Radio Opole » Audycje Radia Opole

W CZTERY OCZY / POGLĄDY I OSĄDY

Ważne osobistości, uczestnicy zdarzeń – codziennie rano w rozmowie "W cztery oczy" zadajemy im pytania, które chcieliby zadać mieszkańcy regionu. Rozmowa dnia o tym, co ważne dla naszych słuchaczy. A później – w ramach programu "Poglądy i osądy" – o komentarz prosimy ekspertów.

Od poniedziałku do piątku o godz. 8:03 i 8:40 zapraszają Marek Świercz i Zbigniew Górniak, a od 1 maja w soboty i niedziele także - Aneta Skomorowska-Kobza.
Napisz do autorów: marek.swiercz@radio.opole.pl, gorniak102@wp.pl,
aneta.skomorowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka - jesień 2016
Radio Opole nadaje także w DAB+
2017-03-29, 14:52

Rozmowa z Ireneuszem Jakim i komentarz Mirosława Pietruchy

Ireneusz Jaki o inwestycjach w WiK-u
Ireneusz Jaki, prezes WiKu

- To potężna, obliczona na kilka lat inwestycja, o łącznej wartości prawie 149 milionów złotych. Projekt przygotowywaliśmy półtora roku i jako pierwsi w Polsce byliśmy gotowi do jego złożenia. Dostaliśmy dofinansowanie na poziomie 64 procent, 73,8 miliona złotych - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja, który dziś jedzie do Warszawy, by podpisać umowę o dofinansowanie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Inwestycja obejmuje modernizację oczyszczalni ścieków za 88 mln (będzie pełna hermetyzacja, znikną tak zwane substancje złowonne, które mogły przeszkadzać okolicznym mieszkańcom), budowę 4 km sieci kanalizacji sanitarnej, 10,5 km sieci wodociagowej, modernizacje ujęć wody w Zawadzie i Grotowicach, wreszcie rozbudowę laboratorium.więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »