Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-05, 16:54 Autor: Witold Wośtak

Wicepremier Beata Szydło z wizytą na Opolszczyźnie. "Polska jest jedna" [FILM, ZDJĘCIA]

Spotkanie Beaty Szydło z mieszkańcami Krapkowic
Beata Szydło spotkała się w południe z mieszkańcami Krapkowic. W ramach akcji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "Polska jest jedna" wicepremier do spraw społecznych mówiła między innymi na temat funduszu przebudowy dróg lokalnych i znaczenia zbliżających się wyborów samorządowych oraz programu Dostępność+.
- Mamy też propozycję dla młodych par, które chcą jednocześnie studiować i mieć dzieci - zaznacza wicepremier. - Żeby nie mieli obaw, co do przyszłości, jeżeli studiują i mają potomstwo. Mam na myśli możliwość odpowiedniej organizacji toku studiów, wybór indywidualnego toku studiów, czy nawet tak prozaiczną rzecz, jak zamieszkanie z dziećmi w akademiku. Nie trzeba będzie martwić się przerwaniem studiów.

W drugiej części wicepremier Szydło odpowiadała na pytania uczestników.

Katarzyna Czochara, szefowa opolskich struktur PiS, przypomina, że cel akcji "Polska jest jedna" to dialog społeczny. - Przede wszystkim chodzi o poznawanie problematyki dotykającej poszczególne części naszego województwa. Jeżeli pojawią się ważne głosy oddolne, one zostaną wzięte pod uwagę. Po każdym spotkaniu są sporządzane notatki i na tej podstawie powstaje konkretny dokument.

Marko Markowski, lider krapkowickiego PiS, dodaje, że miejscowym problemem jest chęć emigracji młodych ludzi po ukończeniu nauki, a spotkanie to dobra okazja do rozpoznania tematu.

- Warto dodać, że to kolejna wielka wizyta w Krapkowicach, bo niedawno był u nas prezydent Andrzej Duda. Dla tutejszych struktur Prawa i Sprawiedliwości to wielki zaszczyt i wsparcie, ale też poszerzenie się o wyborców. Spotkanie jest przecież jednym z cyklu siedmiuset zapowiedzianych na konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Przed rozpoczęciem spotkania zapytaliśmy uczestników, czego oczekują od wizyty Beaty Szydło.

Jeden z mężczyzn chciałby móc porozmawiać przez chwilę z wicepremier i bezpośrednio podziękować za piękny, jego zdaniem, wkład w rozwój Polski. Inna mieszkanka była na spotkaniu z wdzięczności. Mimo, że nie był to dla niej dogodny termin, chciała przyjść, bo jest zachwycona pracą Szydło. Kolejny z uczestników życzy Prawu i Sprawiedliwości wygranej w kilku kolejnych wyborach, bo jego zdaniem, wtedy w Polsce będzie dobrze.

W następny weekend akcja "Polska jest jedna" zawita do powiatów prudnickiego i nyskiego.
Beata Szydło
Katarzyna Czochara
Marko Markowski
Uczestnicy

Wiadomości z regionu

2018-07-22, godz. 09:00 Chorujący na Alzheimera będą mogli liczyć na opiekę. W Prószkowie powstaje Dom Dziennego Pobytu W Prószkowie powstaje Dom Dziennego Pobytu dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. We wrześniu zakończone zostaną prace budowlane, a otwarcie nastąpi mies ... » więcej 2018-07-22, godz. 08:59 Nocny wypadek w Kórnicy. Są poszkodowani 4 osoby zostały ranne, dwie trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło po 2.00 w nocy, na drodze wojewódzkiej 416, w miejscowości Kórnica w powiecie kra ... » więcej 2018-07-22, godz. 08:00 Uwaga kierowcy! Od poniedziałku utrudniony przejazd przez Bohaterów Monte Cassino w Opolu Od poniedziałku - 23 lipca - nowe utrudnienia dla kierowców w Opolu. Na ul. Bohaterów Monte Cassino, w okolicy stacji paliw, jadąc w kierunku Dworca Wschodnie ... » więcej 2018-07-21, godz. 22:00 Mieszkańcy Praszki spotkali się z ministrem Jackiem Sasinem Zwalczanie ubóstwa, zwłaszcza wśród dzieci, uszczelnienie systemu podatkowego, działania w celu obniżenia cen paliwa oraz obciążenia dla samorządów - to część ... » więcej 2018-07-21, godz. 20:00 Namysłów chce wspomóc tamtejszy PKS. Od poniedziałku ruszy kilka kursów O problemach namysłowskiego przewoźnika informujemy od kilku dni. PKS na czas wakacji zawiesił wszystkie połączenia autobusowe, ze względu na problemy finanso ... » więcej 2018-07-21, godz. 19:00 Wypadek w Grodkowie. Podczas prac remontowych zginęli ojciec i syn Dwóch mężczyzn - ojciec (44 lata) i jego 15-letni syn oraz kobieta zostali porażeni prądem w Grodkowie. Mężczyźni na prywatnej posesji prowadzili drobne prace ... » więcej 2018-07-21, godz. 18:45 Jacek Sasin spotkał się z mieszkańcami Otmuchowa. "Chcemy słuchać o oczekiwaniach" [ZDJĘCIA, FILM] Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkał się dziś z mieszkami Otmuchowa. » więcej 2018-07-21, godz. 18:15 Policja podpowiada, jak bezpiecznie spędzić wakacje - Wakacje to dla policjantów czas wytężonej pracy - powiedział w rozmowie „W cztery oczy” asp. Karol Brandys z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w ... » więcej 2018-07-21, godz. 18:00 Dni Przemysłu i Żeglugi w Krapkowicach i Gogolinie. Smocze łodzie i rejs szlakiem industrialnym Zawody żeglarskie, koncerty, pokazy rzemieślnicze i możliwość zwiedzania obiektów przemysłowych - takie atrakcje przygotowali organizatorzy Dni Przemysłu i Że ... » więcej 2018-07-21, godz. 17:30 Pożar w kamienicy przy ulicy Kościuszki w Opolu. Jedna osoba trafiła do szpitala Po godz. 16:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na wysokim parterze. Z lokalu została wyprowadzona jedna osoba. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »