Radio Opole » Dobrze być w formie
2023-12-06, 07:30 Autor: IAR/dziennikzachodni.pl & pzg.pl/d jl/w dwi/

W katowickim Spodku ćwiczyło prawie 1200 młodych gimnastyków z całej Polski

gimnastyka, zdjęcie poglądowe. [fot. elements.envato.com]
gimnastyka, zdjęcie poglądowe. [fot. elements.envato.com]
W katowickim Spodku spotkało się prawie 1200 młodych gimnastyczek i gimnastyków trenujących gimnastykę artystyczną, sportową, akrobatykę, a także skoki na trampolinie i ścieżce. Zmierzyli się w sportowej rywalizacji. Najlepsi zaprezentowali się w pokazach.
Gazeta regionalna „Dziennik Zachodni” podkreśla, że akcja „Gimnastyka dla Wszystkich” przyciągnęła zawodników z sekcji szkolnych i klubów z całej Polski. Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego, który zorganizował wydarzenie, mistrz olimpijski w gimnastyce sportowej Leszek Blanik powiedział, że akcja miała na celu pokazanie piękna i bogatego spektrum sportów gimnastycznych, a także zachęcenie do ich uprawiania.

Sandra Żurek z Uczniowskiego Klubu Sportowego Korona Olkusz, która kilkanaście dni temu zajęła siódme miejsce w skokach na ścieżce i skokach na trampolinie juniorów na Mistrzostwach Świata w Birmingham w Wielkiej Brytanii, podkreśliła, że uprawianie gimnastyki daje nie tylko sprawność fizyczną, ale także relaks - jak określiła - wolność ducha. Wyjaśniła, że podczas ćwiczeń nagromadzone negatywne emocje rozładowują się. „Skoki na ścieżce naprawdę dają niesamowite szczęście. Jest to coś, co kocham robić na co dzień” - powiedziała Sandra Żurek.

Akcja „Gimnastyka dla Wszystkich” odbyła się po raz drugi.

Dobrze być w formie

2024-02-26, godz. 07:30 Insulina w pigułce gotowa do badań klinicznych Naukowcy opracowali chronioną przez nanocząstki insulinę, którą można będzie podawać doustnie - nawet w czekoladzie - i w przyszłym roku chcą rozpocząć… » więcej 2024-02-23, godz. 07:30 Ludzie mogą mieć w sobie „eliksir młodości” Biotechnolodzy tak przeprogramowali limfocyty T, że atakują one stare, szkodzące organizmowi komórki. Poddane ich działaniu myszy wolniej się starzały i… » więcej 2024-02-22, godz. 07:30 Niektórzy pacjenci nawet po 2-3 latach nie dochodzą do pełnego zdrowia po COVID-19 COVID-19 może powodować odlegle skutki po zakończeniu ostrej fazy choroby. Niektórzy pacjenci nawet po 2-3 latach nie dochodzą do pełnego zdrowia po COVID-19… » więcej 2024-02-21, godz. 07:30 Naukowcy odkryli gen odpowiedzialny za otyłość Pod wpływem diety wysokotłuszczowej mitochondria - struktury wewnątrz komórek, które pomagają spalać tłuszcz - dzielą się na wiele znacznie mniej efektywnych… » więcej 2024-02-20, godz. 07:30 Profesor Ernest Kuchar: coraz więcej zachorowań na grypę Coraz więcej zachorowań na grypę. Kierownik Kliniki Pediatrii WUM i ekspert LUXMED profesor Ernest Kuchar powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że o… » więcej 2024-02-19, godz. 07:30 Rak prostaty - najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn Rak prostaty to najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn i druga przyczyna zgonów u nich. Podczas debaty specjaliści podkreślali, że polscy mężczyźni… » więcej 2024-02-16, godz. 07:30 Badania: dzieci wychowywane w dwujęzycznej rodzinie już w czwartym miesiącu inaczej rozwijają mózg Noworodki, wychowywane w dwujęzycznej rodzinie, już w czwartym miesiącu życia inaczej rozwijają ośrodek mowy - wynika z badań specjalistów University of… » więcej 2024-02-15, godz. 07:30 Geny zegara biologicznego, insulina i otyłość – Polacy znaleźli ciekawą zależność Zegar biologiczny pomaga regulować czas różnych procesów zachodzących w organizmie. Zmienność dobową wykazują m.in. geny regulujące wrażliwość na… » więcej 2024-02-14, godz. 07:30 Onkolodzy zachęcają do systematycznych badań profilaktycznych Onkolodzy zachęcają do systematycznych badań profilaktycznych. Przypominają, że wcześnie wykrytego raka można wyleczyć. » więcej 2024-02-13, godz. 07:30 Ciężkie metale przyspieszają starzenie się jajników U kobiet narażonych na działanie toksycznych metali ciężkich może wystąpić wcześniejsze starzenie się jajników - informuje „The Journal of Clinical… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »