Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy o festiwalu polonijnym i 55. KFPP z Hali ...
2018-06-08, 09:42 Autor: Marek Świercz

Rozmowy o festiwalu polonijnym i 55. KFPP z Haliną Nabrdalik i Sabiną Sago

Halina Nabrdalik o II Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki
Halina Nabrdalik, organizator Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki
- To jest przedsięwzięcie misyjne, bardzo potrzebne. Uważam, że Polacy - niezależnie od tego, czy żyją w Polsce, czy za oceanem - powinni znać polską kulturę. A polska piosenka, znakomita przecież, to jest ważna część tej naszej kultury - tak o genezie Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki mówiła w rozmowie "W cztery oczy" jego pomysłodawczyni, red. Halina Nabrdalik z Radia Opole, która stoi też na czele opolskiego oddziału Wspólnoty Polskiej.

W drugiej edycji festiwalu biorą udział artyści - zarówno amatorzy, jak i zawodowcy - z 14 krajów m.in. z Australii, Kanady, Niemiec czy Anglii. - Z Londynu przyjechał zespół Karolinka, w którym grają wnuczki żołnierzy generała Andersa. Były przeszczęśliwe, że wybierają się do Gogolina, miasta Karolinki - mówił nasz gość.

Festiwal otworzył koncert w Brzegu, dziś występ w Gogolinie, w sobotę w Otmuchowie, a w niedzielę w Korfantowie. Finałowy koncert w poniedziałek o 17:00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Sabina Sago o okołofestiwalowym występie opolskich artystek
Sabina Sago, opolska wokalistka
- Zaśpiewamy po raz pierwszy wspólnie wybraną przez nas piosenkę na opolskim rynku w niedzielę o godz. 13:30. Nie mogę zdradzić, który utwór wybrałyśmy, bo to ma być niespodzianka. Jest to jednak taka piosenka, która pozwoli nam zaprezentować nasze różne muzyczne temperamenty. Potem zejdziemy ze sceny i udamy się do festiwalowej kawiarenki, gdzie porozmawia z nami Maria Szabłowska - mówiła w "Poglądach i osądach" Sabina Sago, opolska wokalistka a zarazem jedna z artystek współprowadzących program "Dobre Granie Ekstra" na antenie Radia Opole.

Zobacz także

2018-06-24, godz. 09:00 Rozmowa z Markiem Zarankiewiczem o tym, dlaczego należy kochać przydrożne drzewa Chodzi o to by dostrzegać piękno jakie daje nam natura - mówił pomysłodawca kampanii "Zdrap Pomarańczowy Znak" Marek Zarankiewicz. Jak wyjaśnił, chodzi o pows ... » więcej 2018-06-24, godz. 08:30 Rozmowa z Jakubem Bireckim o premierowej edycji zawodów Triathlon Opole Opole wkracza na triathlonową mapę Polski. W niedzielę, 24 czerwca, mieszkańcy mogą kibicować zawodnikom pływającym w Odrze, jadącym na rowerze i biegającym p ... » więcej 2018-06-23, godz. 09:00 Rozmowa z ks. Mateuszem Buczmą o Bożym Weekendzie w Opolu Od piątku na ulicach Opola odbywa się Boży Weekend. Organizatorzy przygotowali wiele stref wolontariatu, m.in. integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych, wars ... » więcej 2018-06-23, godz. 08:30 Rozmowa z Lidią Stotko o wolontariacie w opolskim Ekonomiku i o szpiku dla Jurka Młodzież opolskiego Ekonomika bardzo chętnie angażuje się w działalność wolontariacką. Szkoła ma już długie tradycje takiej aktywności, a w miniony poniedział ... » więcej 2018-06-22, godz. 09:30 Rozmowa z Katarzyną Czocharą o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu oraz Pawłem Jaroszkiem o nieuniknionym ... - Mateusz Morawiecki był już na Opolszczyźnie, ale to jego pierwsza wizyta u nas jako premiera, więc w jakiejś mierze to wydarzenie historyczne. Spotka się z ... » więcej 2018-06-21, godz. 10:17 Rozmowy z ks. prof. Markiem Lisem i red. Krzysztofem Ogioldą o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny Ks. prof. Marek Lis o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny - Pielgrzymki Jana Pawła II przerwały coś, co socjologowie nazwali spiralą mil ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »