Radio Opole » Sport i turystyka
2021-10-11, 19:15 Autor: Katarzyna Doros

Przed nami X edycja Opolskiego Festiwalu Gór. Wśród prelegentów Ola Mirosław czy Roman Ficek

Opolski Festiwal Gór [materiały organizatora]
Opolski Festiwal Gór [materiały organizatora]
Przed nami X jubileuszowa edycja Opolskiego Festiwalu Gór. To okazja do spotkań ze wspinaczami, biegaczami i pasjonatami środowiska górskiego. Przez trzy dni (od 14 do 16 października) prelegenci zabiorą nas m.in. na zimowe przejście gór Polski, w Tatry czy na Wielki Szlak Himalajski.
Festiwal rozpocznie o godzinie 17:30 w czwartek spotkanie poświęcone opowieściom z mchu i paproci, czyli o pracy w obserwatorium. Z kolei Zuzanna Witych opowie o Pucharze Świata w narciarstwie ekstremalnym. - Ciekawym gościem będzie Leszek Dawid, który wystąpi z tematem jak się kręci film w Karakorum? - mówi Michał Mościcki, współorganizator imprezy. - To jest bardzo znany reżyser filmowy, nagradzany również, który na warsztat wziął temat Broad Peaku. Więc Broad Peak jako uniwersalna historia o człowieku, o wyzwaniach oraz o tragedii, ale też o pasji i miłości do gór, do wspinaczki.
A Leszek opowie nam trochę o kuchni powstawania tego filmu. Z gwiazdorską obsadą, bo Ireneusz Czop, Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki.

W piątek pojawi się m.in. biegacz górski Roman Ficek. A dzień zakończy spotkanie z Olą Mirosław, która opowie o swojej drodze do rekordu. - Sobota to już spotkanie m.in. Agatą Hamerą, która opowie o pierwszych taterniczkach, z kolei Magda Lasota przedstawi nieopowiedziane historie spod Everestu - dodaje Michał Mościcki. - Magda spędziła bardzo dużo czasu pod Everestem ze swoim projektem reportażowym. Dokumentowała życie szerpów, wspinaczy, base campu. Można spojrzeć na ten Everest od innej strony, takiej eksploracyjnej, takiej naprawdę wyprawowej, ale też takich ludzkich historii.

Bilety na Opolski Festiwal Gór można kupić w kasie NCCP lub poprzez stronę internetową.
Michał Mościcki cz.1
Michał Mościcki cz.2

Sport i turystyka

2021-10-27, godz. 20:57 Żużel: Mads Hansen odchodzi z opolskiego Kolejarza. Nowy pracodawca to wygrany ostatniego sezonu 2. ligi Choć od zakończenia sezonu było to niemal przesądzone, to teraz jest już pewne. Po trzech latach Mads Hansen opuszcza Kolejarza Opole. Duński żużlowiec… » więcej 2021-10-27, godz. 08:15 Mateusz Gruntowski o tym, jak zdobywa się Koronę Polskich Ultramaratonów w RO 3 SPORT Mateusz Gruntowski z Niemodlina skompletował Koronę Polskich Ultramaratonów. Aby zrealizować swój cel przebiegł 850 kilometrów. » więcej 2021-10-26, godz. 23:07 Sześć krążków Budowlanych na mistrzostwach kraju do lat 15 Sześć medali przywieźli z mistrzostw Polski do lat 15 ciężarowcy Budowlanych Opole. Zawody odbyły się w Ciechanowie. » więcej 2021-10-26, godz. 13:23 Nie żyje Jan Ścigocki, pasjonat sportu ze Strzelec Opolskich Szeroko znany jako 'kapitan Jan' - Jan Ścigocki zarażał kolejne pokolenia dzieci miłością do kajakarstwa i narciarstwa biegowego. » więcej 2021-10-26, godz. 09:30 Medale karateczek z Tarnowa Opolskiego w Katowicach Kinga Jezierzańska oraz Aleksandra Rutkowska z Akademii Sztuk Walki PAPON Team z Tarnowa Opolskiego skutecznie rywalizowały w międzynarodowych zawodach w Katowicach… » więcej 2021-10-26, godz. 08:08 Bartosz Malinowski o Wielkim Szlaku Himalajskim w RO 3 SPORT W podróż po Wielkim Szlaku Himalajskim zabrał nas Bartosz Malinowski, który był prelegentem X edycji Opolskiego Festiwalu Gór w Opolu. » więcej 2021-10-25, godz. 19:00 Światowa czołówka jeźdźców rywalizowała w Zakrzowie. Wysokie pozycje Polaków Zakrzów gościł światową czołówkę jeździecką. Na obiekcie LKJ Lewada odbyły się silnie obsadzone zawody w ujeżdżeniu CDI Zakrzów. » więcej 2021-10-25, godz. 16:29 Zapasy: młodzi namysłowianie nie zawiedli 7 medali wywalczyli młodzicy i młodziczki Orła Namysłów w Miliczu. Tam odbył się silnie obsadzony zapaśniczy turniej klasyfikacyjny w stylu wolnym. » więcej 2021-10-25, godz. 10:00 Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w karate. Prym wiedli zawodnicy z Krakowa 200 zawodników z całej Polski rywalizowało o medale w Głuchołazach. Honorowy patronat nad turniejem objęła 'Kapituła Orderu Uśmiechu'. » więcej 2021-10-25, godz. 08:30 Odra zremisowała z Jastrzębiem. Retransmisja w RO 3 SPORT Odrze Opole nie udało się przełamać klątwy Jastrzębia. W 14. kolejce Fortuna 1. ligi Odra Opole zremisowała 2:2 z GKS-em Jastrzębie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »