Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-12, 08:59 Autor: Witold Wośtak

Szósty raz zwycięstwo. Plany burmistrzów Kluczborka i Wołczyna na kolejną kadencję

Jan Leszek Wiącek/Jarosław Kielar
Jan Leszek Wiącek/Jarosław Kielar
Zarządzają gminami od 22 lat i nadal uważają, że mają wiele do zrobienia. Mowa o Jarosławie Kielarze, burmistrzu Kluczborka i Janie Leszku Wiącku, burmistrzu Wołczyna.
Obaj włodarze zapewnili sobie szóstą kadencję w pierwszej turze wyborów. Kielar upatruje duże możliwości w pieniądzach z Krajowego Planu Odbudowy i pozostałych dotacjach unijnych.

- Na pewno chcemy kontynuować kanalizowanie i poprawę infrastruktury drogowej. Co do mieszkalnictwa, niedługo zostaną otwarte oferty na projektowanie budynków w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Te rzeczy już toczą się, natomiast kolejne projekty są. Duże projekty dotyczą rewitalizacji basenu w Bąkowie, modernizacji części rekreacyjnej w parku czy rewitalizacji Centrum Kultury w Kluczborku.

Jan Leszek Wiącek zaznacza, że mieszkańcy gminy Wołczyn od lat wskazują, że najbardziej oczekiwane są remonty dróg. Ważne jest też odpowiednie uzbrojenie terenów.

- Stawiamy na dalsze kanalizowanie, między innymi w Rożnowie. Ogłosiliśmy już przetargi i wyłoniliśmy wykonawców na drogi gminne w Gierałcicach, Krzywiczynach czy Brunach. Otrzymaliśmy dofinansowania do infrastruktury wodociągowej i będziemy modernizować największe ujęcie w Brzezinkach, a także poprawiać sieć prowadzącą do terenów inwestycyjnych.

Dodajmy, Kielar zdobył w wyborach ponad 67 procent głosów, a Wiącek miał poparcie niemal 57 procent głosujących.
Jarosław Kielar
Jan Leszek Wiącek

Wiadomości z regionu

2024-05-23, godz. 11:44 Śmiertelne potrącenie pieszego na DK 41 w Prudniku. Są utrudnienia w ruchu Uwaga kierowcy, mamy ruch wahadłowy na dk 41 w Prudniku. Jak przekazuje Punkt Informacji Drogowej w Opolu, dziś (23.05) około godz. 10:50 doszło tam do śmiertelnego… » więcej 2024-05-23, godz. 11:17 Rejs dookoła Islandii. Przed załogą jachtu "Opole" duże wyzwanie Opole dookoła Islandii - w taki rejs wybiera się kapitan Andrzej Kopytko wraz z załogą. » więcej 2024-05-23, godz. 11:10 Adam Żurek - pełniącym obowiązki dyrektora Elektrowni Opole Mirosław Pietrucha nie jest już dyrektorem Elektrowni Opole. Na stanowisko wrócił Adam Żurek. Na stronie internetowej spółki widnieje informacja, że jest… » więcej 2024-05-23, godz. 09:47 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - Codziennie ryzykujemy swoje życie - tak mówią mieszkańcy Chmielowic, którzy interweniują w Radiu Opole w sprawie przejścia dla pieszych. Przy ulicy Centralnej… » więcej 2024-05-23, godz. 09:45 Syreny i blokada drogi wojewódzkiej 454. Mieszkańcy walczą o obwodnicę Jak zapowiadali, tak zrobili. Grupa mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, domagająca się dokończenia budowy obwodnicy, zablokowała dziś (23.05) o godz. 9:00… » więcej 2024-05-23, godz. 08:27 Może zagrzmieć. Jest alert pogodowy dla 3 powiatów w regionie Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Wydali pogodowy alert pierwszego stopnia dla powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego. » więcej 2024-05-23, godz. 08:00 Znikają małe sklepy w Prudniku. Gmina udostępni puste lokale młodym przedsiębiorcom Coraz więcej zamkniętych sklepów i lokali usługowych w Prudniku. Lokalni przedsiębiorcy likwidują działalność, ponieważ nie wytrzymują konkurencji z… » więcej 2024-05-22, godz. 20:00 Głuchołazy i Zlate Hory wspólnie po auta dla strażaków Głuchołazy i czeskie Zlate Hory chcą wspólnie kupować samochody ratowniczo-gaśnicze dla swoich jednostek OSP. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na pograniczu… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Likwidacja walcowni Andrzej uderzy w budżet gminy. Burmistrz chce pomóc mieszkańcom „To dramatyczna informacja dla całej gminy Zawadzkie” - tak wiadomość o likwidacji Walcowni Rur Andrzej komentuje burmistrz gminy Michał Rytel. Przypomnijmy… » więcej 2024-05-22, godz. 18:00 Co dalej z odlewnią żeliwa w Nysie. Do PUP-u wpłynął wniosek o możliwych zwolnieniach grupowych Czy dojdzie do zwolnień grupowych w Nysie? Powiatowy Urząd Pracy otrzymał zgłoszenie od właściciela nyskiej odlewni żeliwa, który wystawił zakład na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »