Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2020-07-23, 12:15 Autor: Daniel Klimczak

Zamiast dwóch pociągów do Jeleniej Góry, Nysa może zyskać połączenie z Olsztynem i Polanicą-Zdrojem. Skorzystać ma także Prudnik

Dworzec kolejowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Dworzec kolejowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Nie z Jeleniej Góry, a Polanicy Zdroju najprawdopodobniej już wkrótce pojedzie zatrzymujący się w Nysie i Prudniku dalekobieżny pociąg do Warszawy. Pasażerowie nie będą mogli pojechać nim do Opola, ale zyskają bezpośrednie połączenie ze stolicą kraju.
Przypomnijmy, że dotychczasowe plany Ministerstwa Infrastruktury zakładały uruchomienie dwóch dalekobieżnych pociągów zatrzymujących się w regionie. To TLK Sudety jadący z Jeleniej Góry do Krakowa, między innymi przez Świdnicę, Nysę, Prudnik czy Katowice, a także TLK Szczeliniec, który miał kursować w relacji Jelenia Góra - Warszawa przez Częstochowę, Opole, czy Nysę. O ile zamiary dotyczące pierwszego z nich pozostają aktualne, to, jak informuje Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych, powołując się na informacje z resortu, zamiast Szczelińca, na tory ma wyjechać skład wyższej kategorii, IC Kormoran.

Zmiana planów ma być spowodowana kwestiami technicznymi, a konkretnie niewystarczającą przepustowością na torach pomiędzy Opolem a Lublińcem, a także problemami z wykonaniem niektórych manewrów na stacji Opole Główne.

Mieszkańcy Nysy czy Prudnika nadal będą wówczas mogli dojechać w ten sposób do stolicy kraju, zyskując także bezpośrednie połączenie z Olsztynem. Pociąg miałby zatrzymywać się również między innymi w Kłodzku, Katowicach i Częstochowie.

Dodajmy, że oba połączenia mają być realizowane codziennie, a ich start najprawdopodobniej zbiegnie się z grudniową zmianą rozkładu jazdy na kolei.
Posłuchaj relacji naszego reportera

Zobacz także

2024-10-03, godz. 18:56, Wiadomości z regionu Pełnomocnik rządu Marcin Kierwiński wizytował zniszczoną powodzią część Opolszczyzny Ze skalą zniszczeń powodziowych zapoznał się m.in w gminie Prudnik Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu ds. odbudowy obszarów dotkniętych powodzią. W towarzystwie samorządowców gminnych i powiatowych odwiedził Łąkę Prudnicką… » więcej 2024-10-02, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Po powodzi w powiecie prudnickim - naprawa dróg i mostów pochłonie miliony Blisko 30 mln złotych wynoszą straty powodziowe w infrastrukturze, która podlega samorządowi powiatu prudnickiego. Takie wyliczenia przesłano do urzędu wojewódzkiego. Największe wydatki pochłonie naprawa dróg i mostów. » więcej 2024-10-01, godz. 17:00, Gospodarka Prudnicka ciepłownia naprawia szkody powodziowe i gromadzi opał na zimę Zakład Energetyki Cieplnej Prudnik wznowił sezon grzewczy. Równocześnie spółka usuwa znaczne szkody, które w sieci ciepłowniczej wyrządziła powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej zniszczonych przez powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 09:00, Wiadomości z regionu "Wydaje się, że nie jest źle". Nadzór budowlany po kontrolach w powiecie prudnickim W powiecie prudnickim, mimo ogromu strat na zalanych terenach, nadzór budowlany wyłączył z użytkowania niewiele obiektów. W czterech gminach przeprowadzono przegląd m.in. 961 domów mieszkalnych. Do zinwentaryzowania pozostało jeszcze… » więcej
12131415161718
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »