Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-11-23, 12:14 Autor: Justyna Krzyżanowska

Rozdanie nagród i wyróżnień laureatom 12. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021

Ruszyła 12. edycja konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego [fot. Katarzyna Doros]
Ruszyła 12. edycja konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego [fot. Katarzyna Doros]
Jak podkreślają organizatorzy, konkurs ten jest doskonałą okazją do pokazania, jak zmieniają się miejscowości naszego regionu, a przestrzeń wokół staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców.
Celem tegorocznego konkursu było promowanie osiągnięć w zakresie zagospodarowania przestrzeni publicznych w województwie opolskim, wskazanie najlepszych realizacji oraz promocja projektów urbanistycznych kształtujących wysoką jakość przestrzeni publicznej, a także podniesienie świadomości społecznej w zakresie kształtowania ładu przestrzennego.

W konkursie mogły wziąć udział inwestycje w przestrzeniach publicznych zrealizowane do 30.06.2021 r. polegające m.in. na zagospodarowaniu ogólnodostępnych placów, ulic, parków, terenów rekreacyjnych, terenów zdegradowanych, obiektów użyteczności publicznej podnoszących ich atrakcyjność i konkurencyjność, w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna oraz obiekt użyteczności publicznej.

Zgłoszeń mogły dokonywać samorządy lokalne z województwa opolskiego, inne instytucje lub organizacje realizujące zadania publiczne (stowarzyszenia, fundacje, lokalne grupy działania), inwestorzy lub projektanci oraz jednostki samorządu zawodowego architektów, urbanistów lub inżynierów budownictwa.

Do 12. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego zakwalifikowano 33 zrealizowane projekty (w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna i obiekt użyteczności publicznej), dzięki którym w przestrzeni publicznej zaszły znaczące zmiany – funkcjonalne, kompozycyjne, społeczne, kulturalne, techniczne i gospodarcze, co przełożyło się na ich atrakcyjność, funkcjonalność i wygodę, a także dostępność i bezpieczeństwo mieszkańców.

Do konkursu zgłoszono bardzo różne inwestycje. Wśród przestrzeni publicznych dominowały tereny rekreacyjno-wypoczynkowe i centra miejscowości, pełniące niejednokrotnie funkcje reprezentacyjne, natomiast wśród obiektów przeważały instytucje kultury oraz te związane z pomocą i aktywizacją społeczną. O laury konkursy walczyły zarówno inwestycje lokalne, jak i ponadlokalne, a nawet ponadregionalne. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Dodajmy, że konkursowi głównemu towarzyszył Konkurs Internautów, w którym to mieszkańcy województwa oddali swoje głosy na realizację zgłoszoną do tegorocznej edycji.

Program uroczystości rozdania nagród i wyróżnień w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021:

  • 12:00 – przywitanie gości – Andrzej Buła, Marszałek Województwa;

  • 12:05 – idea i tradycja konkursu – Szymon Ogłaza, członek zarządu WO, przewodniczący komisji konkursowej; Arkadiusz Tkocz, z-ca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej UMWO, z-ca przewodniczącego komisji konkursowej;

  • 12:15 – wykład nt. współczesnych wyzwań urbanistyki – prof. Izabela Mironowicz, Katedra Urbanistyki i Planowania Regionalnego Politechniki Gdańskiej;

  • 12:35 – panel dyskusyjny: prof. Izabela Mironowicz – moderator, z udziałem członków komisji konkursowej;

  • 13:15 – prezentacja zgłoszeń do konkursu NPPWO 2021 – Arkadiusz Tkocz, z-ca przewodniczącego komisji konkursowej;

  • 13:45 – wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie NPPWO 2021 – Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego i Szymon Ogłaza, członek zarządu WO, przewodniczący komisji konkursowej;

  • 14:30 – wystąpienia laureatów konkursu NPPWO 2021;

  • 14:50 – podsumowanie i oficjalne zakończenie uroczystości – Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego.

Uroczystość rozdania nagród i wyróżnień laureatom w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021 odbędzie się 24.11.2021 r. (środa) w sali konferencyjnej im. Orła Białego przy ul. Piastowskiej 14/Ostrówek w Opolu. Początek o godz. 12:00.

Konkurs organizował Zarząd Województwa Opolskiego.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2024-11-29, godz. 18:43, Patronaty - polecamy „Teatrem w (O!)polskie” tym razem ze spektaklem "Kiedy kota nie ma" To już czwarty, po „Babie (O)polskiej”, „Pomocy domowej” i „Mayday”, spektakl przygotowany w ramach przedsięwzięcia „Teatrem w (O!)polskie”. Wydarzenie na tyle zdobyło sobie rozgłos i renomę, że darmowe wejściówki… » więcej 2024-11-29, godz. 11:20, Patronaty - polecamy Jak działa program łączący młode talenty z doświadczonymi ekspertami i liderami rynku? Przyjdź i się dowiedz! Już w najbliższy poniedziałek (02.12) odbędzie się inauguracja programu mentoringowego Opole Connect. To inicjatywa skierowana do studentów opolskich uczelni, mająca na celu wspieranie ich rozwoju zawodowego poprzez współpracę z… » więcej 2024-11-29, godz. 09:34, Patronaty - polecamy Junior Opole Orkiestra z koncertem w Filharmonii Opolskiej Niezapomniane hity ABBY, Queen czy The Beatles w unikalnym wykonaniu - tak w skrócie można nazwać to, co będzie się działo w najbliższy poniedziałek (02.12) w Filharmonii Opolskiej podczas koncertu Junior Opole Orkiestra. Podczas „Disco… » więcej 2024-11-28, godz. 09:27, Patronaty - polecamy Spotkanie z Bogdanem Rymanowskim Kultura, klasa, profesjonalizm i duża cierpliwość podczas rozmów z politykami - to jego cechy charakterystyczne. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych dziennikarzy w Polsce - Bogdan Rymanowski będzie dziś (28.11) gościem… » więcej 2024-11-27, godz. 10:34, Patronaty - polecamy VI Opolskie Forum Zawodowe o osobach niepełnosprawnych na rynku pracy - zobacz transmisję Skala zatrudnienia tych osób jest relatywnie niewielka, a to między innymi z tego powodu, że są niedostrzegani. Mowa o osobach z niepełnosprawnościami. To im poświęcone będzie w tym roku spotkanie ekspertów i uczestników opolskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »