Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-24, 08:40 Autor: Wiktoria Palarczyk

W Głuchołazach rozpoczęły się obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Na początek zmagania rowerowe dzieci i młodzieży [ZDJĘCIA]

W Głuchołazach rozpoczęły się obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Na początek zmagania rowerowe dzieci i młodzieży [fot. Wiktoria Palarczyk]
W Głuchołazach rozpoczęły się obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Na początek zmagania rowerowe dzieci i młodzieży [fot. Wiktoria Palarczyk]
Rozpoczęły się obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Na początek zmagania rowerowe dzieci i młodzieży. Ponad 300 uczestników zgromadziło się na placu przy głuchołaskim liceum ogólnokształcącym, by wziąć udział w wielu konkrecjach i zabawach.
- Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych. W ten sposób chcemy uczcić pierwszy dzień obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu - mówi Eligiusz Jędrysek, prezes głuchołaskiego klubu turystyki kolarskiej KTUKOL. - Przygotowaliśmy kolarski tor przeszkód, jazdę żółwią na rowerze, konkurs przepisów ruchu drogowego, konkursy, gry i zabawy ruchowe. Mamy piękne medale. Najważniejszy jest dziś uśmiech, radość i frajda, którą mogliśmy zagwarantować najmłodszym - podkreśla Jędrysek.

Symbol znanego na całym świecie słoneczka pojawił się na medalach i pucharach, ale przede wszystkim szeroki uśmiech był widoczny na twarzach najmłodszych.

- Brałem udział w jeździe żółwia, to było nawet łatwe. Przejechałem też tor przeszkód. Fajnie tu jest, można spędzić czas z rodziną i to w ruchu - mówi Ksawery Pachura, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach.

- Można tutaj dostać medale, puchary i można też spędzić czas na świeżym powietrzu. Najtrudniejsze dla mnie było ściąganie koła, a najłatwiejsze tor przeszkód. To jest taka trochę rywalizacja, trochę zabawa - dodaje Michał Zabłocki z głuchołaskiej podstawówki nr 2.

Żaden z uczestników nie wyszedł z pustymi rękami. Każdy odebrał pamiątkowy medal, a najlepsi otrzymają okolicznościowe puchary, które zostaną wręczone podczas drugiego dnia obchodów. Jutro (26.05) ponad 1000 dzieci o godzinie 11.00 na głuchołaskim stadionie będzie biło rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu. Później impreza przeniesie się na plac przy ulicy Moniuszki, gdzie będzie miał miejsce Integracyjny Festiwal Piosenki.
Eligiusz Jędrysek
Ksawery Pachura, Michał Zabłocki

Wiadomości z regionu

2018-12-13, godz. 07:15 Karp gotowy na święta. W tym roku nieco droższy. "Większa ryba to mniej ości" Niemodliński karp jest gotowy na święta. W Gospodarstwie Rybackim od kilku dni ustawiają się kolejki kupujących, którzy chcą kupić rybę. W tym roku w sprzedaż ... » więcej 2018-12-12, godz. 22:00 13 tysięcy głosów poparcia nie pomogło. Opolski NFZ nie ma pieniędzy na neurochirurgię i OIOM w Kluczborku Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie ma pieniędzy na kontrakt dla kluczborskiego szpitala Vital Medic. Placówka od kilku miesięcy walczy, aby podpi ... » więcej 2018-12-12, godz. 21:00 "Świeć się na święta" - ruszyła akcja opolskiej policji. "Piesi mogą w każdej chwili wejść na jezdnię" Na placu Wolności w Opolu policjanci rozdawali przechodniom odblaski, a także przypominali o prawidłowym zachowaniu wszystkich uczestników ruchu drogowego po ... » więcej 2018-12-12, godz. 19:30 W opolskiej Betanii zapachniało świętami. Pacjenci wraz młodzieżą dekorowali świąteczne pierniki Uczniowie klasy gastronomicznej z Zespołu Szkół nr 4 w Opolu upiekli dla pacjentów Betanii dwa kartony pierników. Dziś (12.12) młodzież dostarczyła je senioro ... » więcej 2018-12-12, godz. 19:25 Pożar hali magazynowej. 16 zastępów straży w akcji 16 zastępów straży pożarnej zostało zaalarmowanych z powodu pożaru hali magazynowej w jednym z zakładów przy ul. Portowej w Kędzierzynie-Koźlu. Ogień pojawił ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:46 Wójtowie pięciu gmin: musimy zapewnić transport mieszkańcom Wójtowie pięciu gmin wiejskich z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego spotkali się z przedstawicielami PKS Racibórz. Rozmowy dotyczyły zapewnienia transportu mi ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:45 Dachowanie na autostradzie. Jedna osoba ranna Na 202 kilometrze autostrady doszło do dachowania samochodu osobowego. Jak podaje dyżurny GDDKiA, jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2018-12-12, godz. 18:45 Nie żyje mężczyzna. Spłonął przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu Przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu spłonął mężczyzna. Do tego tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (12.12) przed godziną 16.00 na tyłach Instytutu Sztuk ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:30 Wigilijne spotkanie seniorów w Domu Dziennego Pobytu "Nad Odrą" Karp pieczony z warzywami ze swojskim chlebem i śląska makówka - tego nie zabrakło dziś (12.12) na stołach w Domu Dziennego Pobytu 'Nad Odrą'. Do wigilijnego ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:15 Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS Certyfikat ten potwierdza wysokie standardy jakości usług ośrodków leczenia raka piersi. - Uzyskanie tego certyfikatu jest gwarancją, że skoordynowana opieka ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »