Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2021-02-16, 15:32 Autor: Marzena Śmierciak

Dzieci prawie rok od początku pandemii mają coraz większe problemy z psychiką - alarmują specjaliści

zdjęcie ilustracyjne [fot. pixabay]
zdjęcie ilustracyjne [fot. pixabay]
Pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na życie i zdrowie milionów ludzi na całym świecie. COVID-19 to bardzo podstępna i nieprzewidywalna choroba. Najbardziej narażeni są starsi pacjenci. Dzieci i młodzież przechodzą COVID-19 często bezobjawowo lub lekko. Ale to nie znaczy, że pandemia koronawirusa nie ma wpływu także na ich życie. Ma. I jak się okazuje, są tego poważne konsekwensje.
Chodzi o zdrowie psychiczne młodych ludzi. Zdalne nauczanie, izolacja od rówieśników, ograniczona oferta spędzania czasu wolnego, do tego napięta sytuacja w domu lub nawet agresja i przemoc ze strony dorosłych domowników - te i inne czynniki nasiliły wśród młodych ludzi stres, strach o przyszłość oraz depresję. Lekarze specjaliści alarmują do rodziców, aby nie lekceważyli jakichkolwiek niepokojących objawów u swoich dzieci.

Po prawie roku od początku pandemii zarówno poradnie psychologiczne, jak i oddziały psychiatryczne przeżywają oblężenie. Jak sytuacja wygląda w naszym regionie i co zrobić żeby było lepiej? To sprawdziła nasza reporterka Monika Matuszkiewicz.
Posłuchaj - autor Monika Matuszkiewicz

Zobacz także

2020-09-30, godz. 20:00, ROD - artykuły Opolska katedra pięknieje. Wkroczyły tam też nowe technologie dla turystów i osób niepełnosprawnych Opolska katedra zmienia się nie do poznania. Oprócz trwających w niej prac renowacyjnych wprowadzono także udogodnienia dla osób niedosłyszących i niedowidzących. Zadbano również o turystów i przygotowano m.in. specjalne audio … » więcej 2020-09-30, godz. 15:23, ROD - artykuły Opolska Nagroda Jakości - dla pracowników służby zdrowia. To forma podziękowań za walkę z pandemią 7 placówek służby zdrowia z regionu otrzymało Opolską Nagrodę Jakości w podzięce za pracę w obliczu pandemii. Tegoroczna 17. edycja wyjątkowo została skierowana do personelu medycznego. » więcej 2020-09-30, godz. 13:00, ROD - artykuły Szczepionek przeciwko grypie jak na lekarstwo Nadeszła jesień, a wraz z nią sezon grypowy w trakcie pandemii. Objawy przeziębienia, grypy i zakażenia COVID-19 są praktycznie takie same. Wielu z nas nie jest w stanie odróżnić tego, dlatego pacjenci są kierowani do lekarzy Podstawowej… » więcej 2020-09-30, godz. 06:26, ROD - artykuły Największa inwestycja w historii Opola prawie gotowa. Oczyszczalnia ścieków w grudniu będzie w pełni zmodernizowana Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu związana z poprawą gospodarki wodno-ściekowej. Inwestycja jest warta blisko 210 milionów złotych. Na ten cel spółka pozyskała ok. 126 milionów z Funduszu Spójności. To… » więcej 2020-09-28, godz. 21:21, ROD - artykuły Ryk silników, ostre zakręty i duże prędkości. Za nami 51. Opolski Rajd Festiwalowy Tomasz Gucwa i Jacek Białek zostali zwycięzcami w klasyfikacji generalnej 51. Opolskiego Rajdu Festiwalowego. Załoga jechała autem Subaru Impreza. Na starcie stanęło w sumie 35 drużyn, które rywalizowały w 6 kategoriach. » więcej
401402403404405406407
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »