Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-25, 15:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Głuchołazy: 1024 osoby biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu [DUŻO ZDJĘĆ]

Głuchołazy biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu [fot. ter-film.pl]
Głuchołazy biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu [fot. ter-film.pl]
Na płycie głuchołaskiego stadionu 1024 osoby biły rekord Polski z wpisem do księgi Guinnessa w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu. Liczba ta jest nieprzypadkowa, bo właśnie tylu jest kawalerów tej nagrody.
Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści przeszli w barwnym korowodzie ulicami miasta, by uczcić obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. Przypomnijmy, symboliczne słoneczko pół wieku temu stworzyła wówczas 9-letnia głuchołazianka Ewa Chrobak. Jej projekt wybrano spośród 44 tysięcy nadesłanych prac.

- Do tego rysunku podeszłam z marszu. Szybko wykonałam słoneczko, odrysowałam koło od szklanki i dorysowałam nierówne promienie. Zrobiłam to w tajemnicy, bo rodzice nic na ten temat nie wiedzieli. Podałam list listonoszowi. Mimo, że mój list był bez znaczka, to postanowił go doręczyć. Sam nakleił znaczek i wysłał - wspomina Ewa Chrobak, autorka projektu Orderu Uśmiechu.

- Udało się! - mówi Mariusz Migała, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Uroczystych Obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. - Nazwaliśmy to próbą, ale myślę, że wszyscy byliśmy przekonani o tym, że nam się uda. Duże przedsięwzięcie, duże wyzwanie. 1024 uczestników, którzy bili rekord i około 350 osób na trybunach, czyli można powiedzieć, że ponad 1400 osób było świadkiem, bądź bezpośrednio brało udział w biciu tego rekordu - dodaje Migała.

- Fajnie było, trzymałem taki karton, musiałem stać na takiej kropce dużej. Było to łatwe, może trochę dziwne. Milion nas tam było. Udało się nam pobić rekord. Radość jest z nami! - mówiły dzieci.

Na placu przy ulicy Moniuszki do późnego wieczora odbywa się Integracyjny Festiwal Piosenki. W ramach obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu w Głuchołazach przygotowano wiele wydarzeń. W ciągu najbliższych miesięcy odbędą się minimistrzostwa świata w piłce nożnej. W turnieju wezmą udział dzieci i młodzież, powalczą o puchar Kuby Błaszczykowskiego. Podsumowaniem wszystkich wydarzeń ma być bajka dla dzieci opowiadająca o powstaniu odznaczenia, która zostanie wydana specjalnie na tę okoliczność.
Głuchołazy biły rekord Polski w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu

Wiadomości z regionu

2018-10-15, godz. 21:00 Kapsuła czasu trafiła na wieżę brzeskiego ratusza Lokalna gazeta, mapy i grafiki - to tylko niektóre przedmioty, które trafiły na wieżę renesansowego zabytku. W południe na brzeskim ratuszu umieszczono kapsuł ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:30 Opolska ginekologia wysłała sprzęt medyczny na Madagaskar Opolskie Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii przekazało sprzęt medyczny na Madagaskar. Inkubatory, wózki do transportu niemowląt, czy pompy infuzy ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:30 Aktywizują zawodowo. Ruszył Tydzień Kariery w Opolu - W Polsce mamy około pół miliona osób z niepełnosprawnościami, które można zaktywizować zawodowo - uważa Przemysław Żydok, prezes Fundacji Aktywizacja. Na te ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:00 Kandydaci do rady miasta Opola z KWW Marcina Gambca mają pomysły na służbę zdrowia Lepszy dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, większa ochrona seniorów i edukacja zdrowotna. To postulaty przedstawicieli KWW Marcina Gambca. » więcej 2018-10-15, godz. 18:34 Schetyna i Lubnauer chwalą Kamińską, Wiśniewskiemu zarzucają, że należy do "nieformalnej sieci powiązań". Jest odpowie ... Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer w wyborach na prezydenta Opola wspierają Barbarę Kamińską. Obecnemu włodarzowi Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu zarzuca ... » więcej 2018-10-15, godz. 18:19 Kornel Morawiecki, lider partii Wolni i Solidarni przyjechał do Opola Kornel Morawiecki, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL i lider partii Wolni i Solidarni spotkał się z leśnikami w Opolu. Wśród najważniejszych ... » więcej 2018-10-15, godz. 18:10 Bezpłatna komunikacja miejska pozwoli odkorkować miasto. Kandydat na burmistrza Brzegu ma pomysł na udrożnienie miejsk ... Grzegorz Chrzanowski z komitetu wyborczego „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił możliwości odkorkowania mia ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:47 Ruszyła likwidacja oddziału wewnętrznego SP ZOZ w Głuchołazach. "Będziemy czynić starania, żeby oddział znów funkcjono ... Oddział wewnętrzny SPZOZ w Głuchołazach znajduje się w trakcie procedury likwidacyjnej - informuje opolski oddział NFZ. Mimo kilkumiesięcznych starań, dyrekcj ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:30 Mateusz Morawiecki bohaterem 3. edycji akcji bilboardowej PO i Nowoczesnej. Szef kancelarii premiera odpowiada - to br ... Platforma Obywatelska i Nowoczesna uruchomiły trzecią edycję 'Konwoju wstydu'. Tym razem na mobilnym bilbordzie zaprezentowano zdjęcie premiera Mateusza Moraw ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:20 35-letni sprawca pożaru kamienicy socjalnej w Prudniku skazany na 25 lat. W ogniu zginęły 2 kobiety Wyrok 25 lat więzienia usłyszał przed Sądem Okręgowym 35-letni Sebastian K. Mężczyzna został skazany za spalenie dwóch kobiet w Prudniku. Prokurator żądał dla ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »