Radio Opole » Audycje Radia Opole

W CZTERY OCZY / POGLĄDY I OSĄDY

Ważne osobistości, uczestnicy zdarzeń – codziennie rano w rozmowie "W cztery oczy" zadajemy im pytania, które chcieliby zadać mieszkańcy regionu. Rozmowa dnia o tym, co ważne dla naszych słuchaczy. A później – w ramach programu "Poglądy i osądy" – o komentarz prosimy ekspertów.

Od poniedziałku do piątku o godz. 8:03 i 8:40 zapraszają Marek Świercz i Zbigniew Górniak, a od 1 maja w soboty i niedziele także - Aneta Skomorowska-Kobza.
Napisz do autorów: marek.swiercz@radio.opole.pl, gorniak102@wp.pl,
aneta.skomorowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka - jesień 2016
Radio Opole nadaje także w DAB+
2017-05-27, 08:40

Rozmowa z Małgorzatą Kozak

Małgorzata Kozak o tym na czym polega adopcja
- Chcielibyśmy, żeby te obchody zaskutkowały tym, że coraz więcej rodzin w naszym mieście będzie chciało pełnić funkcję rodziny zastępczej - powiedziała w porannej rozmowie Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu. O godzinie 10.00 rusza piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. W Opolu jest 157 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 200 dzieci potrzeba jeszcze około 50. - Gdyby było ich o 50 więcej nie musielibyśmy kierować dzieci do domów dziecka - zaznaczył gość "W cztery oczy".
- Rodzina zastępcza to rodzina, do której trafia dziecko, którego rodzice biologiczni nie są pozbawieni praw rodzicielskich, a tylko mają je ograniczone. Sąd daje w ten sposób szansę rodzicom, żeby się poprawili - wyjaśnia wicedyrektor Kozak.
- Zapraszamy wszystkich państwa i rodziny zastępcze i wszystkie rodziny w naszym mieście na piknik w ogrodzie przy Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Strzelców Bytomskich w Opolu - dodaje.więcej »

ONA I ON

Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »