Radio Opole » Studio M » Inne wydarzenia w Studiu M

Inne wydarzenia w Studiu M

2018-03-02, 21:53 Autor: Katarzyna Zawadzka

Koncert w Studiu M Radia Opole. Młodzież zaśpiewała dla kombatantów [FILM, ZDJĘCIA]

„Wolni wolnym dla wolności” – koncert dla kombatantów w wykonaniu młodzieży (02.03.2018)
"Wolni wolnym dla wolności" - to tytuł koncertu w Studiu M, który dziś (02.03) po godz. 20:00 był także retransmitowany na naszej antenie. Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu zaśpiewała pieśni patriotyczne dla kombatantów.
Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodziliśmy wczoraj, 1. marca.

- Przygotowaliśmy różnorodny repertuar - mówi Damian Kazimiercza, nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu. - Począwszy od utworów starych, bardzo znanych jak "Pałacyk Michla" po utwory "Panie Generale" z płyty Maleo Reggae Rockers, którą śpiewała Halina Mlynkova - dodaje.

- Przygotowaliśmy repertuar patriotyczny w różnym stylu mamy piosenki wolniejsze i szybsze, staramy się być różnorodni - mówią Patrycja i Magda.

W niedzielę (4.02) kolejne wydarzenia związane z obchodami upamiętniającymi Żołnierzy Wyklętych. O godz. 12:00 rozpocznie się bieg "Wilczym Tropem". Zaplanowano też atrakcję dla dzieci i wystawę. To wszystko na placu przy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki przy ul. Barlickiego.
Damian Kazimierczak i młodzież

Zobacz także

3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »