2021-04-28, 23:40 Autor: PAP

Ekstraklasa koszykarzy - Zastal - Stal 89:75 (opinie)

Po pierwszym meczu finałowym ekstraklasy koszykarzy Enea Zastal BC Zielona Góra - Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (89:75) powiedzieli:

Żan Tabak (trener Enei Zastalu BC): "Nie potrafię znaleźć wytłumaczenia, dlaczego w ćwierćfinałach, półfinałach i teraz w finale wszystkie pierwsze mecze zaczynamy tak słabo, bez energii. Życzyłbym sobie, żebyśmy grali na takiej samej intensywności, jak podczas treningu. I mam taką nadzieję, że moi zawodnicy w kolejnych meczach pokażą tę energię i zaangażowanie od pierwszej minuty. W przerwie poszedłem do szatni i powiedziałem kilka mocnych słów. Kiedy ochłonąłem, wróciłem na boisko i starałem się zmotywować zawodników i przekazać parę konstruktywnych uwag. Nie mogę mieć więcej optymizmu przed kolejnym spotkaniami, bo dziś pokazaliśmy dwie twarze. I tak naprawdę nie wiem, którą z nich, pokażemy jutro".

Igor Milicic (trener Arged BM Slam Stali): "Myślę, że zawodnicy po jednym dniu przygotowań dali z siebie wszystko, ale też wiem, że stać nas na więcej. Jest parę rzeczy, które możemy poprawić, ale są też rzeczy, ma które nie mamy już wpływu. Musimy jeszcze raz obejrzeć razem z zespołem ten mecz i wrócić mocniejsi jutro. W drugiej połowie nie zastawialiśmy tak, jak powinniśmy, zawodnicy Zastalu nas przepychali. Rywale zbierali w ataku, a my popełnialiśmy straty, za dużo ich robiliśmy, nawet bez nacisku rywala. Trzeba się zastanowić, po co tu jesteśmy i jak nasza gra powinna wyglądać. Sił nam chyba nie zabrakło, nikt nie prosił o zmianę, ale trzeba się wznieść się na wyżyny swoich umiejętności".

Rolands Freimanis (zawodnik Enei Zastalu BC): "Cieszę się wygrywamy ten niezwykle ważny mecz. Ale zaczęliśmy bardzo źle w defensywie, pod względem fizycznym, nie tak jak sobie zakładaliśmy. Podporządkowaliśmy się pod styl Stali, a to nam nie pasowało. W drugiej połowie podnieśliśmy naszą jakość. Cieszę się, że aż sześciu zawodników zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową. W finale tak właśnie to powinno wyglądać. Jutro jest nowy dzień i nowy mecz. Stal to bardzo dobry zespół i będzie dobrze przygotowana. A my musimy skupić się przede wszystkim na sobie".

Jakub Garbacz (zawodnik Arged BM Slam Stali): "W pierwszej połowie realizowaliśmy nasze założenia, nie pozwalaliśmy rywalom na zbiórkę w ataku. W drugiej połowie tego zabrakło. Zielonogórzanie zebrali w sumie 12 piłek i trochę skakali nam po głowach. Nie zrobiliśmy naszej roboty, dlatego wynik jest taki, jaki jest".(PAP)

lic/ pp/

2024-08-02, godz. 20:10 Ekstraklasa piłkarska - Zagłębie - Puszcza 1:0 (opis1) KGHM Zagłębie Lubin - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 Igor Orlikowski (53-głową). Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun… » więcej 2024-08-02, godz. 20:10 Paryż/lekkoatletyka - Wielgosz wystąpi w repasażach biegu na 800 m Anna Wielgosz w sobotę wystąpi w repasażach biegu na 800 m podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. W piątek polska lekkoatletka czasem 2.02,54 zajęła ósme… » więcej 2024-08-02, godz. 20:10 1. liga piłkarska - GKS - Warta 1:1 GKS Tychy - Warta Poznań 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 Wiktor Żytek (39), 1:1 Maciej Firlej (90-głową). Żółta kartka - GKS Tychy: Dominik Połap, Jakub Budnicki… » więcej 2024-08-02, godz. 20:10 Ekstraliga żużlowa - Motor - Unia 55:35 (wynik) Orlen Oil Motor Lublin - Fogo Unia Leszno 55:35. Punkt bonusowy dla Motoru, który pierwszy mecz wygrał 50:40. Punkty: Orlen Oil Motor Lublin: Bartosz Zmarzlik… » więcej 2024-08-02, godz. 20:00 MKiŚ: wzrasta liczebność „złotej algi” w Kanale Gliwickim W ostatnich dniach notowany jest wzrost liczebności „złotej algi” w Kanale Gliwickim - poinformowało w piątek Ministerstwo Klimatu i Środowiska. W punkcie… » więcej 2024-08-02, godz. 20:00 Austria/ Pracownicy Czerwonego Krzyża podejrzani o gwałt na nastolatce Dwóch pracowników austriackiego Czerwonego Krzyża zostało zatrzymanych pod zarzutem gwałtu na 19-letniej koleżance. Mężczyźni wyszli już z aresztu, obaj… » więcej 2024-08-02, godz. 20:00 PiS: zatrzymanie Rubcowa mogło być argumentem na rzecz uwolnienia Poczobuta W Polsce został zatrzymany ważny rosyjski agent Paweł Rubcow; mogliśmy wykorzystać to w rozmowach międzynarodowych jako argumenty na rzecz uwolnienia Andrzeja… » więcej 2024-08-02, godz. 20:00 Ekstraklasa piłkarska – Zagłębie – Puszcza 1:0 (wynik) KGHM Zagłębie Lubin - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0) Bramka: 1:0 Igor Orlikowski (53-głową). Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun… » więcej 2024-08-02, godz. 19:50 Paryż/lekkoatletyka - polska sztafeta mieszana 4x400 m w finale, rekord świata Amerykanów Maksymilian Szwed, Marika Popowicz-Drapała, Karol Zalewski i Justyna Święty-Ersetic awansowali do finału sztafety mieszanej 4x400 m igrzysk olimpijskich w… » więcej 2024-08-02, godz. 19:50 Paryż/łucznictwo - turniej drużyn mieszanych (wyniki) Wyniki turnieju drużyn mieszanych w łucznictwie:półfinałyLim Sihyeon, Kim Woojin (Korea Płd.) - Ankita Bhakat, Dhiraj Bommadevara (Indie) 6-2 Michelle Kroppen… » więcej