Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Rajmund Miller: Sposób myślenia dzisiaj rządzących…
2022-12-12, 17:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rajmund Miller: Sposób myślenia dzisiaj rządzących jest taki, żeby zorganizować w Polsce dyktaturę

Rajmund Miller: Sposób myślenia dzisiaj rządzących jest taki, żeby zorganizować w Polsce dyktaturę
Rajmund Miller, poseł Platformy Obywatelskiej z Opolszczyzny o:
- votum nieufności dla Zbigniewa Ziobro,
- sytuacji w służbie zdrowia,
- projekcie ustawy o powołaniu komisji do zbadania wpływów rosyjskich w Polsce.
- Uważamy, że działania pana ministra Ziobry są szkodliwe dla naszego kraju, że sposób jego postępowania zdecydowanie rujnuje demokrację i prawo w naszym kraju. Będzie to sprawdzian dla rządzących z partii PiS, tym bardziej, że Ziobro i jego ugrupowanie nie pozwala na to, żeby skorzystać ze środków europejskich - powiedział w Otwartym Mikrofonie poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller pytany o głosowanie nad votum nieufności dla Zbigniewa Ziobro.

Głosowanie zaplanowane jest na wtorek (13.12) na posiedzeniu sejmu. Poseł Platformy Obywatelskiej powiedział, że przegłosowanie votum może być trudne, bo gdyby zostało przyjęte, a ugrupowanie Ziobry, czyli Solidarna Polska nie poparła przyszłorocznego budżetu, to mogłoby się to skończyć wcześniejszymi wyborami.

- Druga strona sprawia wrażenie, że tam każdy na każdego ma jakieś haki, jakieś informacje, które mogą ich skompromitować. Więc sposób myślenia dzisiaj rządzących jest taki, żeby zorganizować w Polsce dyktaturę - powiedział Rajmund Miller. Takie wnioski wyciąga - jak wyjaśnił - po ostatniej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że trzeba zniszczyć ludzi inaczej myślących.

Poseł PO powiedział także, że wicepremier kłamie mówiąc, że VAT na paliwo musi wynosić od przyszłego roku 23% bo tak nakazuje Unia Europejska.
- Unia mówi o 5% - podkreślał poseł Miller.

Gość Otwartego Mikrofonu mówił także o sytuacji w służbie zdrowia, problemach powiatów z utrzymaniem szpitali, zadłużeniu tych placówek w całej Polsce na 20 mld zł, zbyt niskiej wycenie świadczeń medycznych, braku morfiny, zobowiązanie NFZ do finansowania zadań, za których do tej pory płaciło Ministerstwo Zdrowia (około 7.2 mld zł), zmniejszeniem wsparcia dla pacjentów wentylowanych w domu, czyli dla pacjentów, którzy są pod respiratorami w ciężkich stanach.
- Nie dość, że tych środków jest mniej, to poszły jeszcze w górę koszty prądu. Przecież respirator pracuje na prąd. Nie przewidziano tego, aby dać im ulgę, więc albo ci pacjenci będą pozbawieni korzystania z respiratora, albo trafią do szpitala, gdzie leczenie jest znacznie droższe.

Rajmund Miller mówił także o pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o powołaniu Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022.

Zobacz także

2022-12-16, godz. 17:30 Kacper Kunstler o tym, czy młodzież skręca w lewo i o tym dla kogo jest Forum Młodych Ludowców - Dzisiaj PSL kojarzy nam się ze wsią, a ja jestem chłopakiem prosto z centrum miasta. Ten stereotyp dziś przełamujemy - zapewnia Kacper Kunstler z Forum… » więcej 2022-12-15, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (15.12.2022) Nadejście zimy i kryzys energetyczny powodują, że pracodawcy coraz baczniej przyglądają się rachunkom za prąd i ogrzewanie. Czy odbija się to na warunkach… » więcej 2022-12-14, godz. 17:00 Co tam panie w polityce? Komentują Piotr Semka i Piotr Gociek. Posłuchaj! W tym tygodniu Piotr Gociek i Piotr Semka rozmawiali i komentowali sprawę niemieckiej oferty dla Polski związanej z przekazaniem systemów Patriot i jak to wpłynęło… » więcej 2022-12-13, godz. 17:00 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: prof. Andrzej Przyłębski, Radosław Fogiel… W ostatnim przed świętami Bożego Narodzenia wydaniu międzynarodowego magazynu "Spięcie" redaktorzy Piotr Cywiński i Michał Rachoń skupili się na tematach… » więcej 2022-12-12, godz. 17:30 Rajmund Miller: Sposób myślenia dzisiaj rządzących jest taki, żeby zorganizować w Polsce dyktaturę Rajmund Miller, poseł Platformy Obywatelskiej z Opolszczyzny o: - votum nieufności dla Zbigniewa Ziobro, - sytuacji w służbie zdrowia, - projekcie ustawy… » więcej 2022-12-12, godz. 17:15 Marcin Ociepa o wezwaniach do wojska: To wzmożenie medialne jest wynikiem działania obcych służb specjalnych, które… Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł z Opolszczyzny i lider OdNowy o: - Wojskach Obrony Terytorialnej i wezwaniach do odbycia ćwiczeń wojskowych, -… » więcej 2022-12-09, godz. 17:30 Red. Magdalena Ogórek o polskich zbrojeniach i kontrowersyjnych wyrokach sądowych Potrzebę wyposażania polskiej armii w nowoczesny sprzęt podkreślała w cotygodniowym komentarzu dla Radia Opole red. Magdalena Ogórek. Publicystka uznała… » więcej 2022-12-09, godz. 17:01 O wolontariacie pracowniczym Alicja Gawinek i Aleksandra Marcinkowska Czym jest wolontariat pracowniczy i jakie korzyści niesie zarówno dla pracowników, jak i pracodawców? Opowiedziały Alicja Gawinek – prezes Opolskiego Centrum… » więcej 2022-12-08, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (08.12.2022) Czy niskie bezrobocie jest "zabetonowane"? Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce nie zmieniła się w porównaniu z październikiem i w listopadzie pozostała… » więcej 2022-12-07, godz. 17:30 Mariusz Bogucki o tym kto wygrywa w wojnie o bezpieczeństwo cyfrowe -Patrząc przez pryzmat tego, że ludzie wciąż tracą dane i pieniądze, to niestety mozna powiedzieć, że w tej wojnie wygrywają przestępcy. Dzieje się… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »