Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-24, 17:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Ponad 500 uczniów odwiedziło głubczyckiego "rolniczaka" na Dniach Otwartych

Dni otwarte w głubczyckim "rolniczaku" [fot. Mariusz Chałupnik]
Dni otwarte w głubczyckim "rolniczaku" [fot. Mariusz Chałupnik]
Dni otwarte w głubczyckim "rolniczaku" [fot. Mariusz Chałupnik]
Dni otwarte w głubczyckim "rolniczaku" [fot. Mariusz Chałupnik]
Dni otwarte w głubczyckim "rolniczaku" [fot. Mariusz Chałupnik]
Dni otwarte w głubczyckim "rolniczaku" [fot. Mariusz Chałupnik]
Jak przygotować dania, ciasta i salę restauracyjną. Na czym polega odpowiednie zbilansowanie krajobrazu, czy jak kieruje się nowoczesnym traktorem. O tym mogli przekonać się uczniowie, którzy odwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach.
Szkoła w ramach dni otwartych przedstawiła swoją ofertę edukacyjną, a zapoznało się z nią ponad pół tysiąca zwiedzających.

- Chcemy pokazać naszą szkołę z różnych stron, również poprzez pasje nas i naszych uczniów. Dzięki temu tworzymy dobrą atmosferę - przekonuje Justyna Zielińska, nauczycielka. - Jeżeli jesteśmy w stanie sobie wygospodarować czas na hobby, to jesteśmy lepszymi organizatorami. Zainteresowania po prostu rozwijają.

- Ta szkoła rozwija - dodaje Szymon z III klasy. - Jest dużo bardzo różnorodnych profili. Wiadomo, uczyć się dużo trzeba, ale dzięki temu później łatwiej będzie prowadzić gospodarstwo.

- Bez wątpienia ukończenie naszej szkoły daje duże możliwości na rynku pracy - mówi Bogusław Chochowski, dyrektor. - W zawodach, które proponujemy jest bardzo duża możliwość zatrudnienia. Zwłaszcza tutaj na Opolszczyźnie, czy w powiecie głubczyckim. Myślę, że to jest ważne, że prace możemy podjąć na miejscu. Oczywiście młodzież jest teraz mobilna i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyjechać i szukać pracy.

Głubczycki "rolniczak" edukuje w 11 specjalizacjach. To między innymi technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu, czy technik architektury krajobrazu.
Justyna Zielińska
uczeń
Bogusław Chochowski

Wiadomości z regionu

2019-12-12, godz. 11:00 Kolejna szkoła z Opola dostała sprzęt w akcji urzędu marszałkowskiego "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery" Sprzęt w ramach akcji 'Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery' trafił do Publicznej Szkoły Podstawowej numer 11 w Opolu. » więcej 2019-12-12, godz. 09:56 Pociągi jeżdżą normalnie. Badanie przyczyn wczorajszej awarii na dworcu w Opolu trwa - Ruch pociągów na dworcu kolejowym w Opolu odbywa się bez problemów - informuje Ireneusz Cieślik z Przewozów Regionalnych. Do późnych godzin wieczornych trwała… » więcej 2019-12-12, godz. 09:15 Supermarkety rezygnują ze sprzedaży żywych karpi, cierpią na tym hodowcy Po apelach organizacji ekologicznych, większość marketów rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia, mimo, że prawo taką sprzedaż dopuszcza i określa zasady transportu… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 W Kędzierzynie-Koźlu będzie bezpieczniej na dwóch przejściach dla pieszych Dwa kolejne inteligentne przejścia dla pieszych powstaną w Kędzierzynie-Koźlu w bliskim sąsiedztwie szkół podstawowych. W trosce o poprawę bezpieczeństwa pieszych… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 W Paczkowie już po raz 6. odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy. To także okazja do wsparcia Polaków mieszkających na … Mieszkańcy Paczkowa wspierają Polaków na Wschodzie. Miasto dołączyło do organizowanej przez Radio Opole akcji, w ramach której dary trafią przed Bożym Narodzeniem… » więcej 2019-12-12, godz. 05:00 Opole: czy i kiedy wejdzie w życie uchwała o przyjmowaniu do żłobków zaszczepionych dzieci? Wojewoda znalazł uchybienia Przyjęta przez opolskich radnych uchwała może nie wejść w życie od stycznia 2020 roku. Na możliwe opóźnienie wskazywał na antenie Radia Opole opolski radny niezależny… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Mieszkańcy Brzegu poznali warianty przebiegu obwodnicy miasta. "Brzeg potrzebuje tej drogi" Spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu upłynęło znacznie spokojniej niż wczorajsze konsultacje w Lubszy. Wśród przybyłych… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Tegoroczne wsparcie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych wykorzystane, trwają przygotowania do przyszłorocznych inw… - Zamykamy bieżący rok i działamy już w sprawie inwestycji przyszłorocznych - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' wojewoda opolski Adrian Czubak o Funduszu… » więcej 2019-12-11, godz. 21:30 Służby mundurowe województwa opolskiego podzieliły się opłatkiem. "Dziś życzymy sobie spokoju dla nas wszystkich" Jak najmniej interwencji i tyle samo wyjazdów do zdarzeń, co powrotów - tego życzyli sobie dziś (11.12) przedstawiciele kilkunastu służb mundurowych, które działają… » więcej 2019-12-11, godz. 21:00 Jak powiedzieć pacjentowi, że umiera? Jak rozmawiać z rodziną chorego? Warsztaty w urzędzie marszałkowskim Próba zrozumienia drugiej strony, niewyłączanie emocji, spokój i miejsce odpowiednie do rozmowy. Komunikowanie się z rodziną pacjenta umierającego było tematem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »