Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-24, 08:40 Autor: Wiktoria Palarczyk

W Głuchołazach rozpoczęły się obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Na początek zmagania rowerowe dzieci i młodzieży [ZDJĘCIA]

W Głuchołazach rozpoczęły się obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Na początek zmagania rowerowe dzieci i młodzieży [fot. Wiktoria Palarczyk]
W Głuchołazach rozpoczęły się obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Na początek zmagania rowerowe dzieci i młodzieży [fot. Wiktoria Palarczyk]
Rozpoczęły się obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Na początek zmagania rowerowe dzieci i młodzieży. Ponad 300 uczestników zgromadziło się na placu przy głuchołaskim liceum ogólnokształcącym, by wziąć udział w wielu konkrecjach i zabawach.
- Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych. W ten sposób chcemy uczcić pierwszy dzień obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu - mówi Eligiusz Jędrysek, prezes głuchołaskiego klubu turystyki kolarskiej KTUKOL. - Przygotowaliśmy kolarski tor przeszkód, jazdę żółwią na rowerze, konkurs przepisów ruchu drogowego, konkursy, gry i zabawy ruchowe. Mamy piękne medale. Najważniejszy jest dziś uśmiech, radość i frajda, którą mogliśmy zagwarantować najmłodszym - podkreśla Jędrysek.

Symbol znanego na całym świecie słoneczka pojawił się na medalach i pucharach, ale przede wszystkim szeroki uśmiech był widoczny na twarzach najmłodszych.

- Brałem udział w jeździe żółwia, to było nawet łatwe. Przejechałem też tor przeszkód. Fajnie tu jest, można spędzić czas z rodziną i to w ruchu - mówi Ksawery Pachura, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach.

- Można tutaj dostać medale, puchary i można też spędzić czas na świeżym powietrzu. Najtrudniejsze dla mnie było ściąganie koła, a najłatwiejsze tor przeszkód. To jest taka trochę rywalizacja, trochę zabawa - dodaje Michał Zabłocki z głuchołaskiej podstawówki nr 2.

Żaden z uczestników nie wyszedł z pustymi rękami. Każdy odebrał pamiątkowy medal, a najlepsi otrzymają okolicznościowe puchary, które zostaną wręczone podczas drugiego dnia obchodów. Jutro (26.05) ponad 1000 dzieci o godzinie 11.00 na głuchołaskim stadionie będzie biło rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu. Później impreza przeniesie się na plac przy ulicy Moniuszki, gdzie będzie miał miejsce Integracyjny Festiwal Piosenki.
Eligiusz Jędrysek
Ksawery Pachura, Michał Zabłocki

Wiadomości z regionu

2020-02-24, godz. 10:42 - Liczę na dobry wynik na Opolszczyźnie - Władysław Kosiniak-Kamysz w Radiu Opole Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat Koalicji Polskiej - Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach na prezydenta rozpoczął kampanię wyborczą na Opolszczyźnie. O… » więcej 2020-02-24, godz. 10:31 Wichura uszkodziła dach Teatru Kochanowskiego w Opolu. "Trwa szacowanie strat" [NOWE INFORMACJE] Nocna wichura doprowadziła do uszkodzenia dachu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Dokładne straty nie są jeszcze znane. » więcej 2020-02-24, godz. 10:15 Ognisko grypy ptaków na fermie kaczek w Kędzierzynie-Koźlu. Zbiera się sztab kryzysowy Główny Inspektorat Weterynaryjny poinformował o wykryciu ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie Kędzierzyna-Koźla. Wirus pojawił się na fermie kacze… » więcej 2020-02-24, godz. 10:04 Remont ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Od dzisiaj zamknięcie przejazdu Od dzisiaj (24.02) do środy (26.02) jest zamknięty przejazd przez przebudowywaną ulicę Gogolińską w Strzelcach Opolskich. To przedsmak tego, co kierowców czeka… » więcej 2020-02-23, godz. 22:00 Porywisty wiatr na Opolszczyźnie. Strażacy interweniowali 240 razy [AKTUALIZACJA] To był pracowity wieczór i noc dla opolskich strażaków. Porywisty wiatr dał mocno o sobie znać w regionie. Do północy odnotowano ponad 200 interwencji. Strażacy… » więcej 2020-02-23, godz. 21:03 Silny, porywisty wiatr przechodzi przez północne tereny województwa opolskiego [AKTUALIZACJA] Na Opolszczyźnie zaczęło mocno wiać. Opolscy strażacy wyjeżdżali już kilkadziesiąt razy na interwencje w północnych powiatach województwa: namysłowskim i kluc… » więcej 2020-02-23, godz. 21:00 Pracujący emeryci i renciści muszą powiadomić ZUS o dodatkowych dochodach. Mają czas do 2 marca 16 tysięcy seniorów na Opolszczyźnie dorabia na emeryturze bądź rencie. To prawie 12% wszystkich osób pobierających świadczenia w naszym regionie. Pracujący na… » więcej 2020-02-23, godz. 19:15 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-23, godz. 19:10 Powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w województwie opolskim IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla terenu całego województwa opolskiego. Dzisiaj (23.02) od godz. 16:00 do jutra (24.02) do godz. 06:00… » więcej 2020-02-23, godz. 19:00 Dzielą się miłością do dzieci, którym tworzą dom. Spotkanie rodzin zastępczych z powiatu opolskiego Rodziny zastępcze z powiatu opolskiego spotkały się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wspólne oglądanie spektaklu 'Wielkie mi coś' było okazją do integracji i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »