Radio Opole » Audycje Radia Opole

W CZTERY OCZY

Ważne osobistości, uczestnicy zdarzeń – codziennie rano w rozmowie "W cztery oczy" zadajemy im pytania, które chcieliby zadać mieszkańcy regionu. Rozmowa dnia o tym, co ważne dla naszych słuchaczy.

Do słuchania o 8:04 od poniedziałku do piątku zaprasza Joanna Matlak. W soboty i niedzielę o 8:04 zapraszają Joanna Matlak lub Ireneusz Prochera.

Z autorami można kontaktować się mailowo:
joanna.matlak@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl


2020-10-28, 08:50

Roman Kolek o zagrożeniu jakim jest likwidacja ośrodków uzależnień i tych zajmujących się zdrowiem psychicznym w regionie

Roman Kolek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Roman Kolek [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Tym tematem zajmujemy się już od roku. Wysyłamy korespondencje, wysyłamy pisma do Ministerstwa Zdrowia, zwracamy uwagę, że nie ma takiej ilości kadry ale i potrzeb, aby pielęgniarki były niezbędne do prowadzenia działalności nie tylko w tej opiece dotyczącej uzależnień ale i opiece psychiatrycznej - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Roman Kolek ,wicemarszałek województwa. Z naszym gościem rozmawialiśmy o apelu jaki radni wystosowali do przedstawicieli rządu i opolskich parlamentarzystów. Jednym z problemów są normy zatrudnienia pielęgniarek. Radcy napisali m.in. że „brak zmiany norm zatrudnienia pielęgniarek spowoduje w praktyce likwidację całodobowego lecznictwa uzależnień w województwie opolskim, a zapewne i w Polsce.”
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***