Radio Opole » Gospodarka
2019-09-04, 20:15 Autor: Witold Wośtak

Lepsze połączenia z Grodźcem i Pludrami. W Dobrodzieniu planują przywracanie lokalnych linii autobusowych

Nowe autobusy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Nowe autobusy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Gmina Dobrodzień ma pomysł na wydanie niemal 40 tysięcy złotych przyznanych z rządowego Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych. To dofinansowanie ma pomóc samorządowi w organizacji transportu do końca roku.
Jednym z priorytetów są połączenia w kierunku Pluder. - Chodzi o godziny inne niż przeznaczone na dojazd do szkół - mówi burmistrz Andrzej Jasiński.

- W tej chwili próbujemy komunikować Pludry z prywatną firmą, która jeździ na trasie Opole-Dobrodzień. Chodzi o możliwość przesiadki w Dobrodzieniu i przejazd do Pluder. Jeśli ktoś potrzebowałby dojechać w odwrotnym kierunku – z Pluder do Dobrodzienia – mógłby wsiąść na przykład dalej w autobus jadący do Olesna. Patrzymy na innych przewoźników i próbujemy zapewnić połączenia. Na naszej stronie internetowej chcemy też wyjść z informacją do mieszkańców, jak dojechać do Opola.

Plan zakłada również dodanie połączeń do Grodźca. Burmistrz Jasiński mówi o zmianach w październiku.

- Po południu jest taki problem, że po szkole o godzinie 15:00 czy 16:00 odjeżdża autobus z Opola, ale gdyby ktoś chciał wrócić później, nie ma możliwości. My zamierzamy w miarę możliwości dojeżdżać do Grodźca, odbierać pasażerów i dowozić do Dobrodzienia. W przyszłości chcielibyśmy jeszcze rozwozić mieszkańców gwiaździście z Dobrodzienia do naszych miejscowości.

Burmistrz już zapowiada złożenie kolejnego wniosku pod koniec roku. Jego zdaniem, warto zapewnić lepszy dojazd do Olesna, choć do tego potrzebny jest związek gmin.
Andrzej Jasiński 1
Andrzej Jasiński 2

Gospodarka

2021-01-18, godz. 14:30 ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie postojowe od artystów i architektów Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje od 15 stycznia wnioski artystów i architektów o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe. » więcej 2021-01-18, godz. 12:15 Hala targowa w Gogolinie sprzedana deweloperowi Gmina Gogolin sprzedała znajdującą się w centrum miejscowości halę targową. Budynek w ostatnich latach nie był intensywnie wykorzystywany, a objęcie go… » więcej 2021-01-18, godz. 08:00 W Korfantowie pracuje już nowa oczyszczalnia. Efekty są lepsze niż planowano, jednak mieszkańców czekają podwyżki… Nowa oczyszczalnia w Korfantowie już przyjmuje ścieki. Zakończona w listopadzie inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć realizowanych dotąd… » więcej 2021-01-17, godz. 11:23 Pandemia spowolniła prace OTBS, ale plany inwestycyjne są aktualne. "Wracamy do tematu osiedla na Winowie" - To był dziwny, inny rok - tak w rozmowie 'W cztery oczy' określił pandemiczne miesiące 2020 roku Tomasz Maciaś, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa… » więcej 2021-01-17, godz. 09:00 Wybudowali dwie drogi, żeby skrócić dojazd mieszkańcom 7 miejscowości Na przełomie roku mieszkańcy gminy Pawłowiczki otrzymali możliwość korzystania z dwóch nowo wybudowanych dróg transportu rolnego. Łącznie powstało ponad… » więcej 2021-01-16, godz. 13:00 Jeszcze nie skończyli budować jednego, a już myślą o drugim. Otmuchów szuka miejsca na kolejny PSZOK W południowej części gminy Otmuchów powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej 2021-01-16, godz. 10:45 Nowa strategia, nowe studium zagospodarowania przestrzennego. Łubniany przeprowadzą konsultacje dla mieszkańców Łubniany przygotowują się do opracowania nowej strategii gminy. Stara obowiązywała do ubiegłego roku. Jednym z elementów ma być przygotowanie studium zagospodarowania… » więcej 2021-01-16, godz. 07:00 W tym roku Prószkow postawi na rozbudowę ścieżek pieszo-rowerowych Infrastruktura drogowa zdominuje tegoroczne inwestycyjne w gminie Prószków. Trzy z nich dotyczą budowy ścieżek pieszo-rowerowych. Będą one łączyły Pomologię… » więcej 2021-01-15, godz. 18:30 Rozstrzygnięcie przetargu na wywóz odpadów komunalnych w Opolu przesunięte na koniec stycznia 27 stycznia dowiemy się, która firma zajmie się odbiorem odpadów komunalnych w Opolu. Przetarg w tej sprawie miał się odbyć dzisiaj (15.01), natomiast z… » więcej 2021-01-15, godz. 16:30 Grodków ze skromniejszym budżetem niż przed rokiem. Miasto nie rezygnuje jednak z inwestycji i chce szybciej spłacać… Grodków wyda w tym roku prawie o 4 miliony złotych mniej niż w poprzednim. Gmina nie zamierza jednak znacząco obniżać kwot przeznaczanych na inwestycje. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »