Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy o festiwalu polonijnym i 55. KFPP z Hali ...
2018-06-08, 09:42 Autor: Marek Świercz

Rozmowy o festiwalu polonijnym i 55. KFPP z Haliną Nabrdalik i Sabiną Sago

Halina Nabrdalik o II Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki
Halina Nabrdalik, organizator Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki
- To jest przedsięwzięcie misyjne, bardzo potrzebne. Uważam, że Polacy - niezależnie od tego, czy żyją w Polsce, czy za oceanem - powinni znać polską kulturę. A polska piosenka, znakomita przecież, to jest ważna część tej naszej kultury - tak o genezie Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki mówiła w rozmowie "W cztery oczy" jego pomysłodawczyni, red. Halina Nabrdalik z Radia Opole, która stoi też na czele opolskiego oddziału Wspólnoty Polskiej.

W drugiej edycji festiwalu biorą udział artyści - zarówno amatorzy, jak i zawodowcy - z 14 krajów m.in. z Australii, Kanady, Niemiec czy Anglii. - Z Londynu przyjechał zespół Karolinka, w którym grają wnuczki żołnierzy generała Andersa. Były przeszczęśliwe, że wybierają się do Gogolina, miasta Karolinki - mówił nasz gość.

Festiwal otworzył koncert w Brzegu, dziś występ w Gogolinie, w sobotę w Otmuchowie, a w niedzielę w Korfantowie. Finałowy koncert w poniedziałek o 17:00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Sabina Sago o okołofestiwalowym występie opolskich artystek
Sabina Sago, opolska wokalistka
- Zaśpiewamy po raz pierwszy wspólnie wybraną przez nas piosenkę na opolskim rynku w niedzielę o godz. 13:30. Nie mogę zdradzić, który utwór wybrałyśmy, bo to ma być niespodzianka. Jest to jednak taka piosenka, która pozwoli nam zaprezentować nasze różne muzyczne temperamenty. Potem zejdziemy ze sceny i udamy się do festiwalowej kawiarenki, gdzie porozmawia z nami Maria Szabłowska - mówiła w "Poglądach i osądach" Sabina Sago, opolska wokalistka a zarazem jedna z artystek współprowadzących program "Dobre Granie Ekstra" na antenie Radia Opole.

Zobacz także

2018-11-21, godz. 10:45 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Michałem Nowakiem Piotr Mielec, przewodniczący klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego w opolskiej Radzie Miasta – Myślę, że to będzie spokojna i merytoryczna kadencja, a jeśli ... » więcej 2018-11-20, godz. 09:32 Piotr Regeńczuk i Leszek Patrzek w porannych rozmowach Piotr Regeńczuk z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Mniej więcej połowa opolskich samorządów z sobie znanych przyczyn z nami nie współpracuje. Nie wiem ... » więcej 2018-11-19, godz. 09:49 Rozmowa z podkom Grzegorzem Filipkiem i dr. Bartoszem Maziarzem o cyberprzestępczości Podkom. Grzegorz Filipek z KWP w Opolu - W polskim kodeksie karnym nie ma jednej definicji cyberprzestępczości, raczej tworzone są doraźne definicje. Mamy tu ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:00 Rozmowa z Agnieszką Mikucką, zastępcą dyrektora opolskiej delegatury KBW - 20 stycznia odbędą się wybory uzupełniające w dwóch okręgach w gminie Turawa - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Mikucka, zastępca d ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:10 Rozmowa z Pawłem Kampą, dyrektorem III Biegu Tarnowskiego "Leśna draka" Gościem rozmowy był Paweł Kampa, który opowiadał o III Biegu Tarnowskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów Opolski i Nadleśnictwa Opole. Bieg odbędzie się w najbliżs ... » więcej 2018-11-17, godz. 08:35 Rozmowa z Markiem Tomkowem, prezesem Okręgowej Izby Aptekarskiej - E-recepta będzie ułatwieniem dla wszystkich. Kończy się era recept papierowych. Apteki muszą być na e-recepty gotowe do końca tego roku. Lekarze mają czas j ... » więcej 2018-11-16, godz. 10:43 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą Piotr Mielec, radny Opola – Odbyło się wiele spotkań radnych komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego, zgłaszali oni swoje aspiracje do pełnienia różnych funkcji w n ... » więcej 2018-11-15, godz. 10:25 Rozmowy z dr. hab. Tomaszem Halskim i prof. Markiem Masnykiem włączenie PMWSZ w struktury UO Dr hab. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – Jednym z dwóch podstawowych warunków utworzenia kierunku lekarskiego na ... » więcej 2018-11-14, godz. 10:13 Rozmowy z Aleksandrą Szubryt i Piotrem Bębenkiem o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Aleksandra Szubryt z Parku Naukowo-Technologicznego "Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości" - pod takim hasłem w Opolu odbywa się Światowy Tydzień Przedsię ... » więcej 2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »