Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Zespół Indigo Child w live session w Studiu M im…
2022-03-07, 11:06 Autor: Paula Hołubowicz

Zespół Indigo Child w live session w Studiu M im. SBB Radia Opole. Koncert w najbliższy poniedziałek (14.03)!

Zespół Indigo Child w live session w Studiu M im. SBB Radia Opole. Koncert już w najbliższy poniedziałek (14.03)!
Indigo Child to skład, który słuchaczom Radia Opole jest już dobrze znany. To nie będzie ich pierwszy występ na scenie Studia M im. SBB. Zespół tworzą muzycy wywodzący się z różnych gatunków muzycznych (od jazzu do ciężkiego rocka). Wspólnym mianownikiem dla składu okazała się jednak miłość do improwizacji w klimatach „około rockowych”, która w większości przypadków jest budulcem do nowych kompozycji.

Tym razem
Indigo Child wystąpią, promując swój drugi autorski album pt. "Horyzont". Live session odbędzie się w poniedziałek (14.03) o godz. 19:00, wydarzenie będziemy transmitować w audycji Dobre Granie na antenie Radia Opole oraz na Facebooku naszej rozgłośni.
Premierę płyty „Horyzont” zaplanowano na 28 lutego, jednak w związku z zaistniałą sytuacją na wschodzie Europy zespół postanowił przełożyć ją na najbliższy piątek (11.03). Na albumie nie zabrakło mocnych, psychodeliczno-rockowych brzmień, tak charakterystycznych dla muzyków. Grupa funduje nam podróż od psychodelicznego rocka, przez pieśń turystyczną, aż po hard rock z lat 70./80. z charakterystycznym brzmieniem wypracowanym przez zespół. Na krążku nie zabrakło również kompozycji instrumentalnych.

W sieci znaleźć już możemy najnowszy utwór formacji Indigo Child pod tytułem „IPP”, którym grupa promuje swoje wydawnictwo. Do singla stworzyli również swój pierwszy teledysk. Równie mroczny i abstrakcyjny. O ile obraz jest dość odrealniony, to utwór jest osadzony w wyraźnych ramach, a tekst prowokuje do refleksji.

Zespół Indigo Child tworzą:
  • Jakub Kamiński ( lider / gitarzysta basowy / tekściarz),
  • Jakub Kirstein ( instrumenty klawiszowe),
  • Paweł „Morrison” Pawłowski (instrumenty perkusyjne),
  • Jakub Cajzner (wokal),
  • Dawid Młotkowski (gitara).
Dodajmy, że Radio Opole jest patronem medialnym albumu "Horyzont".

Indigo Child

Zobacz także

2022-06-22, godz. 21:21 Zakuka debiutuje płytą „Kukułeczka”! Posłuchaj pochodzących ze Śląska Opolskiego melodii i ludowych tekstów - Tu nic absolutnie nie jest przypadkowe, trzeba posłuchać, bo tu jest duży kawałek naszej historii… - tak o tej płycie mówiła Żaneta Plotnik-Krumpietz… » więcej 2022-06-08, godz. 17:17 Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już we wtorek po 19:00 W jednym z plebiscytów znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku i nie mamy wątpliwości, że jak najbardziej zasłużenie. Renata Przemyk… » więcej 2022-06-08, godz. 11:08 Rock'n'rollowy koncert Marty Zalewskiej w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] W rock'n'rollową podróż zabrała gości Studia M im. SBB Radia Opole - Marta Zalewska, który wystąpiła na naszej scenie wraz z zespołem. Były nawiązania… » więcej 2022-05-31, godz. 20:20 Marta Zalewska z zespołem 7 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB Zadebiutowała na 53. KFPP w Opolu piosenką 'Skrzydła' i to był punkt zwrotny. Jako laureatka konkursu Czwórki Polskiego Radia wydała autorski album zatytułowany… » więcej 2022-05-28, godz. 20:31 "Pojedynek u Mielcarków" - Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpili w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA… Na scenie Studia M im. SBB odbył się "Pojedynek u Mielcarków". Mogliśmy usłyszeć utwory w wykonaniu Magdaleny i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz… » więcej 2022-05-23, godz. 15:15 Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpią w Studiu M im. SBB - koncert już w sobotę "Pojedynek u Mielcarków", podczas którego wystąpią Magdalena i Krzysztof Krakowscy kontra Krzysztof Nurkiewicz to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą… » więcej 2022-05-20, godz. 16:52 Darek Kozakiewicz LIVE w Radiu Opole! [ZDJĘCIA] Pół wieku imponującej kariery, utwory takich zespołów jak Perfect, Breakout czy Test, ale też zupełnie nowe kompozycje mogliśmy usłyszeć dziś w Studiu… » więcej 2022-05-13, godz. 13:10 Darek Kozakiewicz LIVE - 20 maja koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole! Muzyczny rockowy projekt Darka Kozakiewicza LIVE w Opolu! Kompozytor i legendarny gitarzysta takich zespołów jak Perfect, Breakout i Test zagra dla publiczności… » więcej 2022-04-28, godz. 17:17 Jezabel Jazz koncert odwołany Koncert Jezabel Jaz zaplanoway na 4 maja, niestety, się nie odbędzie. Skontaktujemy się posiadaczami biletów w celu dokonania zwrotów! Choć w nazwie jazz… » więcej 2022-04-27, godz. 22:26 Latarnik z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole Czekaliśmy na tę płytę, a potem na to spotkanie. Marek "Latarnik" Pędziwiatr wystąpił w Studiu M im. SBB z koncertem promującym album “Marianna”, który… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »