Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-05, 16:54 Autor: Witold Wośtak

Wicepremier Beata Szydło z wizytą na Opolszczyźnie. "Polska jest jedna" [FILM, ZDJĘCIA]

Spotkanie Beaty Szydło z mieszkańcami Krapkowic
Beata Szydło spotkała się w południe z mieszkańcami Krapkowic. W ramach akcji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "Polska jest jedna" wicepremier do spraw społecznych mówiła między innymi na temat funduszu przebudowy dróg lokalnych i znaczenia zbliżających się wyborów samorządowych oraz programu Dostępność+.
- Mamy też propozycję dla młodych par, które chcą jednocześnie studiować i mieć dzieci - zaznacza wicepremier. - Żeby nie mieli obaw, co do przyszłości, jeżeli studiują i mają potomstwo. Mam na myśli możliwość odpowiedniej organizacji toku studiów, wybór indywidualnego toku studiów, czy nawet tak prozaiczną rzecz, jak zamieszkanie z dziećmi w akademiku. Nie trzeba będzie martwić się przerwaniem studiów.

W drugiej części wicepremier Szydło odpowiadała na pytania uczestników.

Katarzyna Czochara, szefowa opolskich struktur PiS, przypomina, że cel akcji "Polska jest jedna" to dialog społeczny. - Przede wszystkim chodzi o poznawanie problematyki dotykającej poszczególne części naszego województwa. Jeżeli pojawią się ważne głosy oddolne, one zostaną wzięte pod uwagę. Po każdym spotkaniu są sporządzane notatki i na tej podstawie powstaje konkretny dokument.

Marko Markowski, lider krapkowickiego PiS, dodaje, że miejscowym problemem jest chęć emigracji młodych ludzi po ukończeniu nauki, a spotkanie to dobra okazja do rozpoznania tematu.

- Warto dodać, że to kolejna wielka wizyta w Krapkowicach, bo niedawno był u nas prezydent Andrzej Duda. Dla tutejszych struktur Prawa i Sprawiedliwości to wielki zaszczyt i wsparcie, ale też poszerzenie się o wyborców. Spotkanie jest przecież jednym z cyklu siedmiuset zapowiedzianych na konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Przed rozpoczęciem spotkania zapytaliśmy uczestników, czego oczekują od wizyty Beaty Szydło.

Jeden z mężczyzn chciałby móc porozmawiać przez chwilę z wicepremier i bezpośrednio podziękować za piękny, jego zdaniem, wkład w rozwój Polski. Inna mieszkanka była na spotkaniu z wdzięczności. Mimo, że nie był to dla niej dogodny termin, chciała przyjść, bo jest zachwycona pracą Szydło. Kolejny z uczestników życzy Prawu i Sprawiedliwości wygranej w kilku kolejnych wyborach, bo jego zdaniem, wtedy w Polsce będzie dobrze.

W następny weekend akcja "Polska jest jedna" zawita do powiatów prudnickiego i nyskiego.
Beata Szydło
Katarzyna Czochara
Marko Markowski
Uczestnicy

Wiadomości z regionu

2019-01-15, godz. 21:40 Burmistrz Namysłowa proponuje, by w części miasta pozwolić na legalne picie piwa w plenerze Picie piwa 'pod chmurką' może być wkrótce legalne w części Namysłowa. Włodarz tego miasta chce, by trunek można było bez obaw spożywać nad Widawą. » więcej 2019-01-15, godz. 21:00 Nysa z budżetem na 2019 rok. Burmistrz: "to świetny budżet", opozycja: "martwi nas rosnące zadłużenie miasta" Wydatki na poziomie prawie 289 milionów złotych i deficyt w wysokości 46,5 miliona - tak w skrócie wygląda uchwalony dziś (15.01) budżet Nysy na 2019 rok. » więcej 2019-01-15, godz. 20:00 Centrum Arkadia na razie w marzeniach seniorów. Miasto wciąż szuka pieniędzy na inwestycję Kilku przetargów nie rozstrzygnięto, a kolejnych nie ogłoszono - centrum dla seniorów tzw. Arkadia, na razie pozostanie wizualizacją na papierze. Centrum miał ... » więcej 2019-01-15, godz. 20:00 TOZ apeluje: Domy tymczasowe dla kotów potrzebne od zaraz! 'Potrzebujemy około 15 domów tymczasowych dla porzuconych kotów'- apeluje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu. Zima to najtrudniejszy okres dla wszystk ... » więcej 2019-01-15, godz. 19:00 Prudnik: szpital ma deficyt lekarzy, wolą pracować w większych miastach, gdzie lepiej zarabiają Na dwa tygodnie zawieszono działalność oddziału ginekologiczno - położniczego prudnickiego szpitala. Powodem jest brak odpowiedniej liczby lekarzy. W tym czas ... » więcej 2019-01-15, godz. 19:00 Mistrzostwa Świata w myciu rąk są już na półmetku. Czas wybrać najlepszych Ponad 1000 przedszkolaków, w tym około 20 przedszkoli z samego miasta Opola, wzięło udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod hasłem 'Mistrzostwa Świat ... » więcej 2019-01-15, godz. 18:30 Kluczborskie starostwo przygotowuje się do reformy oświaty. Będzie dwa razy więcej uczniów Do nowego roku szkolnego i finału reformy oświaty przygotowuje się Starostwo Powiatowe w Kluczborku. » więcej 2019-01-15, godz. 18:00 W Opolu "lodowica" zaskoczyła kierowców Zima zaskoczyła wszystkich, tak było wczoraj na drogach w regionie. W Opolu z powodu gołoledzi ruch został całkowicie sparaliżowany. Władze miasta tłumaczą, ż ... » więcej 2019-01-15, godz. 17:33 Jutro (16.01) w południe ruszają prace przy dworcu Opole Wschodnie Powstaną m.in. centrum przesiadkowe, estakada i tunel pod ul. Oleską. » więcej 2019-01-15, godz. 17:04 Policja zatrzymała mieszkańca Nysy, który w internecie nawoływał do nienawiści politycznej Podinspektor Marzena Grzegorczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji tłumaczy, że na wpisy, które publicznie nawoływały do popełnienia przestępstwa natrafili polic ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »