Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-10-20, 18:02 Autor: Agnieszka Lubczańska

Legendy polskiej sceny rockowej i bluesowej na XI Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka

[fot. Piotr Pieczykolan, źródło: https://www.facebook.com/supertrioofficial]
[fot. Piotr Pieczykolan, źródło: https://www.facebook.com/supertrioofficial]
Bluesowo-rockowi wyjadacze stojący za największymi przebojami takich zespołów, jak Dżem, Budka Suflera, czy Turbo już w najbliższą sobotę (22.10) zagrają w Komprachcicach. Zespól Super Trio, który – wbrew nazwie - jest… sekstetem zagra na finał XI Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka. Inicjatorem wydarzenia jest zespół Day Off, który także w tym roku wystąpi na festiwalu. Koncert zagra także zespól Honker, zatem szykuje się prawdziwa uczta dla fanów rocka i bluesa!
Zespół Super Trio na scenie tworzy mieszankę wybuchową. Ich koncert to połączenie energetycznego rocka z nastrojowością ballady do muzyki i tekstów autora ostatniej, Złotej Płyty Maryli Rodowicz („Ach, świecie...” 2018) - Witka Łukaszewskiego. Wszystko okraszone solami gitarowymi i partiami wokalnymi.

Zespół wystąpi w składzie:
  • Marek Raduli (Laboratorium, ex. Budka Suflera) – gitara elektryczna
  • Jerzy Styczyński (Dżem) - gitara elektryczna
  • Wojciech Hoffmann (Turbo) – gitara elektryczna
  • Witek Łukaszewski (Morrison Tres) – wokal, gitara elektryczna, gitara basowa
  • Mariusz "Bobek" Bobkowski (Turbo) – perkusja, chórki
  • Piotr Szymczak - wokal.
Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka odbywa się po raz 11. i od lat stawia sobie za cel promowanie starych dobrych gatunków muzycznych przez doświadczonych muzyków, z drugiej zaś wychodzenie naprzeciw młodym ambitnym zespołom poszukującym wzorców, inspiracji i możliwości zaprezentowania się na scenie w klasycznych brzmieniach bluesa i rocka.

Więcej o wydarzeniu Mariusz Majeran rozmawiał w audycji "Na afiszu" (19.10) z Lidią Wencel-Gliniorz z Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach - rozmowa jest do posłuchania poniżej.

Organizatorem wydarzenia jest Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach. Radio Opole XI Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka objęło patronatem medialnym.
Plakat
Z Lidią Wencel-Gliniorz rozmawia Mariusz Majeran (19.10.2022)

Zobacz także

2023-03-24, godz. 12:17, Patronaty - polecamy Europejski Tydzień Mózgu - konkursy wiedzy i warsztaty w LO nr 9 w Opolu „Mózg - wielka tajemnica. Trening mózgu, czyli jak utrzymać umysł w dobrej formie?” Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy Europejskiego Tygodnia Mózgu, który już po raz kolejny odbywa się w PLO nr 9 w Opolu. Celem przedsięwzięcia… » więcej 2023-03-23, godz. 12:16, Patronaty - polecamy Koncert finałowy festiwalu "DO RE MI" już w niedzielę w Ozimku Wokaliści z całej Polski zaprezentują się w niedzielę (26.03) podczas koncertu finałowego XVIII Festiwalu Piosenki 'DO RE MI' w Ozimku. Oceniać ich będzie jury w składzie: Natalia Niemen, Bartosz Listwan, Jan Swaton. Start o godz… » więcej 2023-03-23, godz. 11:38, Patronaty - polecamy DotlenieniRUN - bieg z okazji Światowego Dnia Wody To dobra informacja dla wszystkich miłośników biegania i aktywnego wypoczynku. W niedzielę (26.03) na terenie Skarbimierza Osiedle odbędzie się druga edycja imprezy DotlenieniRun - Drzewo i Woda. Start o godz. 11:00. » więcej 2023-03-23, godz. 11:14, Patronaty - polecamy Turniej piłki nożnej dziewcząt już w sobotę w Branicach Młode piłkarki z Polski i Czech zmierzą się w najbliższą sobotę (25.03) w XVI Międzynarodowym Wielkanocnym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w Branicach. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej… » więcej 2023-03-19, godz. 17:45, Patronaty - polecamy Ucieczka i wypędzenie z dzisiejszego punktu widzenia – spotkanie z Wernerem Sonne i Thomasem Kreutzmann w Opolu Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Verbundenheit mit den Deutschen im Ausland zapraszają w najbliższą środę (22.03) na spotkanie z autorami książki „Wina i cierpienie/ Schuld und Leid” poruszającej kwestie ucieczki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »