Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowa z Rafałem Łężnym i komentarz Marii M…
2016-08-01, 09:40 Autor: Adam Szostok

Rozmowa z Rafałem Łężnym i komentarz Marii Mleczko-Król

Rafał Łężny
- Odwołanie liczy 30 stron, są w nim merytoryczne argumenty - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Rafał Łężny, mieszkaniec Pasieki w Opolu i przeciwnik budowy trasy średnicowej. Gość Radia Opole mówił o dokumencie jaki złożą przeciwnicy średnicówki. Nie zgadzają się oni z decyzją środowiskową wydaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i zamierzają ją zaskarżyć do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
Maria Mleczko-Król
- W odwołaniu wskazujemy na zdewastowanie przyrody, wycinkę stu drzew a także na to, że wiekowe wille, które znajdują się przy planowanej trasie mogą budowy drogi nie wytrzymać - powiedział.

Zaznaczył jednak, że obawia się, że decyzja w sprawie średnicówki już zapadła.

- Mając Patryka Jakiego, który jest ministrem od wszystkiego, przeforsowanie takiej sprawy jak decyzja Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska nie będzie większym problemem - stwierdził Rafał Łężny.

Gość "Poglądów i osądów", powiedział, że GDOŚ sprawdzi pod względem prawnym procedurę wydawania decyzji przez RDOŚ. Sprawdza, czy aspekty merytoryczne były rzetelnie rozpatrzone. Maria Mleczko-Król, inżynier drogowy, zajmująca się od kilkudziesięciu lat układem komunikacyjnym Opola stwierdziła, że budowa trasy średnicowej jest konieczna.

- Potrzeba wynika z rozmieszczenia miejsc pracy i szkół oraz mieszkań. Samochody, które teraz stoją w korku na ul. Piastowskiej smrodzą. One zanieczyszczają Pasiekę a natężenie szkodliwych pyłów jest wysokie - powiedziała Maria Mleczko-Król.

Przeciwnicy średnicówki proponują budowę przeprawy przez Odrę kilka kilometrów na południe od Pasieki. - Dla kogo byłaby ta trasa? - pytał gość "Poglądów i osądów".

- Nikt, kto mieszka na przykład na osiedlu Dambonia a pracuje w okolicach ul. Struga czy Katowickiej lub Plebiscytowej, nie pojedzie obwodnicą południową, bo nie będzie nadkładał 15 kilometrów - stwierdziła.

Zobacz także

2021-12-26, godz. 08:30 Marcin Żukowski o przedświątecznej i świątecznej działalności wolontariuszy i harcerzy ZHR W Święta Bożego Narodzenia pamiętamy też o naszych rodakach żyjących za granicami Ojczyzny. To też czas, gdy wspieramy kombatantów, starsze osoby i polskie… » więcej 2021-12-25, godz. 08:30 Ks. Marek Dziony o lokalnych tradycjach i duchowym wymiarze Bożego Narodzenia Opolszczyzna jest wielokulturowym regionem. O lokalnych tradycjach i duchowym wymiarze Bożego Narodzenia rozmawialiśmy w sobotni, świąteczny poranek. Gościem… » więcej 2021-12-19, godz. 08:30 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o postawie mieszkańców województwa opolskiego wobec cudzoziemców W związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej problem migrantów jest jednym z tematów dnia medialnych przekazów. Wzbudza też spore emocje społeczne… » więcej 2021-12-18, godz. 08:30 Violetta Zalejska o tym, jak pandemia i obostrzenia odbiły się na instytucjach kulturalnych Do niedzieli potrwa Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelcach Opolskich. To jedna z ostatnich takich przedświątecznych imprez w regionie. Grudzień to też czas… » więcej 2021-12-12, godz. 12:11 Grzegorz Pukas o najnowszej publikacji dotyczącej ks. bp. Antoniego Adamiuka Gościem Radia Opole był Grzegorz Pukas Chorągwi Harcerzy Ziemi Opolskiej ZHR im. Witolda Pileckiego, który opowiedział o najnowszej publikacji dotyczącej… » więcej 2021-12-11, godz. 08:30 Sebastian Szczurek o najnowszym raporcie dotyczącym umów o dzieło ZUS opublikował raport dotyczący umów o dzieło. Choć budzi obawy przedsiębiorców, to pokazuje kilka ciekawych danych. O nich opowiadał w sobotni poranek… » więcej 2021-12-05, godz. 09:21 Monika Feret o opolskiej akcji „Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew” Po raz 10 organizowana jest w Opolu akcja „Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew”. Podczas tego wydarzenia w poprzednich latach zbierano blisko 40 litrów… » więcej 2021-12-03, godz. 13:51 Radosław Roszkowski o szczegółach przedsięwzięć na pograniczu opolsko-czeskim Wraz z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej pojawia się możliwość poprawy infrastruktury drogowej i kolejowej na pograniczu opolsko-czeskim. O unijne… » więcej 2021-11-21, godz. 08:30 Marek Dziony ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bialskiej o książce o historii Białej Po blisko stu latach przetłumaczono z niemieckiego i wydano wyjątkową książkę „Historia miasta Białej na Górnym Śląsku”. Tekst tej publikacji oparty… » więcej 2021-11-20, godz. 08:30 Stefan Wacław o o sukcesach i problemach dotyczących upraw i hodowli zwierząt w regionie Opolscy rolnicy należą do krajowej czołówki producentów tego sektora gospodarki. Wpływ na to ma też otoczenie tej branży m.in. instytucje udzielające… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »