Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-25, 15:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Głuchołazy: 1024 osoby biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu [DUŻO ZDJĘĆ]

Głuchołazy biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu [fot. ter-film.pl]
Głuchołazy biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu [fot. ter-film.pl]
Na płycie głuchołaskiego stadionu 1024 osoby biły rekord Polski z wpisem do księgi Guinnessa w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu. Liczba ta jest nieprzypadkowa, bo właśnie tylu jest kawalerów tej nagrody.
Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści przeszli w barwnym korowodzie ulicami miasta, by uczcić obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Przypomnijmy, symboliczne słoneczko pół wieku temu stworzyła wówczas 9-letnia głuchołazianka Ewa Chrobak. Jej projekt wybrano spośród 44 tysięcy nadesłanych prac.

- Do tego rysunku podeszłam z marszu. Szybko wykonałam słoneczko, odrysowałam koło od szklanki i dorysowałam nierówne promienie. Zrobiłam to w tajemnicy, bo rodzice nic na ten temat nie wiedzieli. Podałam list listonoszowi. Mimo, że mój list był bez znaczka, to postanowił go doręczyć. Sam nakleił znaczek i wysłał - wspomina Ewa Chrobak, autorka projektu Orderu Uśmiechu.

- Udało się! - mówi Mariusz Migała, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Uroczystych Obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. - Nazwaliśmy to próbą, ale myślę, że wszyscy byliśmy przekonani o tym, że nam się uda. Duże przedsięwzięcie, duże wyzwanie. 1024 uczestników, którzy bili rekord i około 350 osób na trybunach, czyli można powiedzieć, że ponad 1400 osób było świadkiem, bądź bezpośrednio brało udział w biciu tego rekordu - dodaje Migała.

- Fajnie było, trzymałem taki karton, musiałem stać na takiej kropce dużej. Było to łatwe, może trochę dziwne. Milion nas tam było. Udało się nam pobić rekord. Radość jest z nami! - mówiły dzieci.

Na placu przy ulicy Moniuszki do późnego wieczora odbywa się Integracyjny Festiwal Piosenki. W ramach obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu w Głuchołazach przygotowano wiele wydarzeń. W ciągu najbliższych miesięcy odbędą się minimistrzostwa świata w piłce nożnej. W turnieju wezmą udział dzieci i młodzież, powalczą o puchar Kuby Błaszczykowskiego. Podsumowaniem wszystkich wydarzeń ma być bajka dla dzieci opowiadająca o powstaniu odznaczenia, która zostanie wydana specjalnie na tę okoliczność.
Głuchołazy biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu

Wiadomości z regionu

2018-12-11, godz. 22:00 Coraz więcej bielików nad opolskim niebem. Rośnie liczba par tych dostojnych drapieżników - Odbudowaliśmy w Polsce i w całej Europie populację bielika i z tego należy się cieszyć - przekonuje Marek Stajszczyk, przyrodnik i ornitolog. To efekt restr ... » więcej 2018-12-11, godz. 21:00 Obniżka pensji Sabiny Nowosielskiej, mimo że radni zgodzili się na... maksymalną stawkę Radni miejscy z Kędzierzyna-Koźla jednogłośnie uchwalili, że prezydent Sabina Nowosielska będzie zarabiała maksymalną możliwą kwotę, czyli 10 940 zł. To jedna ... » więcej 2018-12-11, godz. 20:30 Mimo zmiany burmistrzów przygraniczne miasta będą rozwijać dotychczasowe kontakty Współpraca w zakresie kultury, przedsiębiorczości oraz dzielenie się doświadczeniami związanymi z funkcjonowaniem samorządów lokalnych. W tych obszarach prowa ... » więcej 2018-12-11, godz. 20:00 Poszukiwany kandydat do kierowania ośrodkiem w Zakrzowie W gminnym ośrodku sportu i rekreacji w Zakrzowie znów jest bezkrólewie. Dotychczasowy szef tej jednostki został wójtem Reńskiej Wsi i na razie nie znaleziono ... » więcej 2018-12-11, godz. 19:30 Obcokrajowiec i polska rodzina razem przy wigilijnym stole - można się zgłaszać do "Wigilii bez granic" Chcą polepszać kontakty między Polakami a cudzoziemcami - Instytut Myśli Schumana rozpoczął akcję „Wigilia bez granic”, której celem jest zaaranżowanie spotka ... » więcej 2018-12-11, godz. 19:00 Handel w niedzielę w regionie. PIP odnotowała 27 przypadków złamania prawa 27 przypadków naruszenia prawa w kwestii handlu w niedzielę w naszym regionie odnotowali od marca pracownicy opolskiej Państwowej Inspekcji Pracy. Przeprowadz ... » więcej 2018-12-11, godz. 18:55 Kolizje na obwodnicach Opola i Czarnowąsów. Uwaga na drogach ślisko! Na obwodnicy Opola w kierunku Wrocławia doszło do zderzenia trzech samochodów: ciężarówki, samochodu dostawczego i osobowego. Na miejscu wprowadzono ruch waha ... » więcej 2018-12-11, godz. 17:15 Komunikacyjny chaos na Górze św. Anny. "Niektórzy kierowcy nawet tam utknęli" Kierowcy jadący na Górę św. Anny utknęli w połowie drogi do bazyliki i domu pielgrzyma. Mimo informacji na tablicach objazdowych, że da się tam dojechać, drog ... » więcej 2018-12-11, godz. 17:15 Stwierdzenie zgonu może trwać kilka godzin. W tym czasie policjanci pilnują ciała zamiast patrolować ulice Czy policja jest w stanie strzec bezpieczeństwa, gdy jeden patrol zamiast pełnić normalną służbę, pilnuje ciała zmarłej osoby? O to pytają mieszkańcy Głuchoła ... » więcej 2018-12-11, godz. 17:00 Wypadek na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Na 242 km autostrady w kierunku Katowic, na wysokości Dąbrówki w gminie Prószków doszło do zderzenia 4 samochodów osobowych. Jeden pojazd dachował, jedna osob ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »