Radio Opole » Aktualności historyczne » Aktualności historyczne » Muzeum Historii Polski organizuje spacery i warsztaty…
2024-04-08, 09:00 Autor: IAR/PR24&wczesn./d kjan/ w pmal

Muzeum Historii Polski organizuje spacery i warsztaty wokalne

Gmach Muzeum Historii Polski. [Fot. żródło: MZHP]
Gmach Muzeum Historii Polski. [Fot. żródło: MZHP]
Wykłady, koncerty, spektakle i spacery - to oferta Muzeum Historii Polski na kwiecień. Kierownik działu edukacji tej instytucji Gabriela Sierocińska-Dec powiedziała w Polskim Radiu 24, że oferta jest szeroka i skierowana do wszystkich grup wiekowych.
"Muzeum ma uruchomioną stałą ofertę edukacyjną. To tematy i lekcje dla wszystkich poziomów, począwszy od przedszkoli aż do szkół ponadpodstawowych. Tematy są dostępne na naszej stronie. W kwietniu ruszamy także z nową propozycją edukacyjną: spacer po Cytadeli z przewodnikiem. Mamy sporo projektów dla seniorów, bo odbędzie się kolejne spotkanie z historią śpiewaną, podczas którego poznamy najważniejsze pieśni związane z historią Polski, ale będą to przede wszystkim warsztaty wokalne" - mówiła Gabriela Sierocińska-Dec.

Atrakcje czekają także na najmłodszych. "W niedzielę mamy specjalne warsztaty historyczne dla najmłodszych. które nazywamy "Niedziele z historią". Najmłodszych zapraszamy również raz w miesiącu na pokazy bajek, to są "Historanki" i dzieci wraz z rodzicami mogą oglądać staropolskie kreskówki" - tłumaczyła kierownik działu edukacji Muzeum Historii Polski.

Bogatą ofertę Muzeum Historii Polski przygotowało na przyszły weekend. W piątek dostępny będzie specjalny pokaz wystawienniczy "Zaginione w Potopie. Królewski Pałac Villa Regia", opowiadający o barokowej rezydencji Władysława IV zniszczonej przez Szwedów w czasie Potopu w XVII wieku, a w sobotę i niedzielę dla fanów planszówek zorganizowany zostanie konwent gier historycznych "Zagrajmy w Historię". Także w niedzielę odbędzie się uroczysty koncert muzyki symfonicznej "BEETHOVEN | FRANCK" w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. A w kolejne dwa weekendy MHP będzie przestrzenią dla miłośników teatru.

Muzeum Historii Polski mieści się na warszawskiej Cytadeli.

Zobacz także

2024-07-01, godz. 10:33 Muzeum Auschwitz przygotowuje się do remontu dwóch bloków wystawy głównej Przetarg na wykonanie projektów remontu i konserwacji poobozowych bloków o numerach 6 i 7 oraz elementów przestrzeni części nowej wystawy głównej, która… » więcej 2024-07-01, godz. 08:24 30 lat temu zmarła Helena Grossówna - gwiazda przedwojennego kina polskiego. To z nią Bodo umawiał się na dziewiątą, i jej - wspólnie z Dymszą - śpiewał „Ach, śpij kochanie”; a Żabczyński zapewniał ją „już nie zapomnisz… » więcej 2024-07-01, godz. 07:00 Kalendarium historyczne 1 lipca » więcej 2024-06-28, godz. 12:14 Romowie upamiętnią swoich przodków zgładzonych przez Niemców Obchody Europejskiego Dnia Pamięci o Holokauście Romów i Sinti odbędą się w dniach od 31 lipca do 2 sierpnia w Krakowie i Oświęcimiu. Wydarzenie upamiętnia… » więcej 2024-06-28, godz. 11:17 Muzeum Auschwitz: 3 tys. butów dzieci po konserwacji wróciło na ekspozycję Ponad 3 tys. bucików dziecięcych ofiar - z 8 tys. znajdujących się w zbiorach Muzeum Auschwitz – wróciło po konserwacji na ekspozycję w miejscu pamięci… » więcej 2024-06-28, godz. 10:04 110 lat temu w Sarajewie zginął Franciszek Ferdynand. Zamach przesądził o wybuchu I wojny światowej 28 czerwca 1914 r. w Sarajewie serbski zamachowiec zastrzelił następcę tronu austro-węgierskiego, Franciszka Ferdynanda Habsburga i jego żonę Zofię. To… » więcej 2024-06-28, godz. 09:42 68 lat temu rozpoczął się Poznański Czerwiec – bunt przeciw reżimowi komunistycznemu 28 czerwca 1956 r. w Poznaniu wybuchły masowe protesty społeczne. Do ich stłumienia władze użyły wojska. W konsekwencji śmierć poniosło co najmniej 79… » więcej 2024-06-28, godz. 07:00 Kalendarium historyczne 28 czerwca Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956 » więcej 2024-06-27, godz. 12:18 Muzeum Auschwitz wyremontuje dach i sufity w budynku tzw. sauny Muzeum Auschwitz podało, że zamierza poddać remontowi dach, sufity i kominy w historycznym budynku tak zwanej centralnej łaźni nazywanej sauną. Znajduje… » więcej 2024-06-27, godz. 11:50 Podczas rytuałów Majowie używali naparu z tytoniu Członkowie społeczności Majów spożywali tytoń w trakcie rytuałów na długo przed przybyciem europejskich kolonizatorów. Rośliny tej używano w formie… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »