Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Spędź świąteczny czas z Radiem Opole - zobacz…
2023-12-20, 15:30 Autor: Oprac. AL

Spędź świąteczny czas z Radiem Opole – zobacz, co szykujemy

Spędź świąteczny czas z Radiem Opole – zobacz, co przygotowaliśmy
Spędź świąteczny czas z Radiem Opole – zobacz, co przygotowaliśmy
Piękne kolędy, ciekawe rozmowy, transmisja pasterki, świąteczne poranki i specjalne audycje – to tylko niektóre z naszych propozycji na ten wyjątkowy czas. Zapraszamy, by spędzić go z Radiem Opole!

Wigilijny wieczór z Radiem Opole i transmisja Pasterki

W Wigilię od godz. 16:00 zapraszamy na koncert kolęd, a po nim od godz. 20:00 na audycję Romana Juranka, którą zakończy transmisja Pasterki.

W tym roku Pasterkę o północy będziemy transmitować z Kościoła pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Opolu. Z proboszczem tej parafii ks. Rudolfem Świercem porozmawiamy bezpośrednio przed tą wyjątkową mszą, a do tego czasu czekają nas rozmowy z wieloma gośćmi, z którymi porozmawiamy o obchodach Bożego Narodzenia poza granicami Polski, zatem poznamy czasami egzotyczne zwyczaje związane z tym świętem.

Będą nasi stali, niedzielni rozmówcy, czyli: ks. prof. Erwin Mateja, ks. prof. Marek Lis i ks. Wojciech Pracki z Kościoła Ewangelicko Augsburskiego. Do rozmowy zaprosiliśmy także dwóch misjonarzy: urodzonego na Sumatrze o. Franciszka Diaza SVD, który także wykona dla Państwa kolędę śpiewaną w Indonezji. O świątecznych zwyczajach na Węgrzech opowie z kolei o. Tomasz Marciszkiewicz SVD, który spędził w tym kraju 7 lat.


Pierwszy i drugi dzień świąt


Pierwszy i drugi dzień świąt powitamy o 6:00 świeżymi wiadomościami, następnie zaprosimy na magazyn religijny "Effatha". Oba świąteczne poranki do godz. 11:00 spędzi z Państwem Katarzyna Zawadzka z audycją "Święta z Radiem Opole", a po godz. 11:00, zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień świąt szykujemy audycję "Mamy Święto!" w duetach. W poniedziałek poprowadzą go Magda Szybińska z Dawidem Rajwą, a we wtorek - Kacper Śnigórski z Wiktorią Kramczyńską. Szczegóły niebawem!


To tylko niektóre z propozycji – więcej informacji będzie można już wkrótce znaleźć w zakładce Program.

Zobacz: program w Wigilię (24.12)
Zobacz: program w pierwszy dzień świąt (25.12)
Zobacz: program w drugi dzień świąt (26.12)

Zobacz także

2024-05-09, godz. 10:10 Radio Opole dołącza do akcji #20LatPLwUE! Od 20 lat jesteśmy częścią zachodniej demokracji, korzystamy ze wspólnego europejskiego rynku, członkostwo w Unii zwiększa nasze bezpieczeństwo, a brak… » więcej 2024-04-01, godz. 07:00 Proboszcz parafii ewangelicko-augsubrskiej w Opolu na audiencji u papieża Franciszka Przed świętami ksiądz Wojciech Pracki wraz z grupą 25 osób był w Watykanie i tam miał możliwość rozmawiać z głową Kościoła katolickiego. Rozmowa… » więcej 2024-03-18, godz. 17:07 „Muzyka to tylko narzędzie do zupełnie większych rzeczy niż nam się wydaje” - ARTur Moon Pianista ARTur Moon (Artur Sychowski) zajmuje się medytacją, wizualizacją, efektami dźwiękowymi i wzrokowymi - wszystko to można przeżyć uczestnicząc… » więcej 2024-03-13, godz. 16:16 Debaty wyborcze Radia Opole. Sprawdź, kiedy będziemy w Twoim powiecie Jakie pomysły na rozwój miasta mają kandydaci w tegorocznych wyborach na burmistrza? W jaki sposób chcą poprawić stan dróg, przyciągać inwestorów, zatrzymać… » więcej 2024-02-12, godz. 12:50 "Z czterech stron świata z Radiem Opole" - akcja w Światowy Dzień Radia. Dowiedz się więcej! Światowy Dzień Radia postanowiliśmy w tym roku uczcić akcją pod hasłem "Z czterech stron świata z Radiem Opole". Skąd takie hasło? Otóż planujemy przejazd… » więcej 2024-02-07, godz. 12:30 Ależ akcja nam się szykuje! Zapraszamy na (Pół)Tłusty Czwartek na Plac Wolności w Opolu Pączków w tłusty czwartek nigdy dość, jak każe tradycja, choć wiadomo, że są kaloryczne, tłuste, słodkie i w nadmiarze po prostu - niezdrowe. Postanowiliśmy… » więcej 2024-01-20, godz. 20:03 Radio Opole na stokach Zieleńca! [ZDJĘCIA + RAMKA] Zapraszamy do świata zimowej magii z Radiem Opole na stokach w Zieleńcu! Odkryjcie niezapomniane chwile i pełne śnieżnych atrakcji wydarzenia. Przejrzyjcie… » więcej 2024-01-17, godz. 13:40 Radio Opole na stokach narciarskich w Zieleńcu! Będziemy tam już w sobotę i szykujemy mnóstwo atrakcji Radio Opole powraca na stoki narciarskie w Zieleńcu! Podobnie jak w poprzednich latach, radiowa ekipa będzie towarzyszyć Wam w białym szaleństwie! Już w… » więcej 2023-12-21, godz. 19:54 Święty Mikołaj odwiedził Radio Opole! [ZDJĘCIA, FILM] Święty Mikołaj trochę pobłądził i w swojej wędrówce dotarł do Opola dopiero dzisiaj... Jednak nic straconego, ponieważ w swoich saniach przywiózł… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »