Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Przekraczać granice i dawać dobro. Wspólnie pomóżmy…
2023-05-09, 11:44 Autor: Radio Opole / Fly-Consulting

Przekraczać granice i dawać dobro. Wspólnie pomóżmy spełniać marzenia!

Spot Fly Consulting 360 8k Qoocam [YouTube: Fly-Consulting]
W konkursie Radia Opole "Festiwal od kuchni" w ramach akcji 60 na 60 jest do zdobycia m.in. lot balonem marki Fly-Consulting. W tymże balonie odbyło się już 19 zaręczyn, kilkanaście par porwało do kosza swoją drugą połówkę w ramach rocznicy ślubu. A to nie wszystko! Najmłodszy uczestnik lotu miał 7 lat, najstarsza osoba ponad 90! Jak więc widać spełniać swoje marzenia można bez względu na wiek. Ważne jest dobre zdrowie i brak przeciwwskazań oraz urazów kończyn dolnych i kręgosłupa (chodzi o kwestie bezpieczeństwa podczas lądowania).
Agencję lotów balonowych Fly-Consulting prowadzi pilot i zaciekły pasjonat baloniarstwa Robert Drohomirecki, którego przygoda z lataniem zaczęła się pewnego listopadowego dnia 2012 roku, w Białymstoku. Od prawie 10 lat jest związany z baloniarstwem, a od około 7, jako pilot balonu na ogrzane powietrze, realizuje swoją pasję, zarażając nią wszystkich, których ma przyjemność porwać do swojego odlotowego świata.

Aby kompleksowo i bezpiecznie realizować działania balonowe oprócz pilota – niezbędne są min. 3 osoby. To one pomagają przy postawieniu balonu, śledzą trasę i jadą w miejsce lądowania, aby pomóc złożyć balon. To one dbają o bezpieczeństwo w miejscach startu i mety, kiedy pilot zajmuje się gośćmi w gondoli. Cała czwórka jest jednym teamem, bez którego nie można byłoby doświadczać podniebnych działań w balonie.

Niezwykle ważne jest wsparcie jeszcze jednej osoby - Marcina, speca od meteorologii. Jego wiedza i pomoc jest niesamowicie istotna dla bezpieczeństwa balonowych działań.
Pasja pasją, ale koszty utrzymania balonu i wszelkich stosownym pozwoleń wiążą się z bardzo dużymi wydatkami do których zalicza się m.in.:
  • obowiązkowe ubezpieczenie lotnicze,
  • comiesięczna stała opłata do Organizacji Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu zajmującej się obsługą balonu i kontrolą nad jego prawidłowym funkcjonowaniem,
  • serwis i przegląd kompletnego balonu (np. naprawa ewentualnych uszkodzeń powłoki, palnika, kosza balonowego, transport do producenta, itp.),
  • serwis samochodu terenowego oraz przyczepki dostosowanej do przewozu balonu.
Oprócz pokrycia bieżących wydatków ogromnym marzeniem założyciela Fly-Consulting jest wdrożenie cyklów spotkań organizowanych dla szkół podstawowych na terenie Opolszczyzny, których celem będzie propagowanie baloniarstwa oraz organizacja kilku bezpłatnych eventów balonowych tzw. wzlotów na uwięzi dedykowanych m.in. Fundacjom i Domom Dziecka.
Przekraczać granice i dawać dobro! Na przykład sprawiać, aby człowiek, który nigdy nie będzie chodził, bo skazany jest na wózek inwalidzki, wzniósł się w powietrze!

Wspierając działania Fly Consulting wspierasz również zbiórkę zakupu kosza dostosowanego dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Link do zbiórki: https://patronite.pl/fly-consulting

Zobacz także

2023-05-19, godz. 13:19 Ile zapału i uporu potrzeba, by zrealizować marzenie życia? Posłuchajcie kpt. Krzysztofa Matuszewskiego, laureata tytułu… Jako chłopiec marzył, aby żaglować po świecie jak Robinson Crusoe. Już za chwilę, mając 75 lat wypływa samotnie w roczny rejs śladem bohatera tej powieści… » więcej 2023-05-18, godz. 13:13 O sytuacji kultury wysokiej - konferencja z udziałem twórców, ekspertów i publicystów w Radiu Opole Muzycy, publicyści, aktorzy, znawcy kultury wezmą udział w organizowanej przez Radio Opole konferencji pt. "Sytuacja kultury wysokiej we współczesnym świecie"… » więcej 2023-05-09, godz. 11:11 Gotuj z DJ-em Adamusem i śpiewaj z Pascalem Brodnickim! Słuchasz 60 na 60 kiedy gotujesz? Nucisz razem z nami największe przeboje z opolskiego amfiteatru mieszając w garnkach? Weź udział w nowej zabawie w cyklu… » więcej 2023-04-28, godz. 09:46 Codzienny autopilot Radia Opole! Cicho i ekologicznie "Gramy z klimatem" Każdego dnia reporterzy Radia Opole sprawdzają dla Państwa sytuację na opolskich drogach. Od dziś robimy to w sposób cichy i bardziej ekologiczny. Taki jest… » więcej 2023-04-17, godz. 14:51 Akcja edukacja - pomóż dziecku zrozumieć świat mediów Rozwijanie kompetencji medialnych u dzieci i młodzieży to klucz do odróżniania informacji fałszywych od prawdziwych. Wspieranie najmłodszych w poznawaniu… » więcej 2023-04-17, godz. 14:41 Półprawdy i kłamstwa: jak sobie z nimi radzić? - bezpłatny webinar #MEDIAchallenge: praktycznie o fact-checkingu oraz… Nieprawdziwe informacje, zwane także dezinformacją, fake newsami czy fałszywymi informacjami, to nic nowego. Jednak wraz z postępem technologicznym oraz coraz… » więcej 2023-04-05, godz. 09:30 Mistrz Tradycji. Wyjątkowa premiera filmu Sławomira Mielnika Opolski fotograf przez kilka miesięcy podglądał jak szkoli się przyszłe kroszonkarki w województwie opolskim. Sztuka zdobienia jaj jest niezwykle trudna… » więcej 2023-03-13, godz. 14:00 Muzyczna wiosna z DJ-em Adamusem w Radiu Opole! Adam Jaworski czyli znany i lubiany DJ Adamus będzie twarzą wiosennej kampanii Radia Opole pod hasłem „60/60” czyli „60 piosenek na 60-lecie KFPP w Opolu”… » więcej 2023-03-11, godz. 10:06 Marek Kamiński o pomocy młodym ludziom w spełnianiu marzeń W sobotni poranek gościem Radia Opole był polarnik, podróżnik i filozof - Marek Kamiński. W ramach swojej fundacji prowadzi on projekt LifePlanAcademy, w… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »