Radio Opole » O Radiu » Radio Opole

Radio Opole

Radio Opole to jedyna publiczna rozgłośnia Śląska Opolskiego. Spełnia swą misję informacyjną, społeczną i kulturową na poziomie regionalnym (województwo) i lokalnym (miasta i wsie). Jest też najstarszą, bo istniejącą od 1952 roku, rozgłośnią w Opolskiem.
2015-10-12, 09:54

Radio Opole - misja i emisja

Radio Opole
Radio Opole
Głównym przedmiotem działania Radia Opole jest przede wszystkim tworzenie i bezpłatne rozpowszechnianie regionalnych programów radiowych za pomocą urządzeń do tego służących, emisja reklamy oraz budowa i eksploatacja nadawczych i przekaźnikowych stacji radiowych.więcej »
2015-10-12, 09:55

Od radiowęzła po cyfrową jakość

Za niemieckich czasów Opole nigdy nie doczekało się własnej radiostacji. W 1927 roku rozpoczęła natomiast działalność Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach. Stworzyła ona specjalny program w języku polskim przeznaczony dla słuchaczy z terenu Śląska Opolskiego prowadzony przez Stanisława Ligonia.
więcej »
2015-10-12, 09:55

Nie ma radia bez techniki

Radio Opole w swojej pracy stosuje wiele najnowszych rozwiązań i technologii. Wbrew pozorom nie są to tylko technologie sprowadzające się do pracy z dźwiękiem, chociaż naturalnie tutaj jest ich najwięcej. Do wszelkiej obróbki komputerowej dźwięku stosowane są rozwiązania światowych firm takich jak DIGIGRAM, Digidesign, Steinberg, MOTU, Jutel, IBM, Cisco zarówno w zakresie stosowanego sprzętu jak i oprogramowania. Na szczególną uwagę ze względu na stosowane opatentowane rozwiązania zasługują karty dźwiękowe PCX firmy DIGIGRAM. Stosowane technologie informatyczne bazują na systemach operacyjnych firmy Microsoft. W systemach sieciowych użytkowany jest także z powodzeniem system Linux.więcej »
2015-10-12, 09:56

Jakość to podstawa!

Radio Opole jest pierwszą i bodajże jedyną rozgłośnią w Polsce, której 13.07.2005 r. został przyznany certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy EN ISO 9001:2000 w zakresie „Tworzenia i rozpowszechniania programu regionalnego radia publicznego”. Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością umożliwia rozgłośni nawiązywanie coraz lepszego kontaktu ze słuchaczami, pozwala ciągle doskonalić ofertę programową, a w konsekwencji stymulować pozycję Radia Opole na rynku nadawców radiowych. Certyfikat został przedłużony do 26.09.2017 roku.
2014-06-25, 15:25

Opolska Nagroda Jakości

Radio Opole S.A. dwukrotnie brało udział (w II i V edycji) w konkursie Opolska Nagroda Jakości organizowanym przez Opolską Izbę Gospodarczą – zdobywając wyróżnienie i tytuł laureata.

Konkurs ten jest okazją, by docenić organizacje produkcyjne, usługowe, użyteczności publicznej i edukacyjne, które na co dzień stosują metody pracy i systemy zarządzania jakością, jakie powinny stać się wzorem dla innych. Podstawowym warunkiem, jaki musi spełnić laureat, jest posiadanie wdrożonych albo będących w trakcie wdrażania certyfikatów ISO lub HACCP.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »