Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-24, 08:40 Autor: Wiktoria Palarczyk

W Głuchołazach rozpoczęły się obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Na początek zmagania rowerowe dzieci i młodzieży [ZDJĘCIA]

W Głuchołazach rozpoczęły się obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Na początek zmagania rowerowe dzieci i młodzieży [fot. Wiktoria Palarczyk]
W Głuchołazach rozpoczęły się obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Na początek zmagania rowerowe dzieci i młodzieży [fot. Wiktoria Palarczyk]
Rozpoczęły się obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Na początek zmagania rowerowe dzieci i młodzieży. Ponad 300 uczestników zgromadziło się na placu przy głuchołaskim liceum ogólnokształcącym, by wziąć udział w wielu konkrecjach i zabawach.
- Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych. W ten sposób chcemy uczcić pierwszy dzień obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu - mówi Eligiusz Jędrysek, prezes głuchołaskiego klubu turystyki kolarskiej KTUKOL. - Przygotowaliśmy kolarski tor przeszkód, jazdę żółwią na rowerze, konkurs przepisów ruchu drogowego, konkursy, gry i zabawy ruchowe. Mamy piękne medale. Najważniejszy jest dziś uśmiech, radość i frajda, którą mogliśmy zagwarantować najmłodszym - podkreśla Jędrysek.

Symbol znanego na całym świecie słoneczka pojawił się na medalach i pucharach, ale przede wszystkim szeroki uśmiech był widoczny na twarzach najmłodszych.

- Brałem udział w jeździe żółwia, to było nawet łatwe. Przejechałem też tor przeszkód. Fajnie tu jest, można spędzić czas z rodziną i to w ruchu - mówi Ksawery Pachura, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach.

- Można tutaj dostać medale, puchary i można też spędzić czas na świeżym powietrzu. Najtrudniejsze dla mnie było ściąganie koła, a najłatwiejsze tor przeszkód. To jest taka trochę rywalizacja, trochę zabawa - dodaje Michał Zabłocki z głuchołaskiej podstawówki nr 2.

Żaden z uczestników nie wyszedł z pustymi rękami. Każdy odebrał pamiątkowy medal, a najlepsi otrzymają okolicznościowe puchary, które zostaną wręczone podczas drugiego dnia obchodów. Jutro (26.05) ponad 1000 dzieci o godzinie 11.00 na głuchołaskim stadionie będzie biło rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu. Później impreza przeniesie się na plac przy ulicy Moniuszki, gdzie będzie miał miejsce Integracyjny Festiwal Piosenki.
Eligiusz Jędrysek
Ksawery Pachura, Michał Zabłocki

Wiadomości z regionu

2020-09-21, godz. 07:30 Opolski ZUS rusza z projektami edukacyjnymi dla młodzieży Opolski ZUS rusza z projektami edukacyjnymi dla młodzieży. Podczas dedykowanych lekcji uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych dowiedzą się podstawowych… » więcej 2020-09-21, godz. 06:00 Opolscy politycy o zachwianej konstrukcji koalicji w Zjednoczonej Prawicy Uchwalenie 'piątki dla zwierząt' podzieliło posłów Zjednoczonej Prawicy. Za nowelizacją ustawy głosowało 176 posłów klubu PiS, przeciw było 38. Przeciwko… » więcej 2020-09-20, godz. 20:00 Raport dnia: dobowy rekord zakażeń w regionie. 74 zachorowania na 84 dotyczą Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (20.09) 84 nowe zakażenia koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień. To dobowy rekord zachorowań w regionie od początku… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Rolnicy dziękowali za plony podczas diecezjalnych dożynek na Górze św. Anny Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się na Górze św. Anny, żeby podziękować za tegoroczne plony i modlić się o pomyślność w kolejnym sezonie. Mszy… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Mnóstwo rowerzystów na starcie I Opolskiego Rajdu Rowerowego. Nowy most im. Joachima Halupczoka oficjalnie otwarty [… I Opolski Rajd Rowery towarzyszył otwarciu kładki pieszo-rowerowej nad kanałem Ulgi w Opolu. Nowa przeprawa z Zaodrza na wyspę Bolko od dziś (20.09) nosi… » więcej 2020-09-20, godz. 17:00 Opolski Kongres Lewicy. Działacze trzech partii rozmawiali o przyszłości Polski Krajowi działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii Wiosna Roberta Biedronia i Lewicy Razem rozmawiali o przyszłości Polski podczas Kongresu Programowego… » więcej 2020-09-20, godz. 14:45 Opole: ruszają kolejne remonty chodników, będzie zmiana organizacji ruchu przy dworcu Opole Wschodnie MZD w Opolu informuje, że w poniedziałek (21.09) rozpocznie się remont chodników wzdłuż ulicy 1 Maja na odcinku od Plebiscytowej do Rejtana. Prace będą… » więcej 2020-09-20, godz. 13:39 Ponad 100 zakażeń koronawirusem w DPS w Jędrzejowie. Zachorowało 87 podopiecznych i 24 pracowników Do ponad 100 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Jak informują służby powiatu w piątek (18.09)… » więcej 2020-09-20, godz. 12:00 Uwaga na "internetowego wnuczka". Ofiarami oszustów padają osoby korzystające z portali społecznościowych i bankowości… Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych stracili w tym roku mieszkańcy regionu, oszukani metodą na 'internetowego wnuczka'. Ofiarami przestępców padają… » więcej 2020-09-20, godz. 11:15 Rowerzyści przejechali szlakiem kwietnych dywanów. Tradycja ma szansę dostać się na światową listę UNESCO Rajd rowerowy trasą kwietnych dywanów układanych w święto Bożego Ciała w powiecie strzeleckim zainaugurował starania mieszkańców o wpis tradycji na listę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***