Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-05, 16:54 Autor: Witold Wośtak

Wicepremier Beata Szydło z wizytą na Opolszczyźnie. "Polska jest jedna" [FILM, ZDJĘCIA]

Spotkanie Beaty Szydło z mieszkańcami Krapkowic
Beata Szydło spotkała się w południe z mieszkańcami Krapkowic. W ramach akcji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "Polska jest jedna" wicepremier do spraw społecznych mówiła między innymi na temat funduszu przebudowy dróg lokalnych i znaczenia zbliżających się wyborów samorządowych oraz programu Dostępność+.
- Mamy też propozycję dla młodych par, które chcą jednocześnie studiować i mieć dzieci - zaznacza wicepremier. - Żeby nie mieli obaw, co do przyszłości, jeżeli studiują i mają potomstwo. Mam na myśli możliwość odpowiedniej organizacji toku studiów, wybór indywidualnego toku studiów, czy nawet tak prozaiczną rzecz, jak zamieszkanie z dziećmi w akademiku. Nie trzeba będzie martwić się przerwaniem studiów.

W drugiej części wicepremier Szydło odpowiadała na pytania uczestników.

Katarzyna Czochara, szefowa opolskich struktur PiS, przypomina, że cel akcji "Polska jest jedna" to dialog społeczny. - Przede wszystkim chodzi o poznawanie problematyki dotykającej poszczególne części naszego województwa. Jeżeli pojawią się ważne głosy oddolne, one zostaną wzięte pod uwagę. Po każdym spotkaniu są sporządzane notatki i na tej podstawie powstaje konkretny dokument.

Marko Markowski, lider krapkowickiego PiS, dodaje, że miejscowym problemem jest chęć emigracji młodych ludzi po ukończeniu nauki, a spotkanie to dobra okazja do rozpoznania tematu.

- Warto dodać, że to kolejna wielka wizyta w Krapkowicach, bo niedawno był u nas prezydent Andrzej Duda. Dla tutejszych struktur Prawa i Sprawiedliwości to wielki zaszczyt i wsparcie, ale też poszerzenie się o wyborców. Spotkanie jest przecież jednym z cyklu siedmiuset zapowiedzianych na konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Przed rozpoczęciem spotkania zapytaliśmy uczestników, czego oczekują od wizyty Beaty Szydło.

Jeden z mężczyzn chciałby móc porozmawiać przez chwilę z wicepremier i bezpośrednio podziękować za piękny, jego zdaniem, wkład w rozwój Polski. Inna mieszkanka była na spotkaniu z wdzięczności. Mimo, że nie był to dla niej dogodny termin, chciała przyjść, bo jest zachwycona pracą Szydło. Kolejny z uczestników życzy Prawu i Sprawiedliwości wygranej w kilku kolejnych wyborach, bo jego zdaniem, wtedy w Polsce będzie dobrze.

W następny weekend akcja "Polska jest jedna" zawita do powiatów prudnickiego i nyskiego.
Beata Szydło
Katarzyna Czochara
Marko Markowski
Uczestnicy

Wiadomości z regionu

2018-09-21, godz. 15:15 Plac manewrowy, symulatory dachowania i miasteczko rowerowe. Dzień otwartych drzwi w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowe ... Tym razem kontakt z egzaminatorami na prawo jazdy nikogo nie stresował. Opolski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego otworzył swoje drzwi, by promować bezpiecze ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:00 Wojewoda i marszałek kłócą się w sprawie budowy polderu Żelazna Konflikt na linii wojewoda - marszałek. Poszło o budowę polderu Żelazna. Inwestycję miał zrealizować samorząd regionu, jednak na przełomie roku politykę przec ... » więcej 2018-09-21, godz. 14:30 Prokuratura wyjaśnia zarzuty, które Janusz Sanocki kieruje w stronę burmistrza Nysy Wczoraj (20.09) poseł niezrzeszony Janusz Sanocki złożył w nyskiej prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Parlamentarzysta zarzuca burmistrzow ... » więcej 2018-09-21, godz. 14:15 Na podwójnym gazie wyprzedzał na autostradzie i uderzył w TIR-a Nawet dwa lata więzienia grożą 59-latkowi, który pod wpływem alkoholu jechał autostradą i uderzył w ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w czwartek (20.09) po godz ... » więcej 2018-09-21, godz. 13:45 Opolszczyzna ma trzech nowych konsultantów w ochronie zdrowia. Powołania w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim Lista konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia powiększyła się. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim zaprezentowano dziś (21.09) trzech nowych konsultantów w d ... » więcej 2018-09-21, godz. 12:30 Kogo proponuje do opolskiej rady miasta prezydent Arkadiusz Wiśniewski, a kogo Piotr Woźniak z SLD? Komentarz gości Ra ... - Stawiam na osobowości, ale jednocześnie na ludzi z dużym doświadczeniem - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewsk ... » więcej 2018-09-21, godz. 11:05 Zakończyła się rejestracja kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku woj. opolskiego Wojewódzka komisja zarejestrowała łącznie 368 kandydatów na radnych sejmiku w tym 168 kobiet i 200 mężczyzn. » więcej 2018-09-21, godz. 07:15 Grodkowska Straż Miejska potrzebuje strażnika. Poszukiwania trwają od ubiegłego roku Straż Miejska w Grodkowie boryka się z brakiem chętnych do służby. Od ubiegłego roku szuka kandydata do pracy w swoich szeregach. W międzyczasie strażnik - co ... » więcej 2018-09-20, godz. 21:30 Antyaborcyjne banery znów pojawiły się w Opolu Dwa banery przedstawiające poszarpany płód i hasło 'Kto się boi prawdy o aborcji?' - zawisły przy obwodnicy północnej Opola, w okolicy ul. Bierkowickiej. Na m ... » więcej 2018-09-20, godz. 21:00 O pomysłach na zmiany w komunikacji publicznej rozmawiali działacze Partii Razem w Pludrach Wygodny transport publiczny to jeden z postulatów kandydatów partii Razem w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego. Mówili o tym na dworcu kolejowym w Plu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »