Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-24, 17:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Ponad 500 uczniów odwiedziło głubczyckiego "rolniczaka" na Dniach Otwartych

Dni otwarte w głubczyckim "rolniczaku" [fot. Mariusz Chałupnik]
Dni otwarte w głubczyckim "rolniczaku" [fot. Mariusz Chałupnik]
Dni otwarte w głubczyckim "rolniczaku" [fot. Mariusz Chałupnik]
Dni otwarte w głubczyckim "rolniczaku" [fot. Mariusz Chałupnik]
Dni otwarte w głubczyckim "rolniczaku" [fot. Mariusz Chałupnik]
Dni otwarte w głubczyckim "rolniczaku" [fot. Mariusz Chałupnik]
Jak przygotować dania, ciasta i salę restauracyjną. Na czym polega odpowiednie zbilansowanie krajobrazu, czy jak kieruje się nowoczesnym traktorem. O tym mogli przekonać się uczniowie, którzy odwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach.
Szkoła w ramach dni otwartych przedstawiła swoją ofertę edukacyjną, a zapoznało się z nią ponad pół tysiąca zwiedzających.

- Chcemy pokazać naszą szkołę z różnych stron, również poprzez pasje nas i naszych uczniów. Dzięki temu tworzymy dobrą atmosferę - przekonuje Justyna Zielińska, nauczycielka. - Jeżeli jesteśmy w stanie sobie wygospodarować czas na hobby, to jesteśmy lepszymi organizatorami. Zainteresowania po prostu rozwijają.

- Ta szkoła rozwija - dodaje Szymon z III klasy. - Jest dużo bardzo różnorodnych profili. Wiadomo, uczyć się dużo trzeba, ale dzięki temu później łatwiej będzie prowadzić gospodarstwo.

- Bez wątpienia ukończenie naszej szkoły daje duże możliwości na rynku pracy - mówi Bogusław Chochowski, dyrektor. - W zawodach, które proponujemy jest bardzo duża możliwość zatrudnienia. Zwłaszcza tutaj na Opolszczyźnie, czy w powiecie głubczyckim. Myślę, że to jest ważne, że prace możemy podjąć na miejscu. Oczywiście młodzież jest teraz mobilna i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyjechać i szukać pracy.

Głubczycki "rolniczak" edukuje w 11 specjalizacjach. To między innymi technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu, czy technik architektury krajobrazu.
Justyna Zielińska
uczeń
Bogusław Chochowski

Wiadomości z regionu

2019-02-18, godz. 10:54 Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Arrivę w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Nadal nie wiadomo, kto będzie woził pasażerów w gminach wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Operująca tam Arriva będzie świadczyć usługi tylko do cz ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:39 Dzieci w Opolu pamiętają o Irenie Sendlerowej - Irena Sendlerowa miała wielkie serce, którym się dzieliła, pomagała słabszym, miała cechy bohaterki, nie pozostawała obojętna wobec tego, co się działo - pr ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:30 Senator PiS Jerzy Czerwiński: Chcemy upamiętnić poległych w Marszu Śmierci Pamiątkowa tablica ma przypominać o ofiarach Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. Zostanie ona odsłonięta 22 lutego, w rocznicę tego tragicznego wydarzania. ... » więcej 2019-02-18, godz. 09:53 Zabójca burmistrza Dietera Przewdzinga nadal nieznany Zginął na kilka dni przed 70-tymi urodzinami, do dziś jego zabójca jest nieznany i pozostaje na wolności. Mija 5 lat od śmierci burmistrza Zdzieszowic Dietera ... » więcej 2019-02-18, godz. 08:00 Strażacy z Ciska coraz szybciej wyjeżdżają do akcji Coraz mniej czasu potrzebują strażacy-ochotnicy z gminy Cisek, żeby wyjechać do akcji, gdy w ich remizie zawyje syrena. To jedna z pozytywnych informacji, któ ... » więcej 2019-02-18, godz. 07:30 Opolscy seniorzy walczą o tytuł miss i mistera 60+ internetu Opolanie mogą głosować na swoich faworytów w konkursie Miss i Mister 60+ Opola. O tytuł najlepszych seniorów internetu rywalizuje 14 pań i 10 panów. Głosowani ... » więcej 2019-02-18, godz. 07:00 Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Prokuratorzy, asystenci sędziego, referendarze, psycholodzy oraz kuratorzy sądowi, a także adwokaci oraz radcowie prawni włączają się w akcję 'Tygodnia Pomocy ... » więcej 2019-02-17, godz. 22:13 Pogarsza się jakość powietrza na Opolszczyźnie Najgorzej oddycha się w tej chwili w Prudniku - tu normy dotyczące pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 na godzinę 22:00 są przekroczone pięciokrotnie. » więcej 2019-02-17, godz. 21:00 Opolscy politycy o Warsaw Summit. Temat konferencji bliskowschodniej zdominował Niedzielną Lożę Radiową Konferencja bliskowschodnia i wczorajsza deklaracja SLD dołączenia do Koalicji Europejskiej - te dwa tematy zdominowały Niedzielną Lożę Radiową, w której spot ... » więcej 2019-02-17, godz. 20:50 Chłopczyk przygnieciony konarem doznał poważnego urazu mózgu. "Jest w stanie skrajnie ciężkim" Stan 5-latka, który w piątkowe popołudnie został przygnieciony przez drzewo jest bardzo ciężki. Chłopczyk przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej dl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »