Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Młoda Polityka w Radiu Opole o bronieniu kraju i…
2024-02-26, 20:00 Autor: Ireneusz Prochera

Młoda Polityka w Radiu Opole o bronieniu kraju i budownictwie mieszkaniowym dla młodych

Młoda Polityka w Radiu Opole o bronieniu kraju i budownictwie mieszkaniowym dla młodych
Ukraina w drugą rocznicę rosyjskiej napaści boryka się z problemem chętnych do obrony jej granic. Gdyby napadnięta dziś została Polska, czy młodzi poszliby walczyć?

Pod koniec ubiegłego roku pojawił się sondaż, z którego wynika, że 57 proc. badanych Polaków deklaruje zamiar walki w obronie ojczyzny w razie ataku militarnego na Polskę (sondażu IBRiS przeprowadzony na zlecenie Akademickiego Centrum Komunikacji Strategicznej Akademii Sztuki Wojennej).  33 proc. jest przeciwnego zdania, a 10 proc. zaznaczyło odpowiedź "trudno powiedzieć". 60 proc. respondentów deklaruje, że "jest to pogląd trwały, a 28 proc. osób gotowych do obrony Polski przyznaje, że swoje poglądy zmieniła po inwazji Rosji na Ukrainę". Czy młodzi zaakceptowaliby dziś powrót obowiązkowej służby wojskowej? Czy wojna zmieniła ich poczucie bezpieczeństwa?


Czy państwo powinno, a jeśli tak to w jaki sposób, wspierać dostępność mieszkań dla młodych. Są tacy, którzy mówią, że trzeba budować masowo mieszkania czynszowe i są tacy, którzy odpowiadają, że jak się da młodym zarobić godziwe pieniądze to sobie poradzą na wolnym rynku. Która opcja jest dziś lepsza?

W programie udział wzięli:
Jakub Korzeniewski - Młodzi Nowocześni
Maksymilian Polis - Nowa Generacja
Tobiasz Gużda - Prawo i Sprawiedliwość
Kacper Czubaszek - Lewica

Zobacz także

2024-04-17, godz. 19:15 Aneta Rabczewska o nowych inwestorach i perspektywach na współpracę z radą gminy W wyborczej dogrywce, o reelekcję walczy wójt Olszanki Aneta Rabczewska, która w Radiu Opole pytaliśmy o powody słabszego wyniku niż w poprzednich wyborach… » więcej 2024-04-17, godz. 19:07 "Oczekiwania są takie, żeby zaistniało nowe" - Miłosz Krok przed II turą wyborów na burmistrza Grodkowa Po 22 latach zarządzania gminą, dotychczasowy burmistrz Grodkowa odpadł w pierwszej turze głosowania. Jego miejsce chce zająć Miłosz Krok, którego pytaliśmy… » więcej 2024-04-17, godz. 18:45 Jerzy Wrębiak kontra reszta świata? Burmistrz Brzegu o poparciu, które buduje jego rywalka, a także pomysłach na rozwój… Brzeg to kolejne miasto, w którym burmistrza wyłoni druga tura wyborów. W środowe popołudnie o swoich pomysłach na kolejną kadencję powiedział nam włodarz… » więcej 2024-04-16, godz. 14:45 Jacek Fior i Bartłomiej Stawiarski o propozycjach na kolejne 5 lat na zarządzanie gmina Namysłów W niedzielę do urn ponownie pójdą mieszkańcy gminy Namysłów. Jakie propozycje na kolejne 5 lat mają kandydaci na burmistrza tego miasta Jacek Fior i Bartłomiej… » więcej 2024-04-15, godz. 15:20 Adam Raczyński przed II turą wyborów na wójta Pakosławic Wyborcza dogrywka czeka w tym roku także mieszkańców gminy Pakosławice. Jakie pomysły na kolejne 5 lat ma dotychczasowy wójt Adam Raczyński? O to pytaliśmy… » więcej 2024-04-15, godz. 15:03 Debata przed II turą wyborów na burmistrza Głuchołaz Po raz pierwszy od 2002 roku, Głuchołazy czeka zmiana na fotelu burmistrza. Rządzący gminą przed ponad 20 lat Edward Szupryczyński nie walczy w tegorocznych… » więcej 2024-04-12, godz. 18:30 Debata przed drugą turą wyborów na burmistrza Strzelec Opolskich Do drugiej Tury wyborów na burmistrza Strzelec Opolskich przeszli Henryk Rudner i Jan Wróblewski. Dla obu nie jest to pierwsze podejście w wyścigu o fotel… » więcej 2024-04-11, godz. 19:00 "Mam ofertę dla młodych" - Marzena Ostachowska-Błoch w Radiu Opole Na chwilę przed wyborami mieszkańcy gminy Skoroszyce zmagali się z problemami związanymi z siecią wodociągową. Czy brudna woda to przejaw brudnej kampanii?… » więcej 2024-04-11, godz. 18:30 "Zrealizowałam wszystkie swoje zapowiedzi" - Barbara Dybczak w Radiu Opole Na chwilę przed wyborami mieszkańcy gminy Skoroszyce zmagali się z problemami związanymi z siecią wodociągową. Czy brudna woda to przejaw brudnej kampanii?… » więcej 2024-04-10, godz. 19:15 "Moje poparcie nie spadło" Marek Pietruszka przed wyborczą dogrywką W programie zajrzymy także do Strzeleczek, gdzie również odbędzie się II tura. Naszym kolejnym gościem będzie burmistrz tej gminy Marek Pietruszka, którego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »