Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2021-06-25, 15:45 Autor: Witold Wośtak

"Krajowa czołówka" i "szkoła wybitna". Wiceminister rolnictwa i posłanka PiS na zakończeniu roku szkoły rolniczej w Bogdańczowicach

Zakończenie roku szkolnego w ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie roku szkolnego w ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie roku szkolnego w ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie roku szkolnego w ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie roku szkolnego w ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie roku szkolnego w ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. Witold Wośtak]
"Ta szkoła należy do ścisłej czołówki w Polsce" - to słowa wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi z zakończenia roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach koło Kluczborka.
Szymon Giżyński zapewnia, że słyszał o tej placówce wiele pozytywnych słów. Przypomnijmy, szkoły rolnicze są zarządzane przez ministerstwo.

- Młodzi ludzie wybierają to miejsce całkowicie świadomie - mówi wiceminister Giżyński. - Patrzą, jaki sprzęt ma szkoła – czy jest nowoczesny – i podejmują na tej podstawie decyzję. Tutaj sytuacja jest bardzo dobra, bo szkoła jest znakomicie usprzętowiona. W tej chwili liczy się nowatorstwo i innowacje. Za chwilę do uprawy rolnictwa wejdą drony, kamery, czyli tak zwane rolnictwo precyzyjne. Wszystko to trafi do Bogdańczowic prędzej czy później. Według mnie wcześniej, bo ta szkoła ma znakomitą sławę.

Zdaniem Violetty Porowskiej, posłanki Prawa i Sprawiedliwości i szefowej opolskich struktur tej partii, będąc na miejscu widzi się wybitną szkołę.

- To jest chyba wielka wartość szkoły w Bogdańczowicach, że ona ma w pewnym sensie ducha klasycznego. Mam na myśli tradycyjną szkołę, którą w wielkich miastach już trochę żegna się, a tutaj wciąż to trwa. Może właśnie dlatego, że to jest szkoła blisko wsi, ziemi i rolnictwa. Wyczuwa się tutaj swoisty humanitaryzm.

Mirosław Krzyształowicz, dyrektor szkoły zaznacza, że w Bogdańczowicach jest 250 uczniów. Zapytaliśmy, czy edukacja w czasie pandemii była wyjątkowo trudna.

- Ze względu na stan epidemii oraz realizację kształcenia metodami na odległość to był bardzo trudny rok w edukacji. Było tym bardziej trudno, że w szkołach kształcących w zawodach nie wszystkie treści nauczania można przenieść do platform e-learningowych. Za nami wyjątkowo trudny rok.

Maksymilian Baron, uczący się na technika architektury krajobrazu, miał najwyższą średnią w szkole. Jego zdaniem, plusem nauki zdalnej była większa ilość czasu do dyspozycji.

- Oczywiście trzeba było skupić się również na mniej ciekawych lekcjach z perspektywy części uczniów. Przez zdalne zajęcia nie było siedzenia w klasie i jeżeli ktoś bardzo nudził się, mógł otworzyć inną książkę lub po swojemu spożytkować czas edukacyjnie, a za chwilę znowu słuchać. Nie powiem, że to jest do końca dobre, bo powinno się słuchać na lekcjach, ale jednak możliwości były.

W całej Polsce jest 59 szkół rolniczych, a niebawem będzie ich 61.
Szymon Giżyński
Violetta Porowska
Mirosław Kryształowicz
Maksymilian Baron

Zobacz także

2020-02-21, godz. 08:00, Wiadomości z regionu GDDKiA organizuje spotkanie w sprawie budowy ekspresówki S11 W przyszły czwartek (27.02) w Byczynie, dzień później w Kluczborku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad organizuje spotkania informacyjne na temat budowy drogi ekspresowej S 11 Kępno - A1, na odcinku od Kępna do granicy województw… » więcej 2020-02-20, godz. 20:37, Sport i turystyka Mickiewicz Kluczbork rozbity na własnym parkiecie Na otwarcie 23. kolejki I ligi siatkarze Mickiewicza Kluczbork nie dali rady Politechnice Lublin. Podopieczni Mariusza Łyskiaka przegrali na własnym parkiecie 0:3. » więcej 2020-02-19, godz. 12:00, Wiadomości z regionu Rok po zawieszeniu i likwidacji porodówki w kluczborskim szpitalu. Rejestry USC świecą pustkami Od ponad roku w Kluczborku nie rodzą się dzieci. Oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem noworodkowym zawieszono w lutym 2019, a w sierpniu zlikwidowano z powodu braku lekarzy. » więcej 2020-02-18, godz. 18:00, Kultura i rozrywka Co dalej z domami kultury w Kluczborku? Radni zdecydowali o likwidacji MDK-u, ale potrzeba opinii kuratorium Likwidacja czy połączenie? Rada Powiatu Kluczborskiego przyjęła uchwałę o zamiarze likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury, a teraz trwa oczekiwanie na opinię Opolskiego Kuratora Oświaty. » więcej 2020-02-17, godz. 18:30, Wiadomości z regionu Policja szuka właściciela, który porzucił głodzonego psa. Pysk i łapy miał związane taśmą klejącą Porzucony pies z łapami związanymi taśmą klejącą i wystającymi żebrami został znaleziony przy drodze w kierunku Bogacicy w powiecie kluczborskim. Na zagłodzonego czworonoga trafił przypadkowy kierowca. Maciej Witek z Kluczborka… » więcej
286287288289290291292
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »