjnej sesji rady powiatu samorządowcy wybrali zdecydowaną więks ... » więcej 2018-11-21, godz. 16:42 W Prudniku były wiceburmistrz nie będzie radnym miejskim... bo nie wziął urlopu Nie wziął w odpowiednim terminie urlopu bezpłatnego, tym samym pozbawił się mandatu radnego miejskiego. W takiej niecodziennej sytuacji znalazł się Stanisław ... » więcej 2018-11-21, godz. 16:30 Dwie osoby z Opola podejrzane o spowodowanie strat w Polskim Związku Piłki Siatkowej Anna S., to obok Waldemara K. kolejna osoba z Opola, która została zatrzymana w sprawie nieścisłości dotyczących organizacji mistrzostw świata w siatkówce Pol ... » więcej 2018-11-21, godz. 15:54 Nowy etap w Prószkowie. Władzę przejął Krzysztof Cebula W Prószkowie urzędowanie rozpoczął nowy burmistrz Krzysztof Cebula. Wspólnie z radnymi złożył dziś (21.11) uroczyste ślubowanie. Jak mówi - w radzie nie powst ... » więcej 2018-11-21, godz. 15:38 Andrzej Buła marszałkiem województwa. W zarządzie także Kubalańca, Kolek, Ogłaza i Rakoczy Andrzej Buła pozostaje marszałkiem województwa opolskiego. Na dzisiejszej (21.11) inauguracyjnej sesji sejmiku w Opolu odbyło się głosowanie, w którym kandyda ... » więcej 2018-11-21, godz. 15:16 Nie tylko pieniądze, ale i poprawa warunków pracy. "Czarny" strajk pracowników socjalnych Zamiast świętować - protestują. Pracownicy socjalni mają dziś (21.11) swoje święto. Ten dzień wybrali jednak jako kulminację 'czarnego tygodnia'. Do pracy prz ... » więcej 2018-11-21, godz. 15:15 Rafał Bartek z MN został przewodniczącym Sejmiku Województwa Opolskiego. Znamy też skład prezydium Rafał Bartek pokieruje pracami sejmiku województwa. Za jego kandydaturą na przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego głosowało 25 radnych, wstrzymało si ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »