Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-05, 16:54 Autor: Witold Wośtak

Wicepremier Beata Szydło z wizytą na Opolszczyźnie. "Polska jest jedna" [FILM, ZDJĘCIA]

Spotkanie Beaty Szydło z mieszkańcami Krapkowic
Beata Szydło spotkała się w południe z mieszkańcami Krapkowic. W ramach akcji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "Polska jest jedna" wicepremier do spraw społecznych mówiła między innymi na temat funduszu przebudowy dróg lokalnych i znaczenia zbliżających się wyborów samorządowych oraz programu Dostępność+.
- Mamy też propozycję dla młodych par, które chcą jednocześnie studiować i mieć dzieci - zaznacza wicepremier. - Żeby nie mieli obaw, co do przyszłości, jeżeli studiują i mają potomstwo. Mam na myśli możliwość odpowiedniej organizacji toku studiów, wybór indywidualnego toku studiów, czy nawet tak prozaiczną rzecz, jak zamieszkanie z dziećmi w akademiku. Nie trzeba będzie martwić się przerwaniem studiów.

W drugiej części wicepremier Szydło odpowiadała na pytania uczestników.

Katarzyna Czochara, szefowa opolskich struktur PiS, przypomina, że cel akcji "Polska jest jedna" to dialog społeczny. - Przede wszystkim chodzi o poznawanie problematyki dotykającej poszczególne części naszego województwa. Jeżeli pojawią się ważne głosy oddolne, one zostaną wzięte pod uwagę. Po każdym spotkaniu są sporządzane notatki i na tej podstawie powstaje konkretny dokument.

Marko Markowski, lider krapkowickiego PiS, dodaje, że miejscowym problemem jest chęć emigracji młodych ludzi po ukończeniu nauki, a spotkanie to dobra okazja do rozpoznania tematu.

- Warto dodać, że to kolejna wielka wizyta w Krapkowicach, bo niedawno był u nas prezydent Andrzej Duda. Dla tutejszych struktur Prawa i Sprawiedliwości to wielki zaszczyt i wsparcie, ale też poszerzenie się o wyborców. Spotkanie jest przecież jednym z cyklu siedmiuset zapowiedzianych na konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Przed rozpoczęciem spotkania zapytaliśmy uczestników, czego oczekują od wizyty Beaty Szydło.

Jeden z mężczyzn chciałby móc porozmawiać przez chwilę z wicepremier i bezpośrednio podziękować za piękny, jego zdaniem, wkład w rozwój Polski. Inna mieszkanka była na spotkaniu z wdzięczności. Mimo, że nie był to dla niej dogodny termin, chciała przyjść, bo jest zachwycona pracą Szydło. Kolejny z uczestników życzy Prawu i Sprawiedliwości wygranej w kilku kolejnych wyborach, bo jego zdaniem, wtedy w Polsce będzie dobrze.

W następny weekend akcja "Polska jest jedna" zawita do powiatów prudnickiego i nyskiego.
Beata Szydło
Katarzyna Czochara
Marko Markowski
Uczestnicy

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »