Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-25, 15:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Głuchołazy: 1024 osoby biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu [DUŻO ZDJĘĆ]

Głuchołazy biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu [fot. ter-film.pl]
Głuchołazy biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu [fot. ter-film.pl]
Na płycie głuchołaskiego stadionu 1024 osoby biły rekord Polski z wpisem do księgi Guinnessa w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu. Liczba ta jest nieprzypadkowa, bo właśnie tylu jest kawalerów tej nagrody.
Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści przeszli w barwnym korowodzie ulicami miasta, by uczcić obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Przypomnijmy, symboliczne słoneczko pół wieku temu stworzyła wówczas 9-letnia głuchołazianka Ewa Chrobak. Jej projekt wybrano spośród 44 tysięcy nadesłanych prac.

- Do tego rysunku podeszłam z marszu. Szybko wykonałam słoneczko, odrysowałam koło od szklanki i dorysowałam nierówne promienie. Zrobiłam to w tajemnicy, bo rodzice nic na ten temat nie wiedzieli. Podałam list listonoszowi. Mimo, że mój list był bez znaczka, to postanowił go doręczyć. Sam nakleił znaczek i wysłał - wspomina Ewa Chrobak, autorka projektu Orderu Uśmiechu.

- Udało się! - mówi Mariusz Migała, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Uroczystych Obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. - Nazwaliśmy to próbą, ale myślę, że wszyscy byliśmy przekonani o tym, że nam się uda. Duże przedsięwzięcie, duże wyzwanie. 1024 uczestników, którzy bili rekord i około 350 osób na trybunach, czyli można powiedzieć, że ponad 1400 osób było świadkiem, bądź bezpośrednio brało udział w biciu tego rekordu - dodaje Migała.

- Fajnie było, trzymałem taki karton, musiałem stać na takiej kropce dużej. Było to łatwe, może trochę dziwne. Milion nas tam było. Udało się nam pobić rekord. Radość jest z nami! - mówiły dzieci.

Na placu przy ulicy Moniuszki do późnego wieczora odbywa się Integracyjny Festiwal Piosenki. W ramach obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu w Głuchołazach przygotowano wiele wydarzeń. W ciągu najbliższych miesięcy odbędą się minimistrzostwa świata w piłce nożnej. W turnieju wezmą udział dzieci i młodzież, powalczą o puchar Kuby Błaszczykowskiego. Podsumowaniem wszystkich wydarzeń ma być bajka dla dzieci opowiadająca o powstaniu odznaczenia, która zostanie wydana specjalnie na tę okoliczność.
Głuchołazy biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu

Wiadomości z regionu

2018-08-18, godz. 07:21 DK nr 11 w Starym Olesnie znów nieprzejezdna po nocnym tragicznym wypadku Około godziny 7.00 na mniej więcej dwie godziny została ponownie zablokowana droga krajowa nr 11 w Starym Oleśnie na odcinku Kluczbork - Olesno. To skutki wcz ... » więcej 2018-08-18, godz. 00:27 Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej w Starym Oleśnie Dwie osoby zginęły w czołowym zderzeniu samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej nr 11 w Starym Oleśnie na odcinku Kluczbork - Lubliniec ... » więcej 2018-08-17, godz. 21:30 Hipertermia, czyli leczenie gorączką nowotworów. Tę metodę stosują w Opolu Leczenie nowotworów poprzez podwyższanie temperatury ciała. Tę dynamicznie rozwijającą się metodę o nazwie hipertermia, jako jedyny ośrodek w regionie stosuje ... » więcej 2018-08-17, godz. 20:30 Mniejszość Niemiecka zapowiada szerokie otwarcie podczas wyborów samorządowych - Podejmujemy pewne kroki otwarcia nie tylko na środowisko Mniejszości Niemieckiej, aby realnie powalczyć o mandaty - powiedział w Loży Radiowej radny Marcin ... » więcej 2018-08-17, godz. 19:30 Kolejne komitety rejestrują się w opolskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego Rejestracja komitetów wyborczych w regionie ruszyła na dobre. Do dziś (17.08) do godziny 16:00 komisarze wyborczy w Opolu zarejestrowali 16 komitetów. Z momen ... » więcej 2018-08-17, godz. 19:30 Opolski politolog o wyborach samorządowych 2018. "One rozpoczynają cykl wyborczy" Do wyborów samorządowych zostały 2 miesiące. Sondaże wskazują znaczną przewagę PiS-u. - Ta partia ma realne szanse na wygraną w 2/3 regionów, ale jest to zale ... » więcej 2018-08-17, godz. 18:30 Czy Skarbimierz powinien połączyć się z Brzegiem w jedną gminę? Samorządowa Loża Radiowa zawita do Skarbimierza-Osiedl ... Połączenie Brzegu i Skarbimierza to temat, który rozpala lokalną społeczność. Z jednej strony słychać głosy, że Brzeg potrzebuje nowych terenów by się rozwija ... » więcej 2018-08-17, godz. 18:00 Rozszczelnienie gazociągu w Opolu. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców Do rozszczelnienia gazociągu doszło przy stacji redukcyjnej w zakładzie ECO przy ul. Harcerskiej w Opolu. » więcej 2018-08-17, godz. 17:15 Opole: na Korfantego już nie pracują, ale ulica wciąż nieprzejezdna Wczoraj (16.08) informowaliśmy o kolejnym przesunięciu terminu otwarcia ulicy Korfantego w Opolu. Miał to być wtorek. Ale jest szansa, że ulica zostanie otwar ... » więcej 2018-08-17, godz. 17:00 Czy rodziny zastępcze mogą wspólpracować z rodzicami biologicznymi? MOPR w Opolu próbuje zachęcić 'Trudny start, lepsza przyszłość' to nazwa projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu. Dotyczy rodzin zastępczych, rodziców biologic ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »