Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-05-09, 16:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Barbara Fender uhonorowana w głuchołaskiej alei Orderu Uśmiechu [ZDJĘCIA]

Barbara Fender uhonorowana w głuchołaskiej alei Orderu Uśmiechu[fot. Wiktoria Palarczyk]
Barbara Fender uhonorowana w głuchołaskiej alei Orderu Uśmiechu[fot. Wiktoria Palarczyk]
Kolejna pamiątkowa tabliczka pojawiła się na głuchołaskiej alei Orderu Uśmiechu. Narysowane na niej słoneczko tym razem należy do Barbary Fender, która od blisko 30 lat jako bibliotekarka w szkole podstawowej w Jawiszowicach zachęca dzieci do czytania i prowadzi z nimi zajęcia o charakterze terapeutycznym.
- To jest ogromna radość, że jestem w gronie tak wielkich osób, które także zostały uhonorowane na tej alei. Jest to dla mnie niesamowite przeżycie. Nie czuję się celebrytką, ani żadną gwiazdą. Jestem taką szarą myszką, w takiej roli najlepiej się czuję, takiej służebnej. Jestem po prostu dumna - mówi Barbara Fender, kawaler Orderu Uśmiechu.

- Zawsze gdy jest mowa o Orderze Uśmiechu to czuję dumę, że mam w tym swój udział. Jest mi bardzo miło, zwłaszcza, że kawalerowie są tak zaangażowani w działaność na rzecz dzieci, że starczyło by to chyba ma setkę osób - zaznacza Ewa Chrobak-Szota, autorka projektu Orderu Uśmiechu.

- Bardzo podoba mi to słoneczko, bo można nim machać. Ona się do nas uśmiecha - dodają dzieci.

W alei kawalerów Orderu Uśmiechu można znaleźć już osiem pamiątkowych tabliczek. Powstała ona w mieście nieprzypadkowo, ponieważ właśnie w Głuchołazach dokładnie 50 lat temu kilkuletnia Ewa Chrobak - Szota stworzyła rysunek, który dziś jest symbolem międzynarodowego odznaczenia nadawanego przez dzieci. Dodajmy że z okazji obchodów 50-lecia ustanowienia Orderu Uśmiechu w mieście zaplanowano wiele wydarzeń zarówno kulturalnych, jak i sportowych.
Barbara Fender uhonorowana w głuchołaskiej alei Orderu Uśmiechu

Kultura i rozrywka

2019-12-12, godz. 08:00 Połączone chóry wykonają dzieła Moniuszki w Filharmonii Opolskiej 'Koncert połączonych chórów' zabrzmi w czwartkowy (12.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. Na scenie, obok orkiestry i chóru filharmonii pod dyrekcją Przemysława… » więcej 2019-12-12, godz. 06:45 Chór MEDICANTO muzycznie wprowadził słuchaczy w świąteczny nastrój [ZDJĘCIA] Muzyczne wprowadzenie w przedświąteczny klimat zaproponował mieszkańcom Opola chór MEDICANTO. Zespół pod dyrekcją Elżbiety Willim wystąpił w środowy (11.12) wieczór… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Kotyś Device powrócił do Studia M im. SBB Radia Opole, by zagrać koncert z okazji 10-lecia zespołu [FILM, ZDJĘCIA] Podczas muzycznego spotkania zgromadzona w naszej rozgłośni publiczność mogła wysłuchać utworów czerpiących z wielokulturowości Śląska, nawiązujących do znanych… » więcej 2019-12-11, godz. 17:00 Z cyklu "Spotkania Muzealne" o pracach konserwatorskich na cmentarzu w Łambinowicach Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza na wydarzenie z cyklu: 'Spotkania Muzealne'. O zabiegach konserwacyjnych na Starym Cmentarzu Jenieckim opowie Mariusz… » więcej 2019-12-11, godz. 15:30 Młodzież z Opola zorganizowała koncert charytatywny. Pieniądze sfinansują turnus rehabilitacyjny dla Adriana Młodzież znów zmobilizowała się w słusznym celu. Za nami XIV Koncert Charytatywny 'Otwarte Serce' w Opolu. Wystąpiła orkiestra, zespoły, soliści oraz mażoretki… » więcej 2019-12-11, godz. 14:00 Pop Marlej po raz kolejny rozgrzeje publiczność w Studiu M im.SBB Radia Opole Ostatni raz w naszej rozgłośni gościli ponad dwa lata temu. Czwartkowy koncert (12.10) będzie wyjątkowy, bo uczci 10-lecie powstania zespołu. Pop Marlej tworzą… » więcej 2019-12-11, godz. 13:00 Zabytki WBP po konserwacji można oglądać na wystawie 'Zbiory zabytkowe po konserwacji' - taką wystawę otwarto w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. To pokłosie trwającej 2 lata konserwacji ponad 150 obiektów… » więcej 2019-12-11, godz. 10:00 Licytacja prac studentów Wydziału Sztuki ma wspomóc schronisko dla zwierząt 'Charytatywny kiermasz sztuki' zorganizował Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu. W pałacyku przy ul… » więcej 2019-12-11, godz. 08:00 Pejzaże przedstawiające cztery pory roku pojawiły się w Galerii Zamostek „Paleta barw”- to tytuł najnowszej wystawy, która prezentowana jest Galerii MBP Zamostek w Opolu. Helga Maria Radochońska przygotowała blisko 30 pejzaży, a ich… » więcej 2019-12-10, godz. 21:00 Kotyś Device to kolejny zespół, który wystąpi w Studiu M im. SBB Radia Opole Kotyś Device tym samym otworzy jubileusz 10-lecia istnienia grupy. Tworzone przez nich utwory czerpią z wielokulturowości Śląska, które nawiązują do znanych lokalnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »