Radio Opole » Sport i turystyka
2018-05-24, 05:25 Autor: Grzegorz Frankowski

Polonia Głubczyce wygrała Wojewódzki Finał Pucharu Polski w piłce nożnej [ZDJĘCIA]

Polonia Głubczyce wygrała Wojewódzki Finał Pucharu Polski - fot: [Grzegorz Frankowski]
W decydującym meczu na stadionie w Kluczborku Polonia Głubczyce pokonała Po-Ra-Wie Większyce 2:1 i awansowała na szczebel centralny tych rozgrywek.
Bramki dla III-ligowca zdobyli Karol Want po solowym rajdzie w 20 min. i Kacper Fedorowicz w zamieszaniu podbramkowym na minutę przed końcem pierwszej połowy. Po-Ra-Wie odpowiedziało tylko raz. W samej końcówce prostopadłe podanie w pole karne otrzymał Kamil Stachura, ograł obrońcę i strzałem przy słupku nie dał szans na skuteczną interwencję Filipowi Żurawskiemu

Kto wie, jak potoczyłyby się losy finałowego spotkania, gdyby w 10 min. dośrodkowanie Mateusza Jędrzejczyka w pole karne wykorzystał Kamil Szafarczyk. Będący na piątym metrze zawodnik z Większyc niecelnie uderzył głową. Nie licząc tej sytuacji w pierwszej połowie dość wyraźną przewagę miała Polonia, czego efektem dwie zdobyte bramki. W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, a oba zespoły postawiły na otwartą grę. Z wielu dogodnych sytuacji z obu stron tylko jedną potrafił wykorzystać IV-ligowiec.

- Było trochę nerwowo pod koniec meczu - tłumaczy Rafał Czarnecki, kapitan Polonii. - Wydawało się, że mamy kontrolę nad meczem, ale bramka strzelona na pięć minut przed końcem i troszkę nerwowości wprowadziła w nasze szeregi, ale daliśmy radę dowieźć zwycięstwo do końca.

- Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać ten finał - mówił z kolei po meczu kapitan Po-Ra-Wie Większyce, Sławomir Kierdal. - Nie mówiliśmy tego głośno, tak jak Polonia Głubczyce, że stawia wszystko na puchar. My też chcieliśmy wygrać. Niestety pierwszą połowę przespaliśmy. Drugą zagraliśmy na swoim poziomie. To było to zaangażowanie jak graliśmy w półfinale ze Starowicami. Niestety za późno strzeliliśmy bramkę i zabrakło minut - dodał kapitan Większyc.

Mecz w Kluczborku, jak przystało na finał Wojewódzki Pucharu Polski miał godną tego wydarzenia oprawę. Polonia Głubczyce za zwycięstwo otrzymała w nagrodę czek na 30 tys zł, a Po-Ra-Wie Większyce na 10 tys.
Sławomir Kierdal - Porawie Większyce
Rafał Czarnecki - Polonia Głubczyce

Sport i turystyka

2020-09-19, godz. 07:00 PGNiG Superliga: KS Azoty Puławy lepsze od Gwardii Opole Po dwóch zwycięstwach z rzędu Gwardia Opole poniosła pierwszą w tym sezonie porażkę. Opolanie przegrali u siebie 25:35 z Azotami Puławy. » więcej 2020-09-18, godz. 13:30 Ważny sprawdzian przed Gwardią Opole. Przyjadą "starzy znajomi" z Puław W walce o puchary europejskie byli lepsi, ale w ostatniej ligowej potyczce wyraźnie przegrali. Gwardia Opole w trzeciej kolejce PGNiG Superligi zmierzy się z… » więcej 2020-09-18, godz. 08:45 Siatkarki Uni Opole kończą przygotowania do nowego sezonu I ligi Drużyna z Opola do rozpoczęcia rozgrywek trenować będzie na własnych obiektach. Nasz zespół ma w planach rozegranie jeszcze jednego sparingu ze Stalą Mielec… » więcej 2020-09-17, godz. 09:30 Szachiści Rodła Opole po raz pierwszy w historii awansowali do ekstraligi W rozgrywkach szachowej I ligi seniorów, drużyna Rodła Opole uplasowała się na drugim miejscu, tuż za LKSz Czarna z Podkarpacia i awansowała do ekstraligi… » więcej 2020-09-17, godz. 06:44 Cenna wygrana piłkarzy Odry Opole nad Stomilem Olsztyn W zaległym meczu 2. kolejki Fortuna 1.Ligi niebiesko-czerwoni wygrali w Olsztynie 1:0. Zwycięską bramkę dla naszego zespołu zdobył Dawid Kort w 32. minucie… » więcej 2020-09-16, godz. 17:45 Koszykówka: to będzie wielki sprawdzian przed ligą W piątek (18.09) w Prudniku nie lada gratka dla fanów koszykówki. Rozpoczyna się dwudniowy turniej z udziałem czterech drużyn, w tym dwóch z województwa… » więcej 2020-09-16, godz. 16:25 Kolejne złoto na koncie jednego z zawodników Politechniki Opolskiej Na trwających w Łodzi Mistrzostwach Polski AZS-ów Rafał Jurczyński wygrał w biegu na 800 metrów z czasem 1:51.72. Na 3. miejscu w tym biegu był Marcel… » więcej 2020-09-16, godz. 11:30 Jakub Birecki wywalczył kwalifikację na mistrzostwa świata w triathlonie Opolanin na niedawnych zawodach w Gdyni w gronie ponad tysiąca zawodników z 40 krajów w swojej kategorii zajął drugie miejsce i znalazł się wśród 30 szczęśliwców… » więcej 2020-09-16, godz. 09:00 Piłkarze Odry Opole odrabiają ligowe zaległości. Dzisiaj mecz w Olsztynie Niebiesko-czerwoni wyjazdowy mecz ze Stomilem zgodnie z terminarzem mieli rozegrać 5 września. Z powodu powołania bramkarza gospodarzy do reprezentacji narodowej… » więcej 2020-09-15, godz. 18:15 Jacek Chochorowski najlepszy i jeszcze z rekordem życiowym Jacek Chochorowski reprezentujący AZS Politechnikę Opolską wygrał w Akademickich Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce bieg na 110 metrów przez płotki. » więcej