Radio Opole » Aktualności historyczne » Aktualności historyczne » Zakończenie wakacji w Muzeum Śląska Opolskiego
2023-08-25, 16:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zakończenie wakacji w Muzeum Śląska Opolskiego

Zakończenie wakacji w Muzeum Śląska Opolskiego. Warsztaty, zajęcia terenowe i bezpłatne zwiedzanie [fot. materiały MŚO]
Zakończenie wakacji w Muzeum Śląska Opolskiego. Warsztaty, zajęcia terenowe i bezpłatne zwiedzanie [fot. materiały MŚO]
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza w sobote (26.08) do swojego głównego gmachu przy „Kościele na Górce” na bezpłatne zwiedzanie i zajęcia dla najmłodszych. Tego dnia będzie można także odwiedzić muzealny taras, który na co dzień jest zamknięty dla zwiedzających. Będzie to także ostatni dzień, w którym można zobaczyć wystawę "Zapis ukryty. 50-lecie pracy twórczej Stanisława Białogłowicza".
Oprócz bezpłatnego zwiedzania czekają do wyboru warsztaty: malarskie, archeologiczne i spacer terenowy w poszukiwaniu zwierząt. Pozostały ostatni wolne miejsca, a szczegóły jak się zapisać można znaleźć na stronie internetowej muzeum.

WIĘCEJ:

Podczas zajęć terenowych będzie można poznawać i obserwować różnorodne zwierzęta występujące w ścisłym centrum Opola. Będzie można poznać ich zachowanie, dowiadując się, jak przystosowują się do miejskiego otoczenia.

Bezpłatne warsztaty archeologiczne dla dzieci „Od wykopu do gabloty” przybliżą z kolei dzieciom tajniki pracy archeologa i pokażą całą drogę, jaką przebywa zabytek od momentu jego odkrycia aż po umieszczenie go na wystawie. Uczestnicy zajęć będą mieli nie tylko możliwość odkopania replik zabytków, ale także wypełnienia karty zabytku wraz z rysunkiem. Na zakończenie spotkania powstanie mała gablotka z odkrytymi znaleziskami! Udział w zajęciach jest bezpłatny, zapisy na stronie muzeum. Kolejna propozycja czekająca na dzieci to plener malarski na wielkim, muzealnym tarasie z panoramą na opolski ratusz. Liczba uczestników ograniczona, zapisy prowadzi muzealna kasa.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń organizowanych przez Muzeum Śląska Opolskiego.

Zobacz także

2024-07-09, godz. 09:00 107 lat temu doszło do tzw. kryzysu przysięgowego 107 lat temu - 9 lipca 1917 roku - na wezwanie Józefa Piłsudskiego żołnierze I i III Brygady Legionów Polskich odmówili złożenia przysięgi na wierne braterstwo… » więcej 2024-07-09, godz. 01:00 Kalendarium historyczne 9 lipca » więcej 2024-07-08, godz. 15:00 44 lata temu wybuchł strajk w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku 44 lata temu, 8 lipca 1980 roku, wybuchł strajk w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku. Bezpośrednią przyczyną protestu była wprowadzona od 1 lipca… » więcej 2024-07-08, godz. 13:00 W Wilnie oddano hołd bohaterom operacji "Ostra Brama" W stolicy Litwy - Wilnie, oddano hołd bohaterom operacji "Ostra Brama". Uroczystość się odbyła na Cmentarzu na Rossie, w 80. rocznicę rozpoczęcia walki… » więcej 2024-07-08, godz. 11:31 Pistolety Napoleona sprzedane za ponad półtora miliona euro Dwa pistolety Napoleona Bonaparte zostały sprzedane na aukcji za prawie milion siedemset tysięcy euro. Licytacja odbyła się w Fontainebleau pod Paryżem. Nie… » więcej 2024-07-08, godz. 09:00 Zmarł ppłk Antoni Zienkiewicz, żołnierz ZWZ-AK, więzień polityczny okresu stalinowskiego W wieku 101 lat zmarł podpułkownik Antoni Zienkiewicz, żołnierz ZWZ-AK, więzień polityczny okresu stalinowskiego oraz działacz opozycji antykomunistycznej… » więcej 2024-07-08, godz. 07:00 Kalendarium historyczne 8 lipca » więcej 2024-07-05, godz. 12:03 Śląskie/ Grób powstańca Franciszka Poloczka oznaczony znakiem pamięci „Tobie Polsko” Grób powstańca śląskiego Franciszka Poloczka na cmentarzu przy ul. Francuskiej został w piątek oznaczony znakiem pamięci „Tobie Polsko”. W uroczystości… » więcej 2024-07-05, godz. 10:07 Kanada/ Ukazał się pierwszy raport o cmentarzach przy szkołach przymusowych dla Indian Nieinformowanie rodzin o zgonach dzieci w przymusowych szkołach dla Indian, szkolne cmentarze, oszczędzanie na pogrzebach udokumentowano we wstępnym raporcie… » więcej 2024-07-05, godz. 11:49 Warszawa/ Wystawa “Do Potomnego” upamiętni twórców pokolenia wojennego Fotografie, rękopisy, dokumenty przywołujące postacie twórców pokolenia wojennego m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego i Krystyny Krahelskiej… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »