Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2023-11-30, 20:10 Autor: Grzegorz Frankowski

Trzy punkty pojadą do Nysy. PSG Stal wygrała z Barkomem Lwów

Kolejna wygrana siatkarzy PSG Stali Nysa. W meczu 9. kolejki rozgrywek PlusLigi drużyna z Opolszczyzny pokonała na wyjeździe Barkom Każany Lwów 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania został uznany zdobywca 17 punktów Michał Gierżot, przyjmujący nyskiej drużyny.
Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg. W końcówce nieco lepsi byli nysanie i to oni ostatecznie wygrali premierową odsłonę 25:23. Po zmianie stron inicjatywę praktycznie od początku przejęła Stal, która nie miała większego problemu z odniesieniem pewnego zwycięstwa 25:17.

W kolejnej odsłonie rolę się odwróciły i to Barkom szybko zbudował kilkupunktową przewagę, którą utrzymał do samego końca, a seta, mimo małego przestoju w końcówce wygrał 25:22.

W kolejnej odsłonie rolę się odwróciły i to Barkom szybko zbudował kilkupunktową przewagę, którą utrzymał do samego końca, a seta wygrał 25:22.

W emocjonującym czwartym secie o wygranej zadecydowała skuteczna gra w końcówce, którą Stai wygrała 25:22, a całe spotkanie 3:1. Decydujący punkt z ataku przez środek zdobył Jakub Abramowicz.