Radio Opole » Grupa Azoty ZAK S.A. » Aktualności » Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów
2020-10-12, 15:53 Autor: Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A., artykuł sponsorowany

Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów

Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów (materiały Grupa Azoty ZAK S.A)
Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów (materiały Grupa Azoty ZAK S.A)
Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów (materiały Grupa Azoty ZAK S.A)
Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów (materiały Grupa Azoty ZAK S.A)
Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów (materiały Grupa Azoty ZAK S.A)
Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów (materiały Grupa Azoty ZAK S.A)
Grupa Azoty ZAK S.A. jako jedno z najważniejszych przedsiębiorstw w regionie rozumie potrzebę wpierania lokalnej społeczności. Działalność Spółki to nie tylko aktywne wspieranie projektów społecznych, ekologicznych i biznesowych, ale także edukacji, która jest filarem przyszłości kolejnych pokoleń.

Kędzierzyńsko-kozielska spółka do tematu wpierania edukacji młodzieży podchodzi bardzo kompleksowo. Oznacza to współpracę nie tylko ze szkołami, które prowadzą w ramach swojej działalności klasy chemiczne, ale też inne kierunki, stanowiące ważne gałęzie gospodarki w stosunku do naszej branży. Dzięki takiemu spójnemu podejściu Grupa Azoty ZAK S.A. jest postrzegana jako mecenas ambitnej młodzieży, która otrzymuje wparcie przydatne w późniejszym życiu zawodowym. Patronatem Spółki objęte są trzy szkoły o różnych profilach dydaktycznych.

Zespół Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu im. Mikołaja Reja to placówka z bardzo bogatą historią kształcenia w dziedzinie chemii, sięgającą końcówki lat 40. Grupa Azoty ZAK S.A. objęła patronatem klasę o kierunku technik technologii chemicznej. Pod okiem profesjonalnej kadry naukowej młodzież w ramach programu uczy się m.in. obsługi i oceny stanu technicznego aparatów i urządzeń w zakładach przemysłu chemicznego, prowadzenia procesów we wszystkich fazach produkcji, realizacji projektów technologicznych oraz prowadzenia dokumentacji pracy. Zespół Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu to placówka, z którą zakłady współpracują najdłużej. Oba podmioty łączy wieloletnia historia wspólnej pracy na rzecz rozwoju branży chemicznej w Polsce.

Szkołą o zdecydowanie innym profilu, chociaż mogącą pochwalić się nie mniej ambitną młodzieżą, jest Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte. Placówka prawie od początku swojego istnienia kształci uczniów na wielu ciekawych kierunkach związanych z żeglugą śródlądową, ale też np. mechaniką samochodową. Grupa Azoty ZAK S.A. objęła patronatem klasę technik żeglugi śródlądowej. Absolwenci zdobywają wiedzę na temat tego, jak planować i prowadzić żeglugę po śródlądowych drogach wodnych i morskich wodach wewnętrznych czy w jaki sposób obsługiwać siłownie statków, urządzenia pomocnicze i mechanizmy pokładowe.

Placówką, która od niedawna działa pod patronatem Spółki jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach. Jest to szkoła oferująca poszerzanie wiedzy w zawodach rolniczych bądź z rolnictwem powiązanych. To jedna z 54 placówek w Polsce prowadzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wsparcie to jest elementem budowania dobrych relacji z branżą rolną, dla której od lat Grupa Azoty ZAK S.A. jest partnerem strategicznym, produkując najwyższej jakości nawozy, cenione przez producentów żywności. Kędzierzyńsko-kozielska spółka wspiera młodzież z klas o profilach rolniczych.

Najzdolniejsi uczniowie ze szkół objętych patronatem mogą liczyć na stypendia ufundowane przez Grupę Azoty ZAK S.A. W programie stypendialnym brane pod uwagę są nie tylko oceny, ale również osiągnięcia dodatkowe, takie jak np. udział w olimpiadach i konkursach szkolnych oraz pozaszkolnych.

Początek tego roku był szczególnie trudny nie tylko dla gospodarki, ale również dla edukacji. Należy pamiętać, że miniony semestr szkolny to głównie praca zdalna. Należy mieć tylko nadzieję, że nowy rozpoczęty rok szkolny będzie bardziej łaskawy i ostatecznie młodzież szkolna będzie mogła kształcić się w tradycyjny sposób – w murach szkolnych. Dlatego tak duże znaczenie mają wyniki osiągane przez uczniów w trudnej, pandemicznej sytuacji. Tegorocznymi laureatami programu stypendialnego zostali:

  • W Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu:Zuzanna Boszcz, Patrycja Gleń, Kamil Komander, Michael Musioł, Magdalena Giryn, Wiktoria Janysek, Anna Niederfeld, Michał Rabiej, Dawid Sobczak, Michał Stroka, Karolina Cieśla, Wiktoria Cal, Kacper Gall, Tomasz Niederfeld, Melania Tomeczek, Aleksandra Trałka oraz Piotr Wanat.

  • W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu:Karolina Krasoń, Wiktoria Malinowska, Tomasz Starościak, Tomasz Kusiak, Sonia Laska, Bartłomiej Błauciak.

  • W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach:Zygmunt Kusze, Jakub Krybus, Izabela Mincer oraz Jakub Zaczyk.


Inną formą wsparcia, jaką zakłady oferują uczniom ze szkół patronackich, jest możliwość odbycia praktyk. Z powodu pandemii COVID-19 zostały one jednak mocno ograniczone i w obecnej chwili realizują je jedynie uczniowie z klas chemicznych Zespołu Szkół Nr 3. Możliwość ta daje ogromne doświadczenie i pozwala w praktyce sprawdzić wiedzę zdobytą podczas nauki szkolnej. Jednocześnie zachęca młodych chemików do podjęcia w przyszłości pracy w Spółce oraz osiedlenia się na stałe w Kędzierzynie-Koźlu.


Zobacz także

2021-09-21, godz. 13:48 Segment Oxoplast™ Grupy Azoty wprowadza nowe produkty i modernizuje portfolio plastyfikatorów specjalistycznych Wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupa Azoty spółka Grupa Azoty ZAK S.A. wprowadza zmiany w obszarze jednego z kluczowych segmentów biznesowych. Portfolio… » więcej 2021-09-13, godz. 10:57 Grupa Azoty ZAK z ponad 45-procentowym wzrostem przychodów. Skonsolidowane wyniki finansowe za II kwartał 2021 r. Grupa Azoty ZAK odnotowała w II kwartale 2021 r. przychody ze sprzedaży na poziomie 541 mln zł (wzrost o 171 mln zł w stosunku do analogicznego okresu w 2020… » więcej 2021-07-07, godz. 08:34 Konferencja prasowa z udziałem Głównego Sponsora i Właściciela Klubu wraz z oficjalną prezentacją nowego trenera… Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odsłania karty. 6 lipca podczas konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Grupy Azoty ZAK S.A. w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-06-30, godz. 11:03 Konkurs dla dzieci „Wakacje z Zaksanem” Grupa Azoty ZAK S.A. serdecznie zaprasza dzieci w wieku 4-12 lat do udziału w konkursie „Wakacje z Zaksanem”. Aby wziąć udział, należy wykonać pracę… » więcej 2021-06-18, godz. 14:39 Nowy Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Podczas posiedzenia w dniu 18 czerwca 2021 r. Rada Nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. dokonała zmiany w składzie Zarządu Spółki… » więcej 2021-06-16, godz. 10:04 15 czerwca 2021 roku odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn… Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, które odbyło się 15 czerwca 2021 roku zostały podjęte uchwały zatwierdzające sprawozdanie finansowe Spółki za… » więcej 2021-05-20, godz. 12:37 Na Opolszczyźnie powstanie pierwszy lądowy terminal kontenerowy. List intencyjny Grupy Azoty ZAK i Ost-West Logistic… W środę, 19 maja 2021 r. przedstawiciele Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. i Ost-West Logistic Poland podpisali list intencyjny w sprawie współpracy… » więcej 2021-04-19, godz. 15:06 Solidne wyniki finansowe Grupy Azoty ZAK S.A. pomimo pandemii Grupa Azoty ZAK S.A. odnotowała w 2020 roku zysk netto w wysokości 118 mln zł (spadek o 6,3% w stosunku do 2019 r.) przy przychodach ze sprzedaży na poziomie… » więcej 2021-04-01, godz. 13:06 Grupa Azoty ZAK S.A. przedłuża patronat nad Akademią Piłkarską Chemik Kędzierzyn-Koźle 30 marca 2021 roku podpisano kolejną roczną umowę z Towarzystwem Sportowym Chemik, obejmując patronatem młodych pasjonatów piłki nożnej w ramach działania… » więcej 2021-04-01, godz. 10:02 Życzenia wielkanocne od Grypy Azoty » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »