Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-25, 15:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Głuchołazy: 1024 osoby biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu [DUŻO ZDJĘĆ]

Głuchołazy biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu [fot. ter-film.pl]
Głuchołazy biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu [fot. ter-film.pl]
Na płycie głuchołaskiego stadionu 1024 osoby biły rekord Polski z wpisem do księgi Guinnessa w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu. Liczba ta jest nieprzypadkowa, bo właśnie tylu jest kawalerów tej nagrody.
Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści przeszli w barwnym korowodzie ulicami miasta, by uczcić obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Przypomnijmy, symboliczne słoneczko pół wieku temu stworzyła wówczas 9-letnia głuchołazianka Ewa Chrobak. Jej projekt wybrano spośród 44 tysięcy nadesłanych prac.

- Do tego rysunku podeszłam z marszu. Szybko wykonałam słoneczko, odrysowałam koło od szklanki i dorysowałam nierówne promienie. Zrobiłam to w tajemnicy, bo rodzice nic na ten temat nie wiedzieli. Podałam list listonoszowi. Mimo, że mój list był bez znaczka, to postanowił go doręczyć. Sam nakleił znaczek i wysłał - wspomina Ewa Chrobak, autorka projektu Orderu Uśmiechu.

- Udało się! - mówi Mariusz Migała, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Uroczystych Obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. - Nazwaliśmy to próbą, ale myślę, że wszyscy byliśmy przekonani o tym, że nam się uda. Duże przedsięwzięcie, duże wyzwanie. 1024 uczestników, którzy bili rekord i około 350 osób na trybunach, czyli można powiedzieć, że ponad 1400 osób było świadkiem, bądź bezpośrednio brało udział w biciu tego rekordu - dodaje Migała.

- Fajnie było, trzymałem taki karton, musiałem stać na takiej kropce dużej. Było to łatwe, może trochę dziwne. Milion nas tam było. Udało się nam pobić rekord. Radość jest z nami! - mówiły dzieci.

Na placu przy ulicy Moniuszki do późnego wieczora odbywa się Integracyjny Festiwal Piosenki. W ramach obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu w Głuchołazach przygotowano wiele wydarzeń. W ciągu najbliższych miesięcy odbędą się minimistrzostwa świata w piłce nożnej. W turnieju wezmą udział dzieci i młodzież, powalczą o puchar Kuby Błaszczykowskiego. Podsumowaniem wszystkich wydarzeń ma być bajka dla dzieci opowiadająca o powstaniu odznaczenia, która zostanie wydana specjalnie na tę okoliczność.
Głuchołazy biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu

Wiadomości z regionu

2018-06-19, godz. 11:52 IX Opolskie Dni Kresowe. Będzie biesiada, promocja książki z wierszami Kresowian, a przede wszystkim okazja do wspomni ... - Kresowian na Opolszczyźnie jest dużo i dobrze im się tu żyje - stwierdziła w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kul ... » więcej 2018-06-19, godz. 10:00 Piechniczek: radość może być także w naszym obozie. Trener-legenda typuje wynik - Sądzę, że wynik 2:0, 2:1 jest absolutnie w zasięgu naszych możliwości - to przewidywania trenera Antoniego Piechniczka przed dzisiejszym meczem Polaków z Se ... » więcej 2018-06-19, godz. 10:00 Opolska policja otwiera swoje drzwi. Będzie można zwiedzić strzelnicę oraz... gabinet komendanta Dzisiaj (19.06) w Komendzie Wojewódzkiej Policji będzie można zwiedzić strzelnicę, a także poznać pracę funkcjonariuszy poszczególnych działów. W programie Dn ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:15 Do końca listopada PKS Strzelce Opolskie będzie miał 13 nowych autobusów 13 nowych autobusów pojawi się w zajezdni PKS Strzelce Opolskie. Dzisiaj (18.06) podpisano umowę na dostarczenie dwóch autokarów międzymiastowych i 11 pojazdó ... » więcej 2018-06-19, godz. 07:00 W Głuchołazach przy miejskim kąpielisku powstanie nowoczesny skatepark Ponad 700 tysięcy złotych będzie kosztował nowy skatepark, którego budowa ma ruszyć za chwilę. W Głuchołazach w parku przy ulicy Skłodowskiej od kilku lat moż ... » więcej 2018-06-18, godz. 22:20 Wypadek w Opolu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-latce Na skrzyżowaniu ulic Jagiellonów i Mieszka Pierwszego zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2018-06-18, godz. 21:00 Poseł Katarzyna Czochara odpowiada na zarzuty Nowoczesnej. Chodzi o opłatę emisyjną - Komentarze opozycji mnie nie szokują, przyzwyczailiśmy się. że każde działanie PiS jest mocno krytykowane - tak Katarzyna Czochara, szefowa PiS w regionie, ... » więcej 2018-06-18, godz. 20:00 Nie będzie sporu sądowego z RIO. Dwie sesje nadzwyczajne w opolskim ratuszu Zalecenia Regionalnej Izby Obrachunkowej przyjęte przez opolskich rajców. Sprawa dotyczy przegłosowania przez radnych przekazania pieniędzy z puli opłat za ze ... » więcej 2018-06-18, godz. 19:00 Opolska WSB stawia na rozwój osobisty. Bezpłatne warsztaty, nie tylko dla studentów „Zbuduj swoją markę osobistą” - to hasło kolejnych bezpłatnych warsztatów realizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. Rozwinąć swoje umiejętności mogą ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:30 Miliony złotych potrzebne na ratowanie opolskiej katedry Ponad podziałami opolscy parlamentarzyści będą próbowali lobbować w celu zdobycia pieniędzy na ratowanie katedry w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »