Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Nowy Rok czas zacząć z... Radiem Opole
2019-12-27, 11:00 Autor: Piotr Moc

Nowy Rok czas zacząć z... Radiem Opole

[fot. Wanda Kownacka]
[fot. Wanda Kownacka]
Co nowego usłyszą i... zobaczą Państwo w 2020 roku w programie i na stronie internetowej Radia Opole?

Od samego rana lub jak kto woli, skoro świt, będziemy wspólnie się zastanawiali: Kto rano wstaje? Na to pytanie będą odpowiadali - jak zawsze radośni i pełni werwy - Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Mało tego. Raz w tygodniu będą mieli zadanie do wykonania: "Gdzie Justyna nie może, tam Kacpra pośle" i na odwrót: "Gdzie Kacper nie może, tam Justynę pośle". Co z tego może wyniknąć, nikt nie jest w stanie przewidzieć. Oczywiście będziemy prosili Was, drodzy słuchacze, o pomoc przy wskazaniu miejsc, do których mają się wybrać nasi bohaterowie!

Poranki ubogaci nasza piękna mowa ojczysta w nowym cyklu: Na końcu języka. Będzie tradycyjna kartka z kalendarza oraz - jak zawsze ważna - rozmowa W cztery oczy o polityce, ale nie tylko.

Po 9:00 rano jest czas na Dobry moment. Ona, czyli Agnieszka Wawer Krajewska i on, czyli Wiesław Kolbusz. Będzie dużo tematów społecznych i edukacyjnych. Planujemy wskrzesić dyżury specjalistów przy telefonie Radia Opole.

W samo południe - jak od wielu sezonów - zapraszamy Państwa do Loży. Loży Radiowej. Do grona stałych autorów (Aneta Skomorowska-Kobza, Ewa Skrabacz, Joanna Matlak i Marek Świercz) flagowego programu publicystycznego rozgłośni, dołączy Magdalena Ogórek, która w każdy czwartek po 12:15 zaprosi na wywiady Prosto z Sejmu. W ostatnie wtorki miesiąca na "Magazyn międzynarodowy" zaproszą Piotr Semka i Piotr Cywiński.

Reporterzy Radia Opole będą czekali na Państwa ze swoimi materiałami od 14:05. Będą zawsze tam, gdzie będzie działo się coś ciekawego i intrygującego, czyli zawsze na czasie i rzetelnie Reporterskie tu teraz. Wydawcami i autorami programu będą: Agnieszka Stefaniak, Marzena Śmierciak oraz Bogusław Kalisz i Cezary Puzyna.

Po sporej dawce informacji, czas na nowe trendy w nauce, ekonomi, psychologii i... mediach społecznościowych. Będzie o wynalazkach, które zmieniły świat, o ikonach popkultury i historiach - od rydwanu do super-samochodu, czyli czar czterech kół i rys historyczny krajowej motoryzacji (także tej opolskiej). Na Trendy i owędy po 15:05 będą zapraszali Beata Granatowska i Ireneusz Prochera.

Dobre Granie rozpoczynamy w 2020 roku nieco szybciej, bo od 17:05. Gospodarzem pasma będzie "człowiek, który żadnych (długich) pytań się nie boi", czyli Tomasz Wojtyłko. Długa kolejka artystów na wywiady w Radiu Opole już czeka i wciąż się wydłuża. Po 18:05 tradycyjnie czas na coś ekstra. Radiową antenę oddajemy dobrym głosom opolskich wokalistek Żanety Plotnik, Magdalenie Meg Krzemień, Natalii Kryjom-Barylak, Kamili Dauksz-Boruch i Barbarze Beuth.

Wieczorową porą znów zamierzamy podążać śladami opolskich wydarzeń kulturalnych. Rewiry kultury powracają do swojej starej pory nadawania, czyli od 19:05 do 21:00. Autorami audycji będą: Katarzyna Zawadzka, Agnieszka Zientarska i Mariusz Majeran.

Marian Staszyński i jego Studio reportażu nadal będzie otwierało drzwi dla Państwa po 21:10. Dla przypomnienia: scenariusze do tych audycji pisze samo życie. Opowiadamy o ludziach i wydarzeniach, które mają znaczenie dziś i po wielu latach. Reportaż to słowa i emocje, otwierające drzwi do świata wyobraźni. Reportaż radiowy, chociaż dźwiękiem malowany, nie przemija tak szybko jak on.

Po 22:10 oddajemy czas na edukacje, zdrowie na rodzinne pasje i więzi. Nie zabraknie porcji najnowszej historii. Autorzy audycji: Krzysztof Dobrowolski, Bolesław Bezeg i Wiktor Krzewicki już czekają z nowymi tematami i plejadą znakomitych gości. Po 23:00 czas muzykę z niezapomnianych płyt winylowych, czas na jazz i czas na rozmowy o muzyce niebanalnej.

W weekendy obok wielu stałych i popularnych audycji od lat (tj. Samorządowa i Niedzielna Loża Radiowa, Opolski Koncert Życzeń, Scena i sława, Cały nasz sport i inne) - będzie nowość!

To Eko-wyścig - program Justyny Marcińskiej o zmianach zachodzących w środowisku naturalnym. Codzienne, proste decyzje podejmowane w niemal każdej sferze życia, mają swój korzystny lub negatywny wydźwięk środowiskowy. Obecnie próbuje się ratować szkodliwe konsekwencje wieloletnich zaniedbań. Brak świadomości wciąż jednak prowadzi do katastrofalnych zniszczeń. Coraz silniejszy wydaje się być jednak nurt promujący ochronę środowiska. Nie ma dnia, czy nawet godziny, w której nie docierałyby do nas informacje o prostych i skutecznych rozwiązaniach ratujących naturę. Coraz prostsze wydają się być decyzje mające u podstaw świadomość ekologiczną. Natura coraz głośniej mówi o swoich potrzebach i warto jej wysłuchać!

Radio Opole 2 KULTURA (DAB+) - w nowym roku z nowymi pomysłami autorów audycji tematycznych oraz z dużą dawką polskiej muzyki (Kultowe PL i Nowe PL). Niechaj każdy dzień będzie, jak niedziela, a każda piosenka niech ma swoją legendę.

W naszym kulturalnym programie odszukamy zaginioną klasykę, posłuchamy folkowych brzmień i wsłuchamy się w muzykę bez słów. Trafimy także na wykład w Akademii Rocka, wsłuchamy się w nowe brzmienia i przeniesiemy się do największych koncertowych aren, aby wysłuchać na żywo tych najlepszych z najlepszych. Sprawdzimy, co jest na afiszu, rozdamy bilet na koncert, opowiemy wszystko o literaturze i podebatujemy o kulturze!

W DAB+ i w internecie www.radio.opole.pl.

Zobacz także

2020-07-11, godz. 10:48 Koncert Chilli Crew dziś po 20:00 w audycji "Twoja Muzyka" To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy koncert wrocławskiego… » więcej 2020-07-03, godz. 21:03 Grupa Bohema raz jeszcze! W sobotę (04.07) po 20:00 zapraszamy na retransmisję koncertu ze Studia M im. SBB To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy koncert Grupy Bohema… » więcej 2020-07-02, godz. 14:00 Nowa powieść Jakuba Ćwieka do posłuchania w lipcu na naszej antenie! Premiera już w poniedziałek o 15:40! [FILM] Najnowszej powieści Jakuba Ćwieka będzie można słuchać na antenie Radia Opole do końca lipca o 15:40 w audycji Trendy i Owędy. Premiera już w najbliższy poniedziałek!… » więcej 2020-07-02, godz. 08:09 Wakacyjna ramówka Radia Opole - zobacz, co szykujemy! Chcę wyjechać na wieś, to motyw przewodni naszych radiowych, letnich wędrówek. Nie zabraknie dobrej literatury, wakacyjnych przebojów i rozmów z gośćmi w plenerowym… » więcej 2020-06-26, godz. 12:05 Cukier raz jeszcze! W sobotę (27.06) po 20:00 zapraszamy na retransmisję koncertu ze Studia M im. SBB To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy fenomenalny koncert… » więcej 2020-06-22, godz. 10:04 "To był twardy Polak. Świadek terroru" - poznaj pierwszych więźniów obozu w Auschwitz 14 czerwca minęło 80 lat od pierwszego masowego transportu więźniów do Auschwitz. Z tej okazji Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu przygotowała kampanię… » więcej 2020-06-19, godz. 21:50 Czarny Nosal i Złe Psy - te koncerty przypomnimy w sobotę po 20:00 w audycji "Twoja Muzyka" Rafał Nosal z Grupą Bohema wystąpi już w najbliższy czwartek (25.06) w Studiu M im. SBB, a my w oczekiwaniu na to wydarzenie już w najbliższą sobotę (20.06) w… » więcej 2020-06-16, godz. 16:43 Wszystko w Twoich rękach – pobierz, zainstaluj i korzystaj z aplikacji ProteGO Safe Aplikacja ProteGO Safe powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jest bezpłatna, dobrowolna i bezpieczna. Może skutecznie zahamować rozprzestrzenianie się… » więcej 2020-06-12, godz. 15:33 Wyjątkowy koncert Radia Opole przypomnimy w najbliższą sobotę (13.06) po 20:00 w audycji "Twoja Muzyka" Pięć zjawiskowych artystek na jednej scenie podczas niepowtarzalnego wieczoru w Filharmonii Opolskiej. 31 sierpnia minie 2 lata od koncertu „Dobre Granie Ekstra"… » więcej 2020-06-10, godz. 14:44 Spędź Boże Ciało z Radiem Opole - transmisja mszy, słuchowisko, specjalne audycje W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwanego świętem Bożego Ciała, Radio Opole zmienia swoją ramówkę, zapraszając na specjalne audycje… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »