Radio Opole » Studio M » Inne wydarzenia w Studiu M

Inne wydarzenia w Studiu M

2018-03-28, 06:03 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Historia" Witolda Gombrowicza w Studiu M Radia Opole

Klasyka czytana w Studiu M Radia Opole "Historia" Witolda Gombrowicza
"Historię" Witolda Gombrowicza w reżyserii Andrzeja Czernika prezentowaliśmy na antenie Radia Opole. To wydarzenie poprzedzające 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Polska", które 3. kwietnia rozpoczną się w stolicy regionu.
Tekst Gombrowicza w Studiu M naszej rozgłośni interpretowali obok Andrzeja Czernika - Ewa Wyszomirska, Bartosz Dziedzic i Filip Jasik.

- Po raz pierwszy mam do czynienia z czymś takim - mówi Filip Jasik. - Bardzo się cieszę. Jest to na pewno ciekawe doświadczenie. Poza tym to Gombrowicz, który był dla mnie zawsze ważnym twórcą. Sam tekst jest dosyć chaotyczny, ponieważ on nie był nigdy wydany przez Gombrowicza. Był to tekst, który został znaleziony gdzieś na jego biurku pośród innych papierów i był niedokończony. Myślę, że porusza bardzo ważne kwestie - dodaje.

- Radio to też teatr, po prostu wyobraźnia sprawia, że można sobie po swojemu wymyślić sytuacje, twarze itd. To może być bardzo ciekawe - mówi Ewa Wyszomirska.

"Historię" Witolda Gombrowicza w reżyserii Andrzeja Czernika można było usłyszeć na antenie Radia Opole w audycji "Rewiry kultury".
Filip Jasik i Ewa Wyszomirska

Zobacz także

3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »